FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Promotorzy Polski ze Śląska

Promotorzy Polski ze Śląska

15 maja 2018
15 maja 2018 roku podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczyła wyróżnienia „Promotor Polski”. Tytuły otrzymali Teresa Mokrysz, Joanna Wnuk-Nazarowa, Małgorzata Mańka-Szulik oraz Tadeusz Donocik. Ponadto podczas wydarzenia 3 firmy ze Śląska wyróżniono nagrodami „Promotor Polskiej Gospodarki”. 
 
- Wizerunek Polski budują nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. - Sukcesy ludzi – przedsiębiorców, polityków, przedstawicieli kultury – pochodzących stąd, ze Śląska, przyczyniają się do promocji regionu zarówno w kraju, jak i na świecie – tłumaczy.
 
Przyznane dziś wyróżnienia „Promotor Polski” trafiły do osób, których osiągnięcia na polu biznesowym i kulturalnym budują wizerunek naszej marki narodowej.  Nagrodzeni zostali:
 
  • Teresa Mokrysz – twórczyni sukcesu marki MOKATE, odważna innowatorka w świecie biznesu, odpowiedzialny społecznie przedsiębiorca. Na forum krajowym i międzynarodowym od lat angażuje się w promowanie polskiej gospodarki, współdziałając z resortami gospodarczymi i placówkami dyplomatycznymi za granicą. W 2000 roku została uznana za Najbardziej Przedsiębiorczą Kobietę Świata.;
  • Joanna Wnuk-Nazarowa – kompozytorka, dyrygentka, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Krakowie, minister kultury i sztuki w rządzie Jerzego Buzka. Od 2000 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.;
  • Małgorzata Mańka-Szulik – pisano o niej „Caryca Zabrza”, dawniej dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu, dziś Prezydent Zabrza (od 2006 r.). Dzięki jej skutecznemu zarządzaniu Zabrze jest miastem rozwijającym się w zrównoważony sposób, stawianym jako przykład wykorzystywania obiektów poprzemysłowych i rewitalizacji przestrzeni miejskiej, a także pod względem pozyskiwania unijnych środków.;
  • Tadeusz Donocik – prawnik, działacz samorządu gospodarczego, wiceminister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Jeden z założycieli i prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, współorganizator Śląskiej Nagrody Jakości. Inicjator i współinicjator szeregu działań promujących rozwój Katowic i regionu, m.in. Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw i 12 Agencji Rozwoju Lokalnego.
 
Podczas dzisiejszej uroczystości wręczone zostały także wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki”. Otrzymały je 3 śląskie firmy, które odnoszą sukcesy na rynku krajowym oraz rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki. Nagrodzeni zostali:
 
  • OSPEL SA – jeden z czołowych producentów sprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce. Ich produkty są eksportowane do takich krajów jak: Węgry, Rosja, Grecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Dania, Belgia i Wielka Brytania.;
  • Zakłady Mięsne Henryk Kania SA – jeden z największych producentów wyrobów wędliniarskich i mięsa konfekcjonowanego w Polsce, a swoje produkty dostarcza do największych sieci handlowych w kraju. 
  • BOLIX SA - wiodący polski producent chemii budowlanej, specjalizujący się w produkcji systemów elewacyjnych. Swoje produkty eksportuje do ponad 10 krajów Europy. 
 
- Siła polskiej gospodarki tkwi w regionach. W ostatnich latach coraz więcej naszych firm nie tylko wzmacnia swoją pozycję na krajowym rynku, ale z powodzeniem podbija rynki zagraniczne. Miarą sukcesu polskiej przedsiębiorczości są właśnie kariery rodzimych firm, które przez lata, cierpliwie i konsekwentnie, krok po kroku budowały swoją pozycję. Fundacja „Teraz Polska” ten sukces zauważa i docenia – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".
 
Wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski” po raz pierwszy zostały wręczone w maju 2017 roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. To wówczas Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego po raz pierwszy w swojej blisko 30-letniej historii nagradzając polskie firmy, wyszła poza ramy konkursu „Teraz Polska”. Do tej pory wyróżnienia wręczane były także na Podlasiu oraz na Kujawach. 
 
Wyróżnieni zostali dotychczas m.in. prof. Marian Zembala, Wojciech Kuśpik, Marcin Wyrostek, Grażyna Dworakowska, prof. Marek Harat, Marek Żydowicz, Krzysztof Pruszyński oraz Fakro, Ursus, Selena, Newag, Polpharma, Maspex, MLEKOVITA, Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” i start-up MAD Bicycles.
 
             
Patron medialny wydarzenia:
karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.