FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Canva
Fot. Canva

Pracodawcy Godni Zaufania – już po raz dwunasty

5 grudnia 2022

Krzysztof Przybył: Nadal możemy cieszyć się z rekordowo niskiego bezrobocia. Ale jest i druga strona medalu: poważne problemy wielu branż z pozyskaniem i utrzymaniem profesjonalistów. Płaca to nie wszystko – liczy się także budowanie partnerstwa opartego na zaufaniu. Już po raz dwunasty poznaliśmy laureatów Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, współorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Uroczysta gala odbyła się 28 listopada w warszawskim Centralnym Domu Technologii, a poprzedziła ją debata na temat kształcenia zawodowego jako remedium na braki kadrowe w strategicznych dla naszej gospodarki branżach – z udziałem wiceminister edukacji i nauki Marzeny Machałek, pełnomocnik rządu w Ministerstwie Finansów Katarzyny Szwarc, wiceprezesa KGHM Andrzeja Kensboka, wiceprezesa Skills Poland Marka Zająca oraz Magdaleny Zalewskiej z Portów Lotniczych. Paneliści byli zgodni: absolwenci są coraz bardziej świadomi i oczekują nakreślenia przez pracodawcę ścieżki rozwoju zawodowego. W wyścigu o kadry wygrywają kreatywni.

Wśród laureatów, wyłonionych w głosowaniu przez Kapitułę, dominują spółki państwowe. Są to m.in. Totalizator Sportowy (kategoria Wolontariat), PKO Bank Polski (Motywacja), KHM Polska Miedź (Edukacja), Link4 (Rozwój i Cyfryzacja), PGE Polska Grupa Energetyczna (Lider ESG). Z grona przedsiębiorców spoza tego sektora nagrodę specjalną otrzymały Lidl Polska i Centrum Językowe Konik (firmy związane z Godłem „Teraz Polska”). Szczegółowe informacje o wyróżnionych wraz z uzasadnieniem można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem .

Statuetki laureatom wręczał m.in. wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Andrzej Czernek. Podkreślił, że u genezy Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” legła idea propagowania odpowiedzialnego społecznie biznesu.

- Ten cel jest spójny z ideą Godła „Teraz Polska”, które wyróżnia jakość produktów i usług, gdyż doceniony i świadomy pracownik przyczynia się do wytwarzania wyrobów wysokiej jakości  – powiedział Andrzej Czernek.

Dzisiaj odpowiedzialna polityka pracownicza stała się standardem, a polskie firmy – zarówno państwowe, jak i prywatne – mogą się poszczycić wieloma unikatowymi programami. Nie wystarczy, by były one realizowane w jednej firmie, ale powinny stanowić wzór dla innych przedsiębiorców. Tak, jak w gronie laureatów Godła „Teraz Polska” są zarówno małe, rodzinne firmy, jak i wielkie giełdowe spółki, tak i tutaj, w obszarze polityki pracowniczej, swój cenny wkład mogą wnieść i rynkowi giganci, i podmioty z sektora MŚP.

Źródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Natemat.pl

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.