FUNDACJA TERAZ POLSKA

Polska innowacja firmy Selena na dachu lotniska w Brazylii

Fot.Grupa Selena
sobota, 8 sierpnia 2020

Przy pomocy innowacyjnych rozwiązań Grupy Selena – jednego z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej,  właściciela marki TYTAN oraz Laureata Godła „Teraz Polska” – została przeprowadzona kompleksowa renowacja dachu lotniska Porto Alegre w Brazylii o powierzchni 19 tys. m².

Dzięki innowacyjnej powłoce COOL-R®, łączącej w sobie funkcję chłodzenia i wodoszczelności, zewnętrzna temperatura dachu została obniżona z 86,4 stopni do 34,5 st. Celsjusza! Tym samym bilans cieplny budynku zmienił się korzystnie, co radykalnie zmniejsza zużycie energii elektrycznej i emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Certyfikowana hydroizolacyjna powłoka dachowa COOL-R® chroni dachy dużych budynków użytkowych, centrów logistycznych, zakładów produkcyjnych przed nadmierną absorbcją ciepła pochodzącego z promieniowania słonecznego. Powłoka ta jest coraz częściej wykorzystywana w krajach Europy Południowej, a w związku z globalnym ociepleniem ma szansę być wykorzystywana prawie na całym świecie. Rozwiązanie to prowadzi do oszczędności energii wydatkowanej na chłodzenie czy ogrzewanie.

-Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Grupa Selena jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby inwestorów nie tylko w zakresie kwestii technicznych, ale również ochrony środowiska. Podczas prowadzenia projektu w Brazylii, nie tylko poradziliśmy sobie z nieszczelnościami dachu, ale także zaoferowaliśmy rozwiązanie redukujące jego temperaturę – co oznacza natychmiastowe zmniejszenie zużywanej przez klimatyzację energii elektrycznej i łatwiejsze chłodzenie budynku wewnątrz. W tym przypadku możemy spodziewać się oszczędności do 20%. Dzięki naszym rozwiązaniom już od kilku lat budujemy przewagi konkurencyjne na międzynarodowych rynkach. W naszym portfolio znajdują się pianokleje eliminujące zużycie prądu czy wody na budowie, a także wysoko termoizolacyjne piany montażowe oraz hydroizolacyjna i wysokorefleksyjna powłoka COOL-R®. Dla inwestorów i wykonawców to szybsza realizacja budów i znaczące oszczędności kosztów, a dla planety – niższa emisja CO2 i walka z ociepleniem klimatu. – mówi Błażej Kłusek, dyrektor dywizji Waterproofing w Grupie Selena.

To już kolejna tego typu duża realizacja Seleny. W lipcu 2018 roku powłoka COOL-R® pokryła dach największego europejskiego targu rybnego zlokalizowanego w Madrycie. W ramach renowacji 33 tys. m² obiektu Mercado Central de Pescados tylko dzięki aplikacji rozwiązania Seleny temperatura wewnątrz budynku spadła o 7°C. Przełożyło się to w bezpośredni sposób na zmniejszenie kosztów chłodzenia budynku, komfort pracy, a także zredukowanie strat w sprzedawanym towarze.

Grupa Selena, dwukrotny laureat Godła „Teraz Polska”, od kilku lat wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej, które zmniejszają emisję CO2, zapewniają wyższą izolację ciepła i spełniają wymagania polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Wykorzystanie tych produktów redukuje poziom hałasu oraz wpływa na ochronę przed wysoką lub niską temperaturą w budynku, co podwyższa komfort mieszkających lub pracujących w nim osób.

Źródło: Selena.com

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.