FUNDACJA TERAZ POLSKA

Najgłębszy na świecie basen otwarty niebawem pod Mszczonowem

Fot. FB Deepspot
sobota, 3 października 2020

Zawsze doskonała pogoda, przejrzysta i ciepła woda (32-34°C), zawsze idealne warunki do nurkowania. Do tego głębia, wrak i jaskinie, liny i winda Freediverów. Dla osób początkujących i doświadczonych nurków, osób kochających Scuba diving i Freediving.

Budowa Deepspot ruszyła w 2018 roku. Dziś prace są na ukończeniu, rozpoczęto wypełnianie wodą niecki basenu – jest więc szansa na nurkowanie pod Warszawą jeszcze w tym roku. Deepspot będzie miał 45 m 40 cm głębokości. Pomieści 8000 m³ wody, czyli równowartość pojemności 27 basenów olimpijskich. Woda będzie przejrzysta do samego dna i cieplejsza niż w tradycyjnych zbiornikach, co umożliwi pływanie bez pianki termoizolacyjnej.

Basen został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które marzą o nurkowaniu sprzętowym „Scuba Diving” lub na zatrzymanym oddechu „Freediving”, ale nigdy go nie próbowały, oraz osobach początkujących i profesjonalistach, którym zależy na komforcie ciepłej, czystej wody i bezpiecznych warunkach do treningu. Woda będzie filtrowana 4 razy na dobę, dzięki systemu filtracji o wydajności 80 razy większej niż w tradycyjnym basenie. Czerpanie i wypusty wody będzie niewyczuwalny dla użytkowników.

Najgłębszą częścią basenu jest tuba o głębokość 45 m 40 cm. Jej budowa była tak skomplikowana jak budowa metra. Na środku tuby zamontowano kładkę przykrytą szklanym tunelem, przez który będzie można obserwować ludzi nurkujących w basenie.  W planach są też sale konferencyjne, szkoleniowe i pokoje hotelowe z widokiem na głębię basenu.

Źródło Deepspot

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.