FUNDACJA

Promotorzy z Kujaw i Pomorza nagrodzeni!

poniedziałek, 18 marca 2019

 

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki jest przyznawany firmom, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami swojego regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki. Wyróżnienie Promotor Polski trafia natomiast do osób, których osiągnięcia na polu kulturalnym, naukowym czy biznesowym budują wizerunek naszej marki narodowej. Reasumując: są to nagrody mające promować ludzi i firmy związanych z regionami i działających na ich rzecz, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek Polski – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Tytuł Promotora Polski zdobył wybitny polski pianista Rafał Blechacz. Jest zwycięzcą XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 2005 roku. Jego wybitny talent doceniła publiczność Europy, Ameryki, Azji; cieszy się uznaniem krytyków, znakomitych dyrygentów i słynnych orkiestr symfonicznych, producentów płyt, menedżerów i agencji artystycznych organizujących koncerty w najsłynniejszych salach i w największych centrach muzycznych. Ostatnie lata kariery Rafała Blechacza to czas występów z recitalami solowymi i wspólnych koncertów z orkiestrami symfonicznymi. Rafał Blechacz wydał siedem płyt w najbardziej renomowanej na świecie wytwórni wydającej muzykę klasyczną – Deutsche Grammophon, założonej notabene przez twórcę płyty gramofonowej i gramofonu. Nagrodę w imieniu artysty odebrał jego ojciec, Krzysztof Blechacz.

Kolejnym  laureatem jest Adam Sowa, twórca wyjątkowej marki Cukiernia Sowa. Sieć sprzedaży liczy dziś 160 punktów. A nabyć w nich można nie tylko słodkie ciasta, lody i desery, ale także czekoladę własnej marki, wytwarzaną we Francji, a stworzoną przez Pawła Małeckiego (Mistrza Polski Cukierników), oraz kawę paloną we własnej palarni w Bydgoszczy. Adam Sowa jest nie tylko twórcą wyjątkowej sieci cukierni. Podjął się również częściowej rekonstrukcji ulicy Mostowej w Bydgoszczy, dzięki czemu powstała kamienica, która jest teraz jedną z wizytówek miasta. Wyróżnienie w imieniu Adama Sowy odebrał Krzysztof Majchrzak, prokurent.

Tytuł Promotora Polski odebrał także Piotr Całbecki, samorządowiec, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego (od 2006 r.), członek Narodowej Rady Rozwoju (od 2015 r.) powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki otrzymała Kancelaria Kijewski Graś, która od lat współpracuje z polskimi przedsiębiorcami. Kancelaria posiada bogate doświadczenie międzynarodowe wynikające z długoletniej współpracy z podmiotami zagranicznymi. Pomaga polskim firmom w prowadzeniu działalności na rynkach: Białorusi, Gruzji, Bliskiego Wschodu, Dubaju, Indii i Chin. Kancelaria współtworzyła w Chinach forum ekonomiczne, w którym wzięło udział ponad 500 polskich i chińskich przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych. Nagrodę odebrał Bartosz Graś.

Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki otrzymały również Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. To producent i dostawca produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych sprzedający na rynku globalnym. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem oraz nowoczesnymi technologiami produkcji, dzięki czemu dostarcza produkty najwyższej jakości. Funkcjonuje od 1951 roku. Trudno wskazać inną polską organizację, które miałaby tak wielki udział w ratowaniu życia ludzi na całym świecie w powojennej historii. Posiada zakłady m.in. na Węgrzech, Ukrainie, Litwie, w Rosji, Indiach, USA i Holandii. Łącznie grupa liczy ponad 55 spółek w Polsce i za granicą, w których zatrudnia blisko 8 tys. pracowników. Jej produkty są dostępne na ponad 80 rynkach – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii. Nagrodę odebrał Jan Rosiński, przedstawiciel TZMO.

Nagrody wręczyli: prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego; Jacek Janiszewski, pomysłodawca i organizator Forum Welconomy oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter