FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pierwsza Dama: Godło „Teraz Polska” to znak najwyższej jakości

14 czerwca 2022

Wystąpienie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy podczas 32. Gali „Teraz Polska”.

Szanowni Panowie Ministrowie,
Szanowni Parlamentarzyści,
Szanowni Przedstawiciele Rządu i Samorządu,
Szanowni Członkowie Kapituły Konkursu na czele z Panem Profesorem Michałem Kleiberem, Eminencjo Księże Kardynale,
Panie Prezesie,
Wszyscy dostojni, zaproszeni na dzisiejszą uroczystość Goście, a przede wszystkim drodzy Laureaci i Wyróżnieni oraz wszyscy Szanowni Państwo,
jest mi niezmiernie miło gościć w Pałacu Prezydenckim liderów polskiego rozwoju. Nagrodzone w 32. edycji Konkursu „Teraz Polska” produkty, usługi i innowacje z pewnością świadczą o wielkich możliwościach naszej rodzimej przedsiębiorczości. Fakt, że ta Gala już po raz trzeci odbywa się w Pałacu Prezydenckim, to jest symboliczne podkreślenie, jak ważne dla pomyślności naszego kraju są wszystkie te osiągniecia, które wzmacniają dynamikę, konkurencyjność i podmiotowość polskiej gospodarki. Zarówno mnie, jak i mojemu mężowi bardzo zależy na tym, aby polska przedsiębiorczość mogła rozwijać się bez przeszkód, a biznesowe talenty Polaków przyczyniały się do wzmacniania pozycji Polski w świecie. Cieszę się, że mogłam Państwu wręczyć listy gratulacyjne, które skierował do Państwa mój mąż. One są wyrazem szacunku i uznania dla Państwa dokonań, a ja oczywiście przyłączam się do tych gratulacji.

Godło „Teraz Polska” to jest znak najwyższej jakości, ale przede wszystkim bardzo prestiżowy certyfikat, który przekonuje nawet najbardziej wymagających klientów i – co nie jest bez znaczenia – inspiruje innych przedsiębiorców do podejmowania wyzwań i ambitnych działań. Cieszę się, że statuetki trafiają do przedstawicieli bardzo różnych dziedzin biznesu, bo to z kolei jest dowodem siły i wszechstronności naszej polskiej gospodarki.

Z wielką radością wręczyłam dzisiaj również nominacje do tytułu Młodego Promotora Polski. Idea nowej kategorii urodziła się tutaj, w Pałacu Prezydenckim – bardzo dziękuję Panu Prezesowi za ten pomysł. Cieszę się również, że mogłam wręczyć nagrodę główną, ale wszystkim nominowanym pragnę złożyć wyrazy uznania za Państwa pasje, za Państwa ugruntowane sukcesy osiągnięte w relatywnie niedługim czasie, ale przede wszystkim za to, że nieustannie wyznaczają Państwo nowe horyzonty i biją nowe rekordy.

Serdecznie gratuluję Pani Marii Andrejczyk, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Pani dokonania jako sportowca, który reprezentuje biało-czerwone barwy, to piękna opowieść o wyznaczaniu celów, o wytrwałym dążeniu do osiągania tych celów, o pokonywaniu trudności i różnego rodzaju przeszkód, ale przede wszystkim o polskich możliwościach i polskich ambicjach. Wszystkim nominowanym pragnę powiedzieć, że są Państwo wspaniałą inspiracją dla wielu młodych ambitnych ludzi i że są Państwo wspaniałymi ambasadorami Polski w świecie, za co bardzo dziękuję.

Chciałabym wykorzystać dzisiejszą uroczystość, by z całego serca złożyć podziękowania wszystkim polskim przedsiębiorcom, którzy tak ofiarnie pomogli i nadal pomagają walczącej Ukrainie oraz uchodźcom, którzy znaleźli bezpieczne schronienie w Polsce. Wydawało się, że po dwóch latach pandemii już nic gorszego spotkać nas nie może, a tymczasem życie pisze własne scenariusze i stanęliśmy przed trudnym, wręcz dramatycznym wyzwaniem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tocząca się za naszą wschodnią granicą wojna stanowi również potencjalnie inne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa – myślę tu również o bezpieczeństwie gospodarczym. Wszyscy mamy świadomość tego, że Ukraińcy, którzy z taką determinacją i hartem ducha walczą o swoją wolność, walczą nie tylko o pokój dla swojej ojczyzny, ale również o pokój dla całego wolnego świata. Wszystkie te tragiczne wydarzenia były i są próbą dla naszej wrażliwości, naszego człowieczeństwa i solidarności z ukraińskimi sąsiadami. My jako Polacy zdaliśmy ten egzamin celująco. To był niezwykły poryw serca, prawdziwe pospolite ruszenie. Jestem zbudowana postawą Polaków, że potrafiliśmy się w tej ekstraordynaryjnej sytuacji zjednoczyć ponad podziałami. To, że ten egzamin został zdany celująco, jest ogromną zasługą wszystkich polskich przedsiębiorców, a ponieważ przez ostatnie miesiące miałam okazję współpracować z wieloma przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoje biznesy zarówno w Polsce, jak i za granicą, dlatego nie ma takich słów, które wyraziłyby moją wdzięczność za to, co Państwo zrobili i nadal robią. Co druga polska firma włączyła się w organizację pomocy rzeczowej i finansowej dla Ukrainy i dla tych osób, które przebywają w Polsce. Bardzo za to Państwu dziękuję i chciałabym zadedykować Państwu słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Składam Państwu niski pokłon.

Apeluję również, byśmy nie ustawali w wysiłkach na rzecz tego, by ta wojna skończyła się jak najszybciej, a także byśmy podjęli długofalową pomoc najbardziej niewinnym ofiarom tej wojny – dzieciom i ich matkom. Powinna to być mądra pomoc, aby stworzyć tym kobietom możliwości usamodzielnienia. Jeszcze raz proszę przyjąć podziękowania za ten gest serca. Uważam, że napisaliśmy piękny rozdział w polsko-ukraińskich relacjach.

Jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i wyróżnionym. Państwo reprezentują wszystko to, co pozwoliło polskiej gospodarce przez ostatnie trzydzieści lat odnieść spektakularny sukces, który podawany jest jako inspirujący przykład na globalną skalę. Dziękuję również Państwu za to, że rozsławiają Państwo dobre imię Polski na arenie międzynarodowej i tworzą Państwo silne, rozpoznawalne polskie marki. Życzę Państwu owocnej dalszej działalności, wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności. Bardzo dziękuję.

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.