FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Teraz Polska Wigilia

8 grudnia 2022

Wczoraj, 7 grudnia br.,  w gościnnych progach Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbyło się spotkanie wigilijne Klubu Teraz Polska z udziałem członków kapituły Godła „Teraz Polska”, laureatów Konkursu „Teraz Polska” oraz przedstawicieli firm i instytucji, współpracujących z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy życzenia świąteczne zebranym złożył Piotr Ćwik, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP. 

Życzenia złożył także kardynał Kazimierz Nycz, członek Kapituły Godła „Teraz Polska”.

W imieniu  Kapituły Godła „Teraz Polska” powitał zebranych jej przewodniczący, prof. Michał Kleiber, który powiedział:

- Chcemy wykorzystać przedświąteczną aurę do integracji Laureatów Konkursu „Teraz Polska” oraz osób współpracujących z Fundacją. Rodzina Godla „Teraz Polska” stale się powiększa i liczy już blisko 800 przedsiębiorstw. Tylu zwycięzców nagrodziliśmy w czasie ponad 30. lat istnienia Konkursu, a ponad 120 firm nadal posiada prawo do korzystania ze znaku „Teraz Polska” i co roku je odnawia. To dowód na to, jak skutecznym narzędziem promocyjnym jest ten biało-czerwony znak. Według ostatnich badań cieszy się on ponad 80-procentową rozpoznawalnością. Proszę nie zapominajcie o tym. Zachęcajcie do udziału w Konkursie Waszych partnerów biznesowych i kontrahentów, co do których solidności jesteście przekonani.

Natomiast prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztof Przybył podkreślił:

- Po dwóch trudnych latach, kiedy zmuszeni byliśmy spotykać się głównie za pomocą łączy internetowych, dziś z niekłamaną radością widzę na żywo przyjaciół Fundacji „Teraz Polska”. Cieszy mnie to tym bardziej, bo dzisiaj będziemy celebrować PRZYJAŹŃ, do czego skłania  nas wyjątkowa atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Bo niczym jest bogactwo, stanowiska czy władza bez przyjaźni i przyjaciół, na których można liczyć w każdym momencie, dobrym i złym. Dziś, widząc Państwa  zdaję sobie sprawę, że nasza Fundacja jest otoczona przyjaciółmi. Dlatego postanowiliśmy ustanowić skromne wyróżnienie „Przyjaciel Teraz Polska”, aby choć w ten sposób wyrazić wdzięczność i szacunek osobom, które są z nami przez te wszystkie lata, służą nam wiedzą i pomocą. Takich osobistości jest wiele, latem wręczyliśmy pierwsze 5 statuetek, a dziś wręczmy kolejne.

Statuetki „Przyjaciel Teraz Polska” odebrali:

Iwona Ciechan

To, że całe niemal życie zawodowe poświęciła sprawom sektora żywnościowego, nie zatarło jej naturalnego wdzięku i skuteczności. Czy to w biznesie, czy też w administracji publicznej. Zawsze zajmuje się promocją, inspirowaniem inicjatyw wizerunkowych osób i instytucji, zawsze optymalizuje wyjście z proceduralnych zakrętów, których w naszej polskiej biurokracji nie brakuje.

Ciepło wspominamy czasy Jej aktywnego działania w Agencji Rynku Rolnego, gdzie promowała żywność, … żywiąc cały czas nadzieję, że to się uda. I udało się – a wspólny projekt „Teraz Polska Smakuje” funkcjonuje do dziś, choć już bez pierwszego członu...

Prof. Leszek Rafalski

Inżynierowie zawsze pełnili kluczową rolę w rozwoju świata i budowaniu dobrobytu ludzi. Od inżynierów zależeć będzie nie tylko dobrobyt, ale często także przetrwanie. Tym większa rola kształcenia, rola mentorów oraz przekazywania wiedzy. Profesora Rafalskiego można bez wątpliwości  uważać za  „szefa inżynierów”. W latach 1990-2021 był dyrektorem Instytutu Badawczego Dróg i Mostów i wielokrotnie służył nam swoją radą i doświadczeniem przy ocenach zgłoszeń w Konkursie „Teraz Polska”. W latach 2007 -2022  przewodniczył Radzie Głównej Instytutów Badawczych a obecnie jest jej Honorowym Przewodniczącym. Doskonale łączy pracę naukową z działalnością menadżerską oraz społeczną na rzecz instytutów badawczych.

Karol Majewski, którego wytwórnia Nalewek Staropolskich zdobyła Godło  „Teraz Polska”

Jest bez wątpienia specjalistą od dobrych relacji międzyludzkich. Wszędzie tam, gdzie się pojawia, owe relacje zachodzą sprawniej, stają się ciekawsze, przyjemniejsze, bardziej twórcze oraz na wiele sposobów … owocne.  Można oczywiście powiedzieć, że w ten sposób działa produkt, który nasz kolejny laureat stworzył, wykreował i który stale pielęgnuje – czyli znakomite Nalewki Staropolskie. Ale, kto go poznał, ten wie, że jeszcze więcej wrażeń niż wspomniany trunek dostarcza ich twórca. Zawsze blisko Fundacji, zawsze obecny podczas jej najważniejszych wydarzeń, co ogromnie cenimy i za co mu dziękujemy.

Marek Ungier

Człowiek, który ważną część życia poświęcił służbie krajowi. Bywał w miejscach i uczestniczył w wydarzeniach, które dziś już możemy określić mianem historycznych. Minister, szef Gabinetu Prezydenta RP w latach 1995 - 2005 Aleksandra Kwaśniewskiego.

 

Na zakończenie spotkania prof. Jerzy Bralczyk, laureat tytułu „Przyjaciel Teraz Polska” powiedział:

- Słowo przyjaciel oznacza kogoś, z kim jesteśmy tak blisko, że właściwie już nie musimy niczego mówić. Milczenie, które jest tak często ciążące w stosunkach międzyludzkich, w relacjach między przyjaciółmi wypełnia się treścią. Zapewnienia o przyjaźni często wydają się nawet niestosowne, bo to nie jest kwestia deklaracji, to jest kwestia wewnętrznego poczucia, dlatego nie chciałbym mówić tutaj za dużo. Bardzo się cieszę, że zostałem uznany za przyjaciela Fundacji, i chciałbym dalej nim pozostać.

 

Spotkanie uświetnił występ Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.  W programie usłyszeliśmy tradycyjne kolędy polskie, a także pieśni z pogranicza polsko-ukraińskiego i polsko-białoruskiego, w opracowaniu muzycznym Jaremy Jarosińskiego. Partie solowe wykonała studentka SGGW Karolina Lizer – wokalistka i kompozytorka, laureatka tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, obecnie promująca swoją drugą solową płytę zatytułowaną „Onyx”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.