FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Krzysztof Przybył Fot. Kamil Broszko
Krzysztof Przybył Fot. Kamil Broszko

Teraz Polska Wigilia - cz.II relacji

10 grudnia 2020

7 grudnia br. za pośrednictwem łączy Szkoły Głównej Handlowej odbyło się wigilijne spotkanie Klubu „Teraz Polska”. W Sali Senatu obecni byli goście: prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”, oraz członkowie Kapituły: prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH i  Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Gospodarzem spotkania był Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Poniżej przestawiamy refleksje i życzenia tych uczestników spotkania, którzy łączyli się z nami za pośrednictwem internetu.

Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego Floslek, dwukrotnego Laureata Godła „Teraz Polska”.

- Już pierwsza nagroda zdobyta 15 lat temu pokazała jak Godło jest bardzo pomocne w dotarciu do konsumenta. Nie tylko w kraju, ale również na świecie. Nasze produkty, znakowane tym białoczerwonym symbolem są obecne już na czterech kontynentach, w 50. krajach świata. W tym trudnym roku nasz eksport wzrósł o kilkadziesiąt procent, co jest bardzo ważne w funkcjonowaniu firmy w czasie pandemii i pozwala nam nieść pomoc potrzebującym. Wyposażamy w produkty pielęgnacji skóry szpitale, domy dziecka, domy pomocy społecznej, ratowników i policjantów. Bowiem troska o człowieka jest podstawową wartością marki Floslek.

Ryszard Florek, współzałożyciel i prezes firmy FAKRO, laureata  Godła „Teraz Polska”. Wyróżniony tytułem Promotora Polski regionu Małopolski

Chciałbym wszystkim Laureatom Godła „Teraz Polska” życzyć, aby kapitał społeczny w Polsce rósł i osiągnął poziom bogatych krajów świata. Do tego potrzebne jest świadomość konsumentów i … życzliwość urzędników. Cieszy mnie fakt, że podatek estoński, za którym Fundacja „Pomyśl o Przyszłości” lobbowała od kilku lat,  został wprowadzony 1 grudnia. Ale  ważne są także równe warunki konkurowania dla firm polskich i zagranicznych, bowiem dzisiaj zachodnie koncerny wchodzą na  polski rynek nie po to, aby się na nim rozwijać, ale aby go przejąć. Z takimi nieuczciwymi praktykami musimy walczyć. Na koniec chciałbym życzyć Państwu dużo zdrowia i odporności na koronawirusa. Wszystkim należy się odpoczynek, a taki najlepiej spędzić w Muszynie w  Sankolandii, gdzie przygotowaliśmy 10 kilometrów tras saneczkarskich. Warto przyjechać w polskie góry, tutaj zostawić swoje pieniądze, a my zatroszczymy się o ferie na najwyższym poziomie.

Krzysztof Pruszyński, właściciel firmy Blachy Pruszyński, Laureata Godła „Teraz Polska”. Wyróżniony tytułem Promotora Polski.

Laureaci Godła „Teraz Polska” reprezentują różne branże, ale łączy nas wysoka jakość produktów i usług oraz polskie pochodzenie. „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem polskiej przedsiębiorczości. Stanowi gwarancję wysokiej jakości, uzyskanej dzięki innowacyjnej myśli technicznej, nowoczesnym procesom produkcji i kontroli jakości.

Laureatów Godła „Teraz Polska” łączy także wrażliwość na potrzebujących i słabszych. Firma Blachy Pruszyński angażuje się w wiele takich przedsięwzięć. Najlepszym przykładem jest budowa ośrodka szkolno-wychowawczego w Pruszkowie dla dzieci  upośledzonych. Obiekt o powierzchni 7 000 m2 zapewni tym dzieciom odpowiedni rozwój i rehabilitację w komfortowych warunkach.  Z równie gorącym sercem angażujemy się w projekty na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka prowadzone przez fundację wybitnej skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej. Z okazji Świąt chciałbym życzyć Państwu wytrwałości i nadziei, że to co najgorsze już  za nami. Niech ta nasza wigilia spędzona na odległość zostanie  w naszej pamięci jedynie wspomnieniem tego co minione i nigdy nie powróci. Bo za rok wszyscy spotkamy się osobiście. Wszystkiego najlepszego.

Prof. Michał Zasada, rektor SGGW

Szkołę Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Fundację Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska łączą silne więzi i wspólne cele. Wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw, a przede wszystkim rosnąca jakość rodzimych produktów to konsekwencje dobrej współpracy naukowców z otoczeniem gospodarczym . Wdrażanie wyników badań do praktyki i upowszechnianie najnowszych osiągnięć naukowych to ważne aspekty działalności naszej uczelni, dlatego zawsze wspieramy Fundację podczas organizowanych przez nią seminariów i debat na temat rozwoju gospodarczego kraju. Cieszy mnie również fakt, że Fundacja docenia talent i dokonania artystyczne organizacji studenckich SGGW oraz ich działania na rzecz promocji  kultury i tradycji naszego kraju. Nasz Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI  a także Chór kameralny SGGW od lat uświetniają uroczystości organizowane przez Fundację. Największa dumą napawa mnie jednak to, że pośród laureatów konkursu „Teraz Polska” znajduje się wielu absolwentów naszej alma mater.

Z okazji zbilżających się świat i nadchodzącego nowego roku oprócz zdrowia spokoju i radości życzę, by ten trudny czas w jaki się znaleźliśmy sprzyjał kreatywności i innowacyjności.

Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes PTE

Chciałam złożyć najszczersze gratulacje Fundacji „Teraz Polska” i jej kierownictwu. Konkurs „Teraz Polska” jest ważny dla naszych losów gospodarczych i  pozycji naszego kraju w świecie.  To znak silnie rozpoznawalny, więc spełnia ważną rolę promocyjną dla wyróżnionych nim produktów i usług. Doceniam również wysiłek włożony w organizację dzisiejszego spotkania, dzięki któremu możemy ze sobą porozmawiać, co zawsze jest krzepiące i wartościowe. Składam Państwu życzenia, aby najgorszy dzień 2021 roku był lepszy od najlepszego w tym nieszczególnym roku 2020 roku.

Katarzyna Żak, redaktor Głosu Polonii w USA

Przypisuję sobie za sukces nawiązanie współpracy z Magazynem „Teraz Polska”.  Ale tak naprawdę było to naturalne działanie, bowiem łączy nas wspólny cel – promowanie Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny oraz promowanie Polski i polskich firm za granicą.

 

Grażyna Piotrowska–Oliwa, manager i przedsiębiorca, felietonistka Magazynu „Teraz Polska”

Słyszeliśmy dzisiaj bardzo dużo wypowiedzi na temat polskiej gospodarki, więc jak najbardziej na miejscu będzie wspomnieć o polskich informatykach. Teraz Polska od kilku tygodni jest na ustach wszystkich na całym świecie. I nie myślę tutaj o negocjacjach z Unią Europejską, ale o ogromnym sukcesie, którego się spodziewamy 10 grudnia, czyli w dniu premiery gry komputerowej Cyberpunk 2077, najbardziej oczekiwanej przez wszystkich fanów gier na całym świecie. Prywatny samolot Elona Muska był w Warszawie przez 2 godziny. Czy przyleciał nim sam Elon Musk? Czy przysłał wysłannika po kopię Cyberpunka? Chciałabym życzyć, aby w nowym roku było słychać głośno i dobrze nie tylko o polskich programistach z firmy CD-Projekt. Chciałabym, aby postępująca cyfryzacja życia, tak przyspieszona przez pandemię, odbywała się wyłącznie w pozytywnym kierunku. Abyśmy mogli się spotykać nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, ale w realnym świecie. Abyśmy wreszcie w dużym gronie osób mogli spojrzeć sobie prosto w oczy.

Waldemar Dubaniowski, Ambasador RP w Tajlandii i Kambodży

Byłem członkiem Kapituły Godła „Teraz Polska”, więc wiem, że jest to jedna z nielicznych organizacji, bardzo istotna w promowaniu Polski, polskich produktów i polskich przedsiębiorców. W Tajlandii na co dzień kierujemy się hasłem „Teraz Polska”. Wiele naszych przedsiębiorców jest tu już obecnych jak choćby Maspex czy Comarch.  Jestem przekonany, że uda się to także firmie Floslek, bo polskie produkty, szczególnie te z Godłem „Teraz Polska” bardzo dobrze radzą sobie na rynkach zagranicznych, ze względu na wysoką jakość i konkurencyjna cenę.

Chciałem jednocześnie podziękować Panu Profesorowi  Skarzyńskiemu za to, że wspomniał o opłatku, bo dla nas, oddalonych od domów, moment dzielenia się opłatkiem jest niezwykle symboliczny. Sprawia, że jesteśmy blisko Polski, razem ze swoimi rodzinami i najbliższymi, na których nam tak bardzo zależy. Życzę wszystkim pachnących choinką, rodzinnych świat, niezależenie od tego, gdzie je spędzacie.

Jerzy Bralczyk, językoznawca, przyjaciel Fundacji

Wigilia to czuwanie i czekanie na to, co jutro przyjdzie. Prawdopodobnie będzie to jakiś dobry dzień. Wszyscy deklarują się jako optymiści, ale optymista, to ten, który wie, że jest dobrze, bo realnie ocenia rzeczywistość. A my tymczasem dajemy sobie radę z tym, że nie możemy zobaczyć siebie blisko, ale jesteśmy blisko siebie. Jesteśmy blisko siebie i blisko Fundacji „Teraz Polska”.

Dajemy sobie radę z tym, że nie możemy jeść, a ucztowanie podczas tych spotkań zawsze było miłe, ale Pan Tomasz Królikowski tak nam to pokazał, że aż smak poczułem.  Trochę żałuję, że nie dostajemy prezentów,  ale Pan Rafał Olbiński zrobił nam bardzo piękne prezenty i na pewno je pod swoje choinki indywidualnie podłożymy. I tak po kolei te wszystkie atrybuty wigilijne jakoś na pewno będą z nami. I przełamiemy się opłatkami, co prawda sami ze sobą, ale wyobrażając sobie różne piękne rzeczy. Wzniesiemy różne toasty. Wznoszę toast za Polskę, za szczególny kawałek Polski, którym jest „Teraz Polska”. Wszystkiego najlepszego wszystkim.

Wodę zmieniam u Państwa w wino. Wirtualnie, na linii, po linii, na linie, zdalnie, zdolnie i wszystko, co tylko jest możliwe. Wszystkiego dobrego.

REKLAMA

 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.