FUNDACJA

„Pracodawca Godny Zaufania” wybrany po raz dziewiąty

Fot. Joanna Paxton/ Pracodawca Godny Zaufania
piątek, 11 października 2019

Wczoraj, 10 października w KIG w Warszawie odbył się finał 9. edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. Organizatorzy, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, nagradzają w ten sposób firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po nowatorskie i skuteczne rozwiązania, uwzględniające rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. 

- „Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Przez kilka lata udało się nagrodzić największe polskie firmy bardzo często realizujące ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

W 9. Edycji przyznano 7 nagród. W kategorii Programy stażowe zwyciężyła firma Emitel za program stażowy skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów uczelni technicznych, związanych z telekomunikacją czy teletransmisją.

W kategorii Wolontariat nagrodzono firmę PGE Polską Grupę Energetyczną, za program Wolontariatu Pracowniczego. Przez 5 lat trwania programu 740 Wolontariuszy PGE zrealizowało 220 autorskich projektów w całej Polsce i poświęciło ponad 57 tys. godzin wolontariackich.

W kategorii Motywacja została przyznana nagroda firmie Benefit Systems za szeroki pakiet programów motywacyjnych pracowników z zakresu sportu, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, dofinansowania do studiów podyplomowych, bezpłatnych kursów językowych oraz szkoleń zawodowych.

W kategorii Edukacja nagrodzono firmę Żabka za program Akademia Żabki, na który składają się bezpłatne, zaawansowane i specjalistyczne szkolenia w Polsce oraz za granicą. Część szkoleń oferowanych jest również poprzez platformę e-learningową.

W kategorii Bezpieczeństwo zwyciężyła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która,  jako pierwsza instytucja w branży lotniczej w Polsce, wprowadziła politykę Just Culture, czyli sprawiedliwego traktowania.  Jej celem jest budowanie przestrzeni zaufania pracowników i zachęcanie osób do zgłaszania informacji dotyczących bezpieczeństwa. 

W kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” zdobyła Poczta Polska za wprowadzenie „Polityki zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w Poczcie Polskiej”, stworzonej dla osób zatrudnionych jak i aplikujących na wszystkie stanowiska. W ramach projektu „Praca – Integracja” Poczta Polska planuje do końca 2019 r. zatrudnić 400 osób z niepełnosprawnościami.

Nagroda Specjalna „Pracodawcy Godnego Zaufania” przypadła firmie PwC za kompleksowe działania skierowane do pracowników, takie jak:  ubezpieczenie zdrowotne, szkolenia, cykliczne eventy fitness&beauty, karta sportowa.

- Cieszy nas dobra tendencja, że pracodawcy przykładają coraz większą wagę do komfortu pracy i starają się budować długofalowe partnerskie relacje z pracownikami. To dobry sygnał dla polskiej gospodarki gdyż dzięki lepszym warunkom pracy i większemu zaangażowaniu pracowników, rośnie ich efektywność i kreatywność - podkreśla Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

W Konkursie wyróżniono również dziennikarzy, dla których tematyka pracownicza jest bardzo bliska. Nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii dziennikarskiej otrzymali: Anna Popek, dziennikarka i prezenterka telewizyjna oraz dziennikarz RMF FM - Michał Dobrołowicz.

Inicjatywa odbywa się w tym roku pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter