FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Teraz Polska
Fot. Teraz Polska

Promotorzy Polski – po raz pierwszy z Lublina

26 września 2022

Krzysztof Przybył: Są wydarzenia, które niosą ze sobą potężny ładunek optymizmu i pozwalają docenić, jak wielki potencjał mamy my, Polacy. Dla mnie osobiście (a sądzę, że nie tylko dla mnie) należą do nich uroczystości wręczenia tytułu „Promotor Polski”, przyznawanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Tym razem przyszła pora na Lubelszczyznę – 17 września miałem przyjemność uhonorować trzech zasłużonych przedstawicieli tego województwa. To pierwsi Promotorzy Polski z tego pięknego regionu.

Oprawa tego wydarzenia była nietypowa, chociaż ściśle związana z jednym z laureatów – mianowicie rozgrywki siatkarskie Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. A sportowcem, który otrzymał tytuł Promotora Polski, był pochodzący z Lublina wybitny siatkarz, patron tego turnieju. Pan Tomasz grał zarówno z polskich klubach (AZS Lublin, Avia Świdnik, Legia Warszawa), jak i klubach włoskich. Warto podkreślić, że w barwach reprezentacji Polski rozegrał 325 spotkań, zdobywając wraz z drużyną m.in. mistrzostwo świata w Meksyku w 1974 roku, złoty medal olimpijski w Montrealu w 1976 r., nie wspominając o czterokrotnym wicemistrzostwie Europy. W ogłoszonym przez Światową Federację Piłki Siatkowej plebiscycie na najlepszego siatkarza świata XX wieku znalazł się w finałowej ósemce. W 2002 roku jako pierwszy Polak trafił do International Volleyball Hall of Fame w Holyoke w USA. Trudno chyba o lepszy przykład znakomitej promocji Polski i polskiego sportu na szerokim świecie.

Czas na przedstawienie dwóch pozostałych laureatów. To profesor Leszek Mądzik z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Pan profesor jest scenografem, reżyserem, malarzem i fotografem, związanym nie tylko z KUL, ale i z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Długo by wymieniać jego aktywności i dorobek, zarówno w dziedzinie scenografii (jest założycielem i szefem Sceny Plastycznej KUL), jak i grafiki. Profesor Mądzik słynie ze swojej twórczości, niezwykle oryginalnej, szeroko poza polskimi granicami. Krzysztof Żuk, od dwunastu lat prezydent Lublina, jest aktywnym, zasłużonym samorządowcem. To okres intensywnego rozwoju miasta, przyciągnięcia wielu inwestycji, podniesienia poziomu życia mieszkańców. Lublin, również dzięki swojemu położeniu, ma duży potencjał rozwojowy – a prezydent Żuk stara się jak najlepiej go wykorzystać. Zresztą niech dowodem będzie trzecia już kadencja prezydencka Krzysztofa Żuka, który stale cieszy się dużym zaufaniem Lublinian.

Zbyt często skupiamy się na pesymistycznych prognozach, a zdecydowanie zbyt rzadko przypominamy sobie nasze sukcesy. Takim wielkim, wspólnym sukcesem jest wszak to, co udało się zbudować przez ponad trzydzieści lat Trzeciej Rzeczypospolitej. Z kolei naszym wspólnym dobrem, naszą dumą są ludzie, którzy dzięki swoim sukcesom, talentom, swojej aktywności budują na świecie Markę Polska – a i w nasze serca wlewają otuchę i wiarę, że „chcieć to móc”.

Gratuluję serdecznie wszystkim laureatom – w imieniu swoim i całego kręgu współpracowników oraz przyjaciół Fundacji „Teraz Polska”!

Źródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, Natemat.pl

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.