FUNDACJA

Polska mistrzem świata!

Fot. PZPS.pl
poniedziałek, 01 października 2018

Polska mistrzem świata. Wczoraj, 30.09 w Turynie biało-czerwoni pokonali Brazylię 3:0 w finale XIX FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Nasi rozegrali fantastyczne spotkanie i obronili tytuł mistrzów świata. 

Przed czterema laty w Katowicach również pokonaliśmy Brazylię, zdobywając drugie w historii mistrzostwo świata. Pierwszy czempionat globu zdobyła legendarna drużyna Huberta Wagnera w 1974 roku. W tym roku do zwycięstwa doprowadził nas holenderski szkoleniowiec, Vital Heynen, który po turnieju powiedział:

- Ja zawsze buduję drużyny, nie tworzę indywidualności. Ktoś rozdaje nagrody indywidualne zawodnikom i to dobrze dla nich. Ja zadaję sobie pytanie co jest lepsze, czy Śliwka wchodzący na zmianę i przyjmujący każdą piłkę, czy Konarski i Łomacz wchodzący w trzecim secie, dzięki którym wracamy do gry? Tu jest naprawdę wiele takich małych momentów, które są dla mnie dużo bardziej ważne, niż to co indywidualnie się powie o Kurku, czy Kubiaku lub Nowakowskim, którzy odbierają nagrody. Wszyscy pracowali naprawdę ciężko. Piotrka Nowakowskiego bolały dzisiaj plecy, ale cały nasz staff, fizjoterapeuta, doktor, zrobili wszystko, żeby mógł zagrać. To właśnie te małe rzeczy robią różnicę. I na samym końcu ta różnica była widoczna - powiedział.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski. Po zwycięskim meczu z Brazylią powiedział :

- „Niesamowite” to znakomite słowo, żeby opisać Mistrzostwa Świata w naszym wykonaniu. Wygraliśmy ten tytuł razem. Prawda jest taka, że ani ja ani Michał Kubiak sami nie jesteśmy w stanie zrobić nic. Nie wygralibyśmy, gdyby nie praca całej drużyny. W tym naszego sztabu, trenerów przygotowania fizycznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale teraz pora na sezon klubowy. Nie myślę o tym, że nie było mnie w drużynie cztery lata temu. Chciałem dać z siebie wszystko dla dobra drużyny. Jeśli myślisz w taki negatywny sposób, to na pewno przegrasz. Rozmawiałem z chłopakami, którzy wygrali tytuł cztery lata temu i powiedzieli mi jak to się robi. Wyszło nam. Nasi fani są wspaniali, ale tak samo włoscy kibice którzy tu byli byli fantastyczni. Dziękuję im za to, bo w tej hali grało nam się fantastycznie.

Fundacja Teraz Polska od lat kibicuje naszym siatkarzom. W 2016 roku decyzją Kapituły Godła „Teraz Polska” Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał honorowe wyróżnienie w uznaniu dla zasług na polu szkolenia i edukacji młodzieży, a także za organizację rozgrywek Ligi Światowej w Polsce. 

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter