FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Promotorzy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni!

Promotorzy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni!

18 marca 2019

 

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki jest przyznawany firmom, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami swojego regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki. Wyróżnienie Promotor Polski trafia natomiast do osób, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym czy biznesowym budują wizerunek naszej marki narodowej. Reasumując: są to nagrody mające promować ludzi i firmy związanych z regionami i działających na ich rzecz, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek Polski – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Tytuł Promotora Polski zdobył wybitny polski pianista Rafał Blechacz. Jest zwycięzcą XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 2005 roku. Jego wybitny talent doceniła publiczność Europy, Ameryki, Azji; cieszy się uznaniem krytyków, znakomitych dyrygentów i słynnych orkiestr symfonicznych, producentów płyt, menedżerów i agencji artystycznych organizujących koncerty w najsłynniejszych salach i w największych centrach muzycznych. Ostatnie lata kariery Rafała Blechacza to czas występów z recitalami solowymi i wspólnych koncertów z orkiestrami symfonicznymi. Rafał Blechacz wydał siedem płyt w najbardziej renomowanej na świecie wytwórni wydającej muzykę klasyczną – Deutsche Grammophon, założonej notabene przez twórcę płyty gramofonowej i gramofonu. Nagrodę w imieniu artysty odebrał jego ojciec, Krzysztof Blechacz.

Kolejnym  laureatem jest Adam Sowa, twórca wyjątkowej marki Cukiernia Sowa. Sieć sprzedaży liczy dziś 160 punktów. A nabyć w nich można nie tylko słodkie ciasta, lody i desery, ale także czekoladę własnej marki, wytwarzaną we Francji, a stworzoną przez Pawła Małeckiego (Mistrza Polski Cukierników), oraz kawę paloną we własnej palarni w Bydgoszczy. Adam Sowa jest nie tylko twórcą wyjątkowej sieci cukierni. Podjął się również częściowej rekonstrukcji ulicy Mostowej w Bydgoszczy, dzięki czemu powstała kamienica, która jest teraz jedną z wizytówek miasta. Wyróżnienie w imieniu Adama Sowy odebrał Krzysztof Majchrzak, prokurent.

Tytuł Promotora Polski odebrał także Piotr Całbecki, samorządowiec, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego (od 2006 r.), członek Narodowej Rady Rozwoju (od 2015 r.) powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki otrzymała Kancelaria Kijewski Graś, która od lat współpracuje z polskimi przedsiębiorcami. Kancelaria posiada bogate doświadczenie międzynarodowe wynikające z długoletniej współpracy z podmiotami zagranicznymi. Pomaga polskim firmom w prowadzeniu działalności na rynkach: Białorusi, Gruzji, Bliskiego Wschodu, Dubaju, Indii i Chin. Kancelaria współtworzyła w Chinach forum ekonomiczne, w którym wzięło udział ponad 500 polskich i chińskich przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych. Nagrodę odebrał Bartosz Graś.

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki otrzymały również Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. To producent i dostawca produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych sprzedający na rynku globalnym. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem oraz nowoczesnymi technologiami produkcji, dzięki czemu dostarcza produkty najwyższej jakości. Funkcjonuje od 1951 roku. Trudno wskazać inną polską organizację, które miałaby tak wielki udział w ratowaniu życia ludzi na całym świecie w powojennej historii. Posiada zakłady m.in. na Węgrzech, Ukrainie, Litwie, w Rosji, Indiach, USA i Holandii. Łącznie grupa liczy ponad 55 spółek w Polsce i za granicą, w których zatrudnia blisko 8 tys. pracowników. Jej produkty są dostępne na ponad 80 rynkach – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii. Nagrodę odebrał Jan Rosiński, przedstawiciel TZMO.

Nagrody wręczyli: prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego; Jacek Janiszewski, pomysłodawca i organizator Forum Welconomy oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.