FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Polmos Bielsko-Biała SA
Polmos Bielsko-Biała SA

Polmos Bielsko-Biała SA

5 czerwca 2020

Polmos Bielsko-Biała SA to jeden z ostatnich polskich „Polmosów”. Historia zakładu wywodzi swoje korzenie z dwóch fabryk alkoholu: fabryki spirytusu założonej w 1849 r. przez Jakoba Grossa w Lipniku oraz firmy Jerzego Jenknera z Kamienicy, wytwarzającej wina owocowe, likiery oraz soki. Fabryka pod nazwą Jerzy Jenkner & Co mimo, iż założona w 1900 r., tradycje swe wywodziła od  założonej w 1827 r. fabryki rodziny Thomke, od której przejęła receptury i technologię.  W 1946 r. obie wspomniane firmy, funkcjonujące pod nazwą „Jerzy Jenkner i Ska. Fabryka Wódek, Likierów, Soków i Win Owocowych” oraz „Spółka Akcyjna dla Destylacji Win w Białej” zostały przekształcone w Wytwórnię Wódek Gatunkowych Państwowego Monopolu Spirytusowego w Bielsku z Oddziałem w Białej. 
Polmos Bielsko-Biała SA produkuje alkohole najwyższej jakości czerpiąc ze swej blisko 200. letniej tradycji. Do produkcji wykorzystuje niemodyfikowane zboża, a także tradycyjne receptury. W swoim portfolio posiada kilkadziesiąt marek, z których najbardziej popularne to Extra Żytnia, Advocaat, Ogiński oraz Biały Bocian. 

Wódka Biały Bocian to najwyższej jakości wódka klasy premium, która charakteryzuje się niezwykłą delikatnością. Powstaje na bazie tradycyjnej receptury wyłącznie z niemodyfikowanych genetycznie wielkopolskich zbóż. Nazwa produktu łączy w sobie symbole tradycji narodowej oraz niesie lekkość pozytywnych skojarzeń. Inspiracją do stworzenia opakowania była butelka od spirytusu firmy „Chełmska Gorzelnia, Rektyfikacja i Fabryka Wódek i Likierów”, założonej w 1910 roku przez Adolfa Daumana. 
Marka Biały Bocian posiada szeroką gamę produktów. Poza standardową wódką czystą występuje również w wersji BIO, która powstaje wyłącznie z certyfikowanych, ekologicznych  składników. Podążając za trendami Biały Bocian posiada także smakowe odsłony śliwki, wiśni, maliny i jabłka w wersji BIO. To pierwsze alkohole owocowe w Polsce, które zostały certyfikowane jako produkt BIO.

Dowiedz się jak zdobyć Godło „Teraz Polska”

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.