FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Najlepsi z najlepszych! Finał 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

9 czerwca 2021

Konkurs „Teraz Polska” zmienia się, podobnie jak krajowa i globalna gospodarka. W tegorocznej edycji nagrodzono produkty i usługi z różnych branż, m.in. biotechnologicznej, OZE, informatycznej, finansowej, medycznej, budowlanej, elektrotechnicznej, bezpieczeństwa czy edukacyjnej. Zwycięzców łączy to, że oferują najwyższą jakość i pochodzą z Polski.

Jeszcze kilka lat temu reprezentacja branżowa w Konkursie „Teraz Polska” miała nieco inny skład. Przeważały produkty spożywcze, budowlane, przemysłowe itp. Owe sektory, które cechowały naszą gospodarkę i stanowiły o jej sile, dziś wciąż dają powody do dumy, lecz muszą podzielić się miejscem z nowoczesnymi specjalizacjami. Nasz świat szybko idzie do przodu, ale prawdziwe przyspieszenie wiąże się z dwoma zjawiskami o wielkim wpływie, nie tylko na wszystkich Polaków, ale całą globalną populację. Pierwszym zjawiskiem jest pandemia COVID-19. Zmiany, które spowodowała, były poważne dla części gospodarki, ale z drugiej strony pojawiły się potrzeby, na które tylko zaradni i innowacyjni przedsiębiorcy potrafili odpowiedzieć. Wystarczy wymienić popyt na maseczki w pierwszym okresie epidemii i przebranżowienie zakładów tekstylnych, ukierunkowane na ich produkcję. Jednak najbardziej sztandarowym przykładem są tu firmy z obszaru farmacji, biotechnologii i technologii medycznych. Ich znaczenie, choć już było ogromne, niepomiernie wzrosło. I również w gronie tegorocznych laureatów Konkursu „Teraz Polska” mamy bardzo silną reprezentację wymienionych branż, co stanowi swoisty znak czasu. – Myślę, że dla każdego Godło „Teraz Polska” oznacza przede wszystkim jakość i zaufanie. My, jako firma, wierzymy w to, co robimy, w swoje produkty, w pracowników i ich pomysły. Wystartowaliśmy w konkursie o Godło „Teraz Polska”, aby pokazać wszystkim, że GeneMe, jakość i zaufanie to synonimy – mówi dr inż. Dawid Nidzworski, prezes GeneMe Sp. z o.o.

Pobierz katalog 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Nie mniej ważne dla naszej przyszłości są dziś zmiany klimatyczne. To problem, z którym boryka się cały świat, i oczywiście wszędzie na świecie rządy, instytucje, ale też firmy czynią starania, aby zaradzić owej trudnej sytuacji. A na przykładzie laureatów Konkursu „Teraz Polska” reprezentujących branże energii odnawialnej może się wydawać, że za chwilę Polska stanie się prawdziwą zieloną awangardą. – Od początku stawiamy na innowacyjność, wysoką jakość i pilnujemy, aby produkty spełniały rygorystyczne normy. Dzięki temu nasza oferta doceniana jest na wielu europejskich rynkach. Zawsze naszą domeną były nowe technologie, dlatego od dekady oferujemy innowacyjne rozwiązania dla fotowoltaiki. Dzięki nagrodzonej sieci Corab Partner nowoczesne systemy fotowoltaiczne produkują zieloną energię na tysiącach dachów polskich domów czy firm – mówi Henryk Biały, prezes zarządu Corab Sp. z o.o. – Jesteśmy polskim startupem z rodzimym kapitałem, dlatego decyzja o udziale w Konkursie „Teraz Polska” na tym etapie rozwoju firmy była dla nas naturalna. Już od sześciu lat z pasją i energią rozwijamy Sunday Polska. Od początku działalności na pierwszym miejscu stawialiśmy jakość świadczonych usług i profesjonalną obsługę klienta –  przekonuje Marcin Pieczora, prezes zarządu Sunday Polska Sp. z o.o.

Wśród laureatów nie brakuje też specjalizacji, które odpowiadają na inne współczesne problemy i potrzeby konsumentów. Nowoczesne finanse, bezpieczeństwo, edukacja, informatyka stają się dziś krajową domeną, co z roku na rok znajduje coraz silniejsze odzwierciedlenie w Konkursie „Teraz Polska”. Oczywiście wciąż wielką siłą naszej gospodarki są firmy reprezentujące branże tradycyjne, dzięki swej renomie znane nie tylko w kraju, ale i na świecie. – Konkurs „Teraz Polska” jest dla nas swego rodzaju lustrem, w którym możemy się przejrzeć. Ukazuje szczery obraz tego, jak postrzegają nas nasi klienci, specjaliści z branży czy jury Konkursu, a nie to, jak my sami chcielibyśmy być postrzegani. Przystępując do rywalizacji o Godło „Teraz Polska”, chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi na zweryfikowanie przez rynek. Jednocześnie mamy nadzieję, że spójny przekaz, jaki stoi za naszą marką – polskiej, rodzinnej firmy, która od lat konsekwentnie się rozwija – zostanie doceniony i znajdziemy się w gronie firm, które z dumą mogą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej – mówi Janusz Gawiński, dyrektor generalny Jawor-Parkiet. – Godło „Teraz Polska”, przyznane naszym albumom o sztuce, wydawanym w różnych językach, i służące przede wszystkim promocji Polski, traktujemy jako dowód uznania dla naszej pracy. To także zwrócenie uwagi na polską kulturę i jej osiągnięcia, które nie zawsze są należycie doceniane. Nie tylko nauka i technologia, ale również sztuka jest doskonałą wizytówką naszego kraju i powodem do dumy – mówi Bogdan Szymanik, dyrektor i współwłaściciel Wydawnictwa BOSZ.

