FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Najlepsi na Śląsku wyróżnieni po raz drugi

Najlepsi na Śląsku wyróżnieni po raz drugi

21 maja 2018

Krzysztof Przybył

Siłą Fundacji „Teraz Polska” i realizowanych przez nią projektów jest nie tylko rozpoznawana i ceniona przez Polaków marka. Jest nią również stale rosnące grono partnerów, dzięki którym możemy promować polskie firmy, produkty, usługi, a także tych wybitnych rodaków, którzy przyczyniają się do budowy Marki Polska w kraju i na świecie. Takim partnerem są organizatorzy katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Już po raz kolejny EKG towarzyszyło organizowane przez naszą Fundację wręczenie wyróżnień „Promotor Polski” i „Promotor Polskiej Gospodarki”.

O idei tych nagród i wyróżnień miałem już okazję pisać, więc przypomnę tylko pokrótce: trafiają one do osób i firm, które poprzez swoje osiągnięcia budują wizerunek naszej narodowej marki. Nie tylko na niwie gospodarczej, ale także kulturalnej, sportowej, edukacyjnej. Chcemy honorować takie osoby i firmy we wszystkich regionach i w ten sposób uświadomić, że hasło, iż Polska jest silna siłą swoich regionów, nie jest bynajmniej pustym sloganem.

Ale do rzeczy. 15 maja w Katowicach Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczyła wyróżnienia „Promotor Polski” trzem Ślązaczkom i jednemu Ślązakowi. Trafiły one do: Teresy Mokrysz, twórczyni firmy Mokate (która notabene w 2000 r. została uznana za Najbardziej Przedsiębiorczą Kobietę Świata), szefowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i byłej minister kultury i sztuki Joanny Wnuk-Nazarowej oraz do pani prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, zarządzającej miastem skutecznie i dynamicznie. Jedynym mężczyzną w tym gronie był Tadeusz Donocik, jeden z założycieli i prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a w rządzie profesora Jerzego Buzka wiceminister gospodarki.

Tytuł „Promotor Polskiej Gospodarki” trafił w tym roku do trzech śląskich firm, odnoszących sukcesy na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. To przedsiębiorcy, którzy są zarazem ambasadorami regionu i ambasadorami polskiej jakości, a także przykładem na to, że dzięki dobrym pomysłom, pracy i wytrwałości można osiągnąć naprawdę spory sukces. Nagrodziliśmy:

  • OSPEL SA – jest to jeden z czołowych producentów sprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce. Ich produkty są eksportowane do takich krajów jak: Węgry, Rosja, Grecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Dania, Belgia i Wielka Brytania;
  • Zakłady Mięsne Henryk Kania SA – jeden z największych producentów wyrobów wędliniarskich i mięsa konfekcjonowanego w Polsce, a swoje produkty dostarcza do największych sieci handlowych w kraju. 
  • BOLIX SA – czołowy polski producent chemii budowlanej, specjalizujący się w produkcji systemów elewacyjnych, eksportujący wyroby do kilkunastu europejskich państw.Patronat nad wydarzeniem, za co serdecznie dziękuję, objęła TVP Info, która wspierała też poprzednie regionalne edycje. 

 

Na Śląsku wyróżnienia wręczono po raz drugi (pierwszy raz, przypomnę, podczas zeszłorocznego EKG). Dotychczas mieliśmy przyjemność uhonorować także osobistości i firmy z Podlasia i Kujaw. Wkrótce czas na kolejne regiony.

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.