FUNDACJA TERAZ POLSKA

Pracodawcy Godni Zaufania – i dbający o pracowników

Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
poniedziałek, 9 listopada 2020

Krzysztof Przybył:  W wyjątkowych okolicznościach i w wyjątkowy sposób odbyła się Gala X Edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Ze względu na drugą falę pandemii organizatorzy zdecydowali się na formę on line. Nagrody trafiły i do mniejszych firm, i do rynkowych gigantów – co pokazuje, że niebanalne pomysły na skuteczne rozwiązania w zakresie polityki pracowniczej nie zależą od wielkości i potencjału firmy, tylko od determinacji i pomysłowości pracujących w niej ludzi.

Fundacja „Teraz Polska” wraz z Krajową Izbą Gospodarczą są od pierwszej edycji organizatorami konkursu. Inicjatywa ma naprawdę zacne grono partnerów i sojuszników. W kapitule zasiadają przedstawiciele licznych think tanków i ośrodków akademickich, zaś w gronie partnerów w tym roku znalazły się m.in. Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa oraz Prezydent m.st. Warszawy. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji była Grupa Track Tec, międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury szynowej, zaś partnerami były: firmy Kapsch Telematic Services, dostawca i operator systemów poboru opłat drogowych i firma Diaverum, dostawca usług nefrologicznych.

W dziesiątej edycji przyznano nagrody w następujących kategoriach: programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, bezpieczeństwo, zdrowie. W pierwszej z tych kategorii nagrodzono PGNiG – za program GeoTalent, adresowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych rozwojem zawodowym w branży gazowo-naftowej. W kategorii Wolontariat nagroda trafiła do spółki Hasco-Lek za program wolontariatu pracowniczego. Z kolei w kategorii Zdrowie nagrodzona została Żabka Polska. Doceniono umożliwienie pracownikom bezpłatnego dostępu do opieki zdrowotnej w LUX MED, dostępu do opieki psychologicznej oraz realizację programów profilaktycznych. Żabka umożliwiła pracownikom m.in. wykonanie testów na COVID-19 na koszt pracodawcy.

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zostało laureatem w kategorii Edukacja. Wyróżniono cykl szkoleń mający na celu podniesienie standardów profesjonalnej obsługi klienta oraz kreowania wizerunku firmy. W kategorii Motywacja tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania otrzymała Castorama Polska za szeroką ofertę benefitów pozapłacowych, możliwość realizacji wolontariatu pracowniczego i system premii oparty o zasadę dzielenia się zyskami. Nagroda w kategorii Bezpieczeństwo przypadła firmie Rockwoll Polska za politykę TOTAL ZERO, która oznacza zero incydentów, zero wypadków oraz zero ofiar śmiertelnych.

Nagroda dziennikarska trafiła w tym roku do redaktora naczelnego Money.pl oraz WP Finanse Sebastiana Ogórka. Doceniono jego zaangażowanie w popularyzację wartości odpowiedzialnego biznesu oraz popularyzację pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej. Nagroda specjalna również trafiła do mediów, a mianowicie do agencji informacyjnej ISBNews – za dynamiczny rozwój, zwiększanie zatrudnienia i tworzenie warunków pracy w trosce o zdrowie pracowników.

Cieszy mnie fakt, że również w tym roku, wśród Pracodawców Godnych Zaufania są firmy odznaczone Godłem „Teraz Polska”. To: Hasko-Lek, PGNiG oraz Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.  Myślę, że laureatom należy życzyć przede wszystkim jednego: aby w trudnych czasach zachowali swój potencjał i swoją pozycję, a przy tym rozwijali programy pracownicze. Prawdziwy kapitał polskich firm, a co za tym idzie, siłę napędową polskiej gospodarki, stanowią pracownicy. Lojalni, kreatywni, chcący zdobywać nowe umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Tego kapitału musimy strzec jak oka w głowie, bo bez niego trudno będzie nam odbudować gospodarkę po kryzysie.

Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska"

Źródło: Natemat.pl

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.