Pobierz katalog 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia. – Polacy wybierają produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, bo właśnie takich produktów i usług potrzebują. Są świadomymi konsumentami i wiedzą, że to jest najlepsze dla nich, dla ich rodzin i dla całej polskiej gospodarki. Polacy, co również wynika z badań, są świadomymi patriotami i pocieszające jest, że dotyczy to wszystkich pokoleń, w tym również ludzi młodych – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.  – Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tys. polskich firm – reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki – spośród których nagrodzono łącznie ponad 750. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa – podkreśla prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”. – Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów, którzy wiedzą, jak wielką siłę rynkową ma patriotyzm konsumencki. A najlepszą wskazówką w tym przypadku jest Godło „Teraz Polska”, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie i patriotycznie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – twierdzi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

   

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w swoim wystapieniu podziekowała laureatom za to, że pomimo własnych problemów i trudności, postanowili  wspierać tych bardziej potrzebujących czy tych, którzy bardziej byli narażeni na negatywne skutki pandemii. -Bardzo dziękuję za wszystkie formy pomocy charytatywnej, ale także za promowanie prospołecznych postaw, a także za wszystkie usługi i produkty, które na pewno przyczyniły się do skuteczniejszego pokonywania pandemii, zresztą niektóre z tych produktów i usług zostały nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu. Chciałabym podziękować jeszcze za coś. Mianowicie za to, że Państwo dawali nam - społeczeństwu, poczucie stabilności, poczucie spokoju, pewności jutra, którego filarem są dobrze zarządzane polskie firmy. I to jest ogromnie ważne, kiedy doświadczamy sytuacji, których nigdy wcześniej nie przeżywaliśmy. Świadomość, że polska gospodarka jest w stanie zaspokoić nasze potrzeby, że różne produkty są ogólnie dostępne, sprawia, że czujemy się po prostu bezpieczniej. I właśnie również dlatego mam poczucie, że hasło Teraz Polska to nie jest pusty slogan, wręcz przeciwnie. To jest idea, która urzeczywistnia się i uobecnia tu i teraz.

Pełną treść wystąpienia Pierwszej Damy przeczytasz TUTAJ >>>

Laureaci 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” (kolejność alfabetyczna): ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp. k., BOSZ Szymanik i wspólnicy Sp.j., Browar Przystań Sp. z o.o., Bruk-Bet Sp. z o.o., Cellfast Sp. z o.o., Centrum Językowe KONIK Magdalena Kopacz (wyróżnienie), CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Clima Gold Sp. z o.o., Corab Sp. z o.o., DRZAZGA CLINIC Sp. z o.o., Ellipsis Energy Sp. z o.o., Euro-Eko Sp. z o.o., GeneMe Sp. z.o.o., Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy, Inter-Broker Sp. z o.o., Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., NEO.NET Jakub Koperski, NEXERA HOLDING Sp. z o.o., Producent podłóg drewnianych Jawor-Parkiet, Przedsiębiorstwo Handlowe MB Monika Brochocka, SportArt Paweł Janas, StethoMe Sp. z o.o., Sunday Polska Sp. z o.o, Uniwersal Sp. z o.o., WeTalk.pl s.c.(wyróżnienie), Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz.

Pobierz pełną listę laureatów 31. edycji „Teraz Polska”

Gala „Teraz Polska” była także okazją do wręczenia, po raz pierwszy, nagrody „Młody Promotor Polski” tym, którzy swój osobisty sukces potrafili przekuć dla dobra wspólnego i dla prestiżu kraju.  Kapituła nagrody nominowała osoby w trzech kategoriach: nauki – chemika, prof. Marcina Porębę, kultury – pianistę Piotra Alexewicza oraz sportu – szachistę Jana Krzysztofa Dudę. Decyzją Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy Młodym Promotorem Polski 2021 został Piotr Alexewicz. -  Ta nagroda jest dla mnie niespodziewanym i oczywiście wielkim wyróżnieniem. Występuję na wielu międzynarodowych konkursach, gram wiele zagranicznych koncertów i wszędzie jako Polak reprezentuję nasz kraj. Dlatego cieszę się, że moje dotychczasowe działania na rzecz Ojczyzny zostały dostrzeżone. – powiedział po odebraniu statuetki Piotr Alexewicz.

O nagrodzie "Młody Promotor Polski" przeczytasz TUTAJ >>>

Warto wspomnieć, że zakończenie 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 32. edycji. - Już dzisiaj zachęcam do startu w kolejnej edycji Konkursu. Warto ubiegać się o Godło „Teraz Polska”, ponieważ jest ono dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem – zachęca Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Pobierz pełną listę laureatów 31. edycji „Teraz Polska”

Pobierz katalog 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Zobacz galerię zdjęć

Autor: Kamil Broszko

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.