FUNDACJA

"Promotorzy Polski" i „Promotorzy Polskiej Gospodarki” z Kujaw i Pomorza

poniedziałek, 12 marca 2018
Wczoraj, 12 marca 2018 roku, podczas Welconomy Forum w Toruniu Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczyła wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” firmom z województwa kujawsko-pomorskiego, których liczne sukcesy przyczyniają się do budowania marki „Polska” zarówno w świadomości Polaków, jak i za granicą. Tytułami "Promotor Polski" nagrodzono natomiast osoby, których wybitne osiągnięcia budują wizerunek naszej marki narodowej.
 
Tytuł „Promotor Polskiej Gospodarki” jest przyznawany firmom, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki. 
 
- Siła polskiej gospodarki tkwi w regionach. W ostatnich latach coraz więcej naszych firm nie tylko wzmacnia swoją pozycję na krajowym rynku, ale z powodzeniem podbija rynki zagraniczne. Miarą sukcesu polskiego rynku są właśnie kariery rodzimych przedsiębiorstw, które przez lata, cierpliwie i konsekwentnie, krok po kroku budowały swoją pozycję. Fundacja „Teraz Polska” ten sukces zauważa i docenia – mówi Krzysztof Przybył, Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".
 
Podczas toruńskiego Welconomy Forum nagrodzone zostały 3 kujawsko-pomorskie firmy: 
 
  • Kolejowe Zakłady Łączności - polski producent i dostawca dedykowanych systemów do obsługi komunikacji kolejowej i pozakolejowej oraz systemów poboru opłat;
  • Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” – prawdziwa wizytówka regionu, ciesząca się opinią kliniki, która poziomem swych usług oraz bogactwem oferty leczniczo-wypoczynkowej potrafi zadowolić najbardziej wymagających klientów;
  • firma BIN – polski producent silosów, którego produkty zyskały uznanie polskich rolników, ale także z sukcesami radzą sobie na rynku duńskim oraz na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.
 
- Wszystkie wyróżnione firmy są renomowanymi, sprawdzonymi, a co najważniejsze, wiarygodnymi markami. To niezwykle ważne, bo ich wiarygodność przekłada się na zaufanie do polskiego rynku i marki "Polska"podsumowuje Krzysztof Przybył.
 
Podczas poniedziałkowego wydarzenia wręczone zostały także wyróżnienia „Promotor Polski”. Trafiły one do osób, których osiągnięcia na polu naukowym, biznesowym i kulturalnym budują wizerunek naszej marki narodowej. Odebrali je:
 
  • prof. Marek Harat za dokonania na polu neurochirurgii; 
  • Marek Żydowicz za stworzenie najbardziej znanej na świecie polskiej imprezy filmowej, jednego z najważniejszych i największych na świecie festiwali filmowych – CAMERIMAGE;
  • Jacek Janiszewski za inicjowanie dyskusji na tematy gospodarcze ponad politycznymi podziałami - za organizację Welconomy Forum w Toruniu. 
- Jestem zaszczycony - mówi prof. Marek Harat. - Prawdę mówiąc, nie czuję się godny tej nagrody, ale traktuję to jako poważne zobowiązanie do dalszej dobrej pracy - dodaje. 
 
- Sukcesy ludzi – przedsiębiorców, polityków, naukowców i przedstawicieli kultury – pochodzących stąd, z województwa kujawsko-pomorskiego, przyczyniają się do promocji regionu zarówno w kraju, jak i na świecie tłumaczy Krzysztof Przybył. - Z wielką radością patrzę na to, co się dzieje w województwie kujawsko-pomorskim, mając jednocześnie nadzieję, że to dopiero początek – podsumowuje.
 
Wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski”  do tej pory wręczane były także na Śląsku i Podlasiu. Wyróżnieni zostali dotychczas m.in. Grażyna Dworakowska, prof. Marian Zembala, Andrzej Szumowski, Wojciech Kuśpik, Marcin Wyrostek, Krzysztof Pruszyński oraz Fakro, Ursus, MLEKOVITA, Polpharma, Maspex i start-up MAD Bicycles.
Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter