Pracodawcy Godni Zaufania – już po raz dwunasty
Krzysztof Przybył: Nadal możemy cieszyć się z rekordowo niskiego bezrobocia. Ale jest i druga strona medalu: poważne problemy wielu branż z pozyskaniem i utrzymaniem profesjonalistów. Płaca to nie wszystko – liczy się także budowanie partnerstwa opartego na zaufaniu. Już po raz dwunasty poznaliśmy laureatów Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, współorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Uroczysta gala odbyła się 28 listopada w warszawskim Centralnym Domu Technologii, a poprzedziła ją debata na temat kształcenia zawodowego jako remedium na braki kadrowe w strategicznych dla naszej gospodarki branżach – z udziałem wiceminister edukacji i nauki Marzeny Machałek, pełnomocnik rządu w Ministerstwie Finansów Katarzyny Szwarc, wiceprezesa KGHM Andrzeja Kensboka, wiceprezesa Skills Poland Marka Zająca oraz Magdaleny Zalewskiej z Portów Lotniczych. Paneliści byli zgodni: absolwenci są coraz bardziej świadomi i oczekują nakreślenia przez pracodawcę ścieżki rozwoju zawodowego. W wyścigu o kadry wygrywają kreatywni.
Wśród laureatów, wyłonionych w głosowaniu przez Kapitułę, dominują spółki państwowe. Są to m.in. Totalizator Sportowy (kategoria Wolontariat), PKO Bank Polski (Motywacja), KHM Polska Miedź (Edukacja), Link4 (Rozwój i Cyfryzacja), PGE Polska Grupa Energetyczna (Lider ESG). Z grona przedsiębiorców spoza tego sektora nagrodę specjalną otrzymały Lidl Polska i Centrum Językowe Konik (firmy związane z Godłem „Teraz Polska”). Szczegółowe informacje o wyróżnionych wraz z uzasadnieniem można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem .
Statuetki laureatom wręczał m.in. wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Andrzej Czernek. Podkreślił, że u genezy Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” legła idea propagowania odpowiedzialnego społecznie biznesu.
- Ten cel jest spójny z ideą Godła „Teraz Polska”, które wyróżnia jakość produktów i usług, gdyż doceniony i świadomy pracownik przyczynia się do wytwarzania wyrobów wysokiej jakości – powiedział Andrzej Czernek.
Dzisiaj odpowiedzialna polityka pracownicza stała się standardem, a polskie firmy – zarówno państwowe, jak i prywatne – mogą się poszczycić wieloma unikatowymi programami. Nie wystarczy, by były one realizowane w jednej firmie, ale powinny stanowić wzór dla innych przedsiębiorców. Tak, jak w gronie laureatów Godła „Teraz Polska” są zarówno małe, rodzinne firmy, jak i wielkie giełdowe spółki, tak i tutaj, w obszarze polityki pracowniczej, swój cenny wkład mogą wnieść i rynkowi giganci, i podmioty z sektora MŚP.
Źródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Natemat.pl