FUNDACJA TERAZ POLSKA

Polscy inżynierowie wydrukowali respirator na drukarce 3D. Udostępnili projekt za darmo #terazpomoc

https://www.ventilaid.org/
wtorek, 24 marca 2020

 

Krakowski producent drukarek 3D, firma Urbicum włączyła się do walki z pandemią koronawirusa. Postanowiła opracować prosty respirator, który będzie można skonstruować przy użyciu drukarek 3D. Główny konstruktor w Urbicum, Mateusz Janowski dwa dni pracował nad projektem i przygotował prototyp VentilAid –  działający respirator, który można przygotować za pomocą lokalnych zasobów. 

Wierzymy, że dzięki wykorzystaniu technologii i ludzkiej solidarności, jesteśmy w stanie zminimalizować straty wywołane pandemią wirusa COVID19.  Założenie było proste – przygotujmy projekt respiratora ostatniej szansy, urządzenia, które pozwoli uratować życie a jednocześnie da się je zbudować bez zewnętrznych dostawców.  Szacujemy, że łączny koszt komponentów nie będzie przekraczać 200 zł. – czytamy na stronie Urbicum.com

Firma podkreśla, że  VentilAid jest prototypem i nie może być traktowany jako urządzenie medyczne. Firma cały projekt realizuje pro bono i zaprasza do współpracy konstruktorów, lekarzy, wszystkich tych, którzy chcą pomóc w rozbudowie projektu. Więcej informacji na stronie www.ventilaid.org

Źródło: Urbicum.com

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.