FUNDACJA TERAZ POLSKA

Robert Lewandowski rozpoczął budowę restauracji na Mazurach

Fot. Piotr Grono/Pixabay
sobota, 12 września 2020

Ruszyła budowa kompleksu „Wodny świat” w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Kapitan reprezentacji Polski jest udziałowcem spółki budującej restaurację na podwodnych palach, bezpośrednio przy molo.

Na plaży miejskiej w Giżycku wbito już pierwsze paliki pod budowę. Etap wykonania platformy, na której stanie obiekt ma się zakończyć do jeszcze w tym roku, a uruchomienie restauracji jest przewidziane w maju 2022 roku.

Lokal ma również wyróżniać się znajdującym się wewnątrz pokaźnym akwarium, a także możliwością przycumowania łodzi. Wydzielona zostanie sekcja „self-cooking", gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni. Udostępniony zostanie także moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Restauracja na wodzie przy nabrzeżu Niegocina w Giżycku to część większego projektu "Wodny Świat", którego wartość wynosi w sumie ponad 71 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w kwocie blisko 41 mln złotych z funduszy przyznawanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Tym samym na Mazurach powstanie sieć miejsc skupionych wokół wody i budujących skojarzenia z wodą. Wdrożenie projektu wzmocni świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji.

Robert Lewandowski lubi Mazury. Chętnie odpoczywa i przyjmuje gości w swoim domu w Stanclewie nad jeziorem Jełmuń (60 kilomterów od Giżycka). Ale inwestuje także w apartamentowce w Warszawie i Świnoujściu, wspiera startupy, ma agencję marketingową. Lewandowski buduje również profesjonalną klinikę medycyny sportowej i chce założyć akademię piłkarską.

Źródło sportowefakty.wpl.pl , giżycko.wm.pl

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.