MedApp i StethoMe łączą siły w zakresie cyfrowych usług medycznych
MedApp podpisał umowę ze startupem StethoMe, twórcą rozwiązania do zdalnego wykrywania nieprawidłowości w układzie oddechowym i wdroży bezprzewodowy stetoskop w swojej aplikacji medycyny cyfrowej.
StethoMe to pierwszy system do zdalnego wykrywania nieprawidłowości w układzie oddechowym opracowany przez spółkę poznańską. Opiera się na algorytmach sztucznej inteligencji współpracujących z bezprzewodowym stetoskopem oraz dedykowaną aplikacją. Dzięki wykorzystaniu unikalnych technologii zapewniających kontrolę jakości badania może ono być używane przez pacjentów w warunkach zdalnych. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób cierpiących na takie choroby jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, cukrzyca, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i inne schorzenia związane z układem oddechowym.
- StethoMe to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku medycznym. Cieszymy się, że wspólnie z zespołem StethoMe będziemy mogli wdrożyć je w naszych placówkach partnerskich oraz wzbogacić o nie aplikację i usługi MedAppu. Już teraz CarnaLife System oraz Cyfrowa Przychodnia oferują szerokie spektrum pomiarów i ich analizy z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii czy diabetologii. Dzięki wdrożeniu bezprzewodowego stetoskopu lekarze z placówek korzystających z naszych rozwiązań otrzymają możliwość kontroli stanu układu oddechowego pacjentów bez konieczności umawiania się na wizyty. Wszystko w warunkach zdalnych. – powiedział prezes MedApp Krzysztof Mędrala.
MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny CarnaLife, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.
W 2020 r. przychody spółki wyniosły 6 036 tys. zł i wzrosły o 187% r/r, a zysk netto w wysokości 2 070 tys. zł zaznaczył wzrost o 308 % r/r.
- Miniony rok był niezwykle wymagającym okresem. Pandemia zmusiła cały sektor medyczny do przyspieszenia transformacji cyfrowej. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się usługi naszej cyfrowej medycyny, pozwalające na zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, ale także rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową, które pomagają w planowaniu i przeprowadzaniu zabiegów medycznych w obszarach kardiologii, onkologii czy ortopedii – podsumował prezes MedApp Krzysztof Mędrala.
W 2020 r. Spółka w sposób znaczący rozwinęła sprzedaż w kraju, a w tym roku planuje rozszerzyć ją dalej na rynki europejskie. W styczniu br. MedApp podpisał umowę z Insight Direct (UK), w ramach której będzie dystrybuowany w Wielkiej Brytanii system obrazowania holograficznego 3D CarnaLife Holo, stosowany przy zabiegach kardiologicznych, onkologicznych i ortopedycznych.
Żródło MedApp, ISBNews
REKLAMA