FUNDACJA

Poznaliśmy kolejnych „Pracodawców Godnych Zaufania”

poniedziałek, 29 października 2018

Już za nami VIII edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Jako współorganizatorzy, wspólnie z m.in. Krajową Izbą Gospodarczą nagradzamy firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania, uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbyła się 24 października br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W tym roku wręczono 9 nagród. 

W skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. Reprezentowane są przez m.in.: Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu) czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. 

- „Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Przez kilka lat udało się nagrodzić największe polskie firmy, realizujące ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Gala Konkursu została poprzedzona debatą pt. „Motywacja pracowników przez sport”, w której udział wzięli: Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”; Grzegorz Kuca, wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Bemowo; Grzegorz Haftarczyk, członek zarządu Benefit Systems; Aleksander Skołożyński, dyrektor Pionu Finansów, członek zarządu EmiTel S.A. i Damian Kuraś, doradca Komitetu Krajowego ds. wizerunku i komunikacji Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.

Po debacie przyszedł czas na wyróżnienia. 

W kategorii „Programy stażowe” zwyciężyła firma Kapsch Telematic Services za program stażowy skierowany do studentów ostatnich lat studiów uczelni technicznych i ekonomicznych oraz międzynarodowy program wymiany pracowników.  

W kategorii „Wolontariat” nagrodzono firmę Leroy Merlin Polska za Fundację Leroy Merlin, której misją jest wpieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz inicjatyw społecznych pracowników. 

W kategorii „Motywacja” zwyciężyła się firma Benefit Systems, posiadająca pracowniczy pakiet programów motywacyjnych z zakresu sportu, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, dofinansowania do studiów podyplomowych, bezpłatnych kursów językowych oraz szkoleń zawodowych. 

W kategorii „Edukacja” nagrodzono firmę Lux Med za możliwość rozwoju pracowników poprzez programy edukacyjne, adresowane zarówno do personelu placówek (np. kursy dla pielęgniarek i położnych), jak i do kadry menedżerskiej (np. „Coaching i mentoring”, czy „Zarządzanie w pigułce”). 

Firma Volkswagen Poznań okazała się najlepsza w kategorii „Zdrowie”, a została wyróżniona za kompleksową ofertę programów zdrowotnych dla pracowników,  a także za nowe propozycje, jak „Program zapobiegania rozwojowi chorób cywilizacyjnych” czy „Program wsparcia zdrowia psychicznego”. 

W kategorii „Bezpieczeństwo” zwyciężyła firma EmiTel za działania w obszarze bezpieczeństwa i zdrowia pracowników w każdej grupy wiekowej, zgodnie z ideą, że dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo na starcie kariery zawodowej daje szanse na bezpieczne dojście do mety. 

Spośród gmin najciekawszymi rozwiązaniami dla pracowników mogła pochwalić się gmina m.st. Warszawy. Została jej przyznana nagroda za działania w ramach programów stażowych i praktyk, a także w obszarach aktywizacji zawodowej osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, zgodnie z programem „Standardy dostępności dla m.st. Warszawy”.

- Cieszy dobra tendencja, że pracodawcy przykładają coraz większą wagę do komfortu pracy i starają się budować długofalowe partnerskie relacje z pracownikami. To dobry sygnał dla polskiej gospodarki gdyż dzięki lepszym warunkom pracy i większemu zaangażowaniu pracowników, rośnie ich efektywność i kreatywność, a w konsekwencji wydajność - podkreśla Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

W Konkursie wyróżniono również dziennikarzy specjalizujących się w tematyce pracowniczej. Wyróżnienie Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii dziennikarskiej otrzymali: Przemysław Wenerski, wydawca programu TVP „Alarm” oraz  dziennikarz gospodarczy PTWP – Bartosz Dyląg. Obaj panowie przez lata promowali dobre praktyki pracownicze. 

- To wyjątkowe wyróżnienie jest nie tylko docenieniem mojej pracy i pasji, ale przede wszystkim nagrodą dla całego zespołu redakcyjnego. Portale, w których mam przyjemność pracować, notują w ostatnim czasie świetne wyniki, dystansując konkurencję – powiedział Bartosz Dyląg.

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter