FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

„Teraz Polska” – siła polskich firm to siła marki Polska

27 maja 2023

Krzysztof Przybył: Dziś jest dla nas – Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego i Konkursu „Teraz Polska” – najważniejszy dzień w roku. Myślę, że będzie on ważny również dla grona tegorocznych zdobywców Godła „Teraz Polska”, znakomitych przedsiębiorców, którzy w Filharmonii Narodowej odbiorą symboliczną statuetkę, a następnie będą oznaczać zwycięskie produkty i usługi najlepszym znakiem promocyjnym. W 2020 roku z powodu ograniczeń pandemicznych byliśmy o krok od odwołania naszej gali. Wtedy z pomocą przyszła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która nie tylko zaprosiła finalistów Konkursu „Teraz Polska” do Pałacu Prezydenckiego, ale też przez trzy kolejne lata uświetniała uroczystość swoją obecnością. W tym roku, zanim rozbłyśnie scena podczas wielkiej gali w Filharmonii Narodowej, laureaci Godła „Teraz Polska” odbiorą w Belwederze dyplomy od Prezydenta RP.

W tym roku  Godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy a dwie firmy otrzymały wyróżnienie. W gronie zwycięzców znalazły się między innymi: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, zabytkowa kopalnia, system antydronowy i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług i innowacji. Pełna lista laureatów 33 edycji Konkursu „Teraz Polska” znajduje się pod linkiem

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję. Tym bardziej, że od kilku lat działają w szczególnie trudnych warunkach. Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 skończył się komfort prowadzenia biznesu w otoczeniu w miarę przewidywalnym. Tuż po pandemii nastąpiła rosyjska agresja na Ukrainę, która pogłębiła tylko niepewność, rozchwianie światowych łańcuchów dostaw, perturbacje na międzynarodowych rynkach. Pesymiści mówią, że skończył się świat, jaki znamy. Optymiści – że kwestia dojścia do ładu i ułożenia na nowo globalnych relacji gospodarczych to kwestia czasu. Niezależnie, kto ma rację, nie ulega wątpliwości, że polskie firmy muszą dostosować się do nowych wyzwań, muszą szybko reagować na zachodzące zmiany. Fakt, że polska gospodarka nieźle poradziła sobie ze wstrząsami, że nasi przedsiębiorcy utrzymują pozycję na światowych rynkach, pokazuje, że przez ponad trzydzieści lat udało nam się stworzyć bardzo mocne fundamenty wolnego rynku. Dzisiaj Polska i inne państwa naszego regionu nie muszą mieć kompleksów w stosunku do „starej Unii”. Owszem, mają niepowtarzalną szansę, by w znacznie większym, niż dotąd stopniu, decydować o kierunku rozwoju Europy.

Proszę zobaczyć – jak wielką drogę wykonaliśmy od roku 1989, od początków wolnego rynku w Polsce. Mamy czego sobie gratulować. Teraz ważne jest, by czekające nas – i inne kraje – potężne zmiany postrzegać przede wszystkim jako potencjalne szanse, nie zagrożenia. Dotyczy to zielonej zmiany w energetyce czy nowej sytuacji geopolitycznej w Europie. A że szanse umiemy wykorzystywać, dowodem jest właśnie siła polskich firm i siła Marki Polska.

Źródło: Salon24.pl blog Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.