FUNDACJA TERAZ POLSKA

Trzecia Gwiazdka Michelin dla polskiej restauracji

Fot. FB Bottiglieria 1881
sobota, 20 czerwca 2020

Właśnie ogłoszono zestawienie restauracji wyróżnionych w najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2020”. Gwiazdka Michelin w świecie gastronomii znaczy tyle, co Oscar w świecie filmu. W tym roku, po raz pierwszy przyznano w Polsce trzecią Gwiazdkę Michelin, która trafiła do krakowskiej restauracji i winiarni Bottiglieria 1881. Dwie warszawskie restauracje - Senses i Atelier Amaro utrzymały swoje gwiazdki.

Bottiglieria 1881 została otwarta w 2013 roku z pasji do wina założyciela - Roberta Gumulińskiego. Jednak to kuchnia pod kierunkiem szefa Przemysława Klimy przyniosła temu lokalowi prestiż i uznanie. Autor nowatorskiego konceptu prowadzenia restauracji, po wielu latach zdobywania kulinarnych doświadczeń w Warszawie, Kopenhadze, Nowym Jorku i Paryżu zaangażował się w projekt kulinarny w Krakowie, z nową energią i apetytem na dużo więcej. Na sukces Bottiglieria 1881 nie musiała długo czekać.

W 1900 roku André Michelin opublikował pierwszą edycję przewodnika po Francji, który miał być pomocny dla kierowców przy remontowaniu ich samochodów, znajdowaniu zakwaterowania i miejsc, w których można dobrze zjeść podczas podróży i zwiedzania. W 1926 roku przewodnik wprowadził ocenę gwiazdki, którą oznaczano restauracje z dobrym jedzeniem. Przewodnik Michelin publikowany jest raz w roku. Wyróżnione restauracje maksymalnie mogą zdobyć trzy gwiazdki, mogą debiutować, awansować, utrzymać dotychczasową pozycję, stracić gwiazdkę lub mogą całkowicie zostać z niego usunięte. Jedna gwiazdka oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, dwie oznaczają rewelacyjną kuchnię wartą odwiedzenia, a trzy - wyjątkową kuchnię wartą specjalnej podróży. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmują inspektorzy Michelin, którzy anonimowo składają wizyty.

Żródło: FB Bottiglieria 1881

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.