FUNDACJA TERAZ POLSKA

Promocja rodzimych producentów, ochrona konkurencyjności i podatek estoński czyli strategia Prezesa FAKRO

Fot. Materiały prasowe FAKRO
piątek, 21 maja 2021

W dniach 12-13 maja 2021 roku w Warszawie odbyła się wiosenna edycja kongresu Impact’21. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych gospodarce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W wydarzeniu wziął udział Ryszard Florek, prezes firmy FAKRO. Światowy wicelider w produkcji okien dachowych jest laureatem Konkursu „Teraz Polska” i strategicznym partnerem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Ryszard Florek uczestniczył w debacie „Firmy rodzinne w dobie pandemii. Wyzwania i perspektywy.”. Debata skupiała się wokół sytuacji licznych firm rodzinnych w Polsce. Rozmówcy próbowali zdefiniować ekonomiczne wyzwania powstałe w wyniku pandemii oraz zaproponować określone rozwiązania.

Prezes FAKRO zaproponował konkretne strategie w obliczu współczesnych wyzwań:

  • Pierwszym fundamentem, na którym powinna opierać się polska gospodarka jest kapitał społeczny rozumiany jako nakierowanie wyborów konsumenckich na rodzimych producentów.
  • Drugim motorem rozwoju polskiej gospodarki jest ochrona konkurencyjności polskich firm na rynku globalnym – pozwoli ona Polsce grać w ekonomicznej światowej ekstraklasie.
  • Trzecie rozwiązanie to wprowadzenie podatku estońskiego w pełnej formie.

 

Według Ryszarda Florka koronawirus nie zaszkodził branży budowlanej, jednak deweloperski boom spowodował brak surowca na rynku. – Gospodarka amerykańska i chińska ssie wszystkie surowce, dlatego zdrożały one w Polsce prawie o sto procent. Ponadto Polacy zamiast wyjeżdżać na urlopy zaczęli budować domy i remontować mieszkania – mówił prezes FAKRO.

W jego ocenie największym problemem branży budowlanej jest brak stali, drewna oraz szkła. Rezultatem może być ograniczona produkcja oraz wzrost cen. Jednocześnie Ryszard Florek zastrzega, że firma FAKRO dysponuje surowcami do produkcji.

Źródło: Materiały prasowe FAKRO

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.