FUNDACJA TERAZ POLSKA

W Legnicy powstał szpital modułowy na prawie 100 miejsc

Szpital modułowy w Legnicy Fot. KGHM
piątek, 12 lutego 2021

KGHM jest odpowiedzialny za organizację tymczasowych placówek medycznych na Dolnym Śląsku. Blisko sto miejsc dla pacjentów chorych na COVID – 19 jest już gotowych w nowym szpitalu modułowym, który powstał przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Od listopada ubiegłego roku w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, należącym do Grupy KGHM funkcjonuje oddział dla 50 pacjentów chorych lub z podejrzeniem zakażenia na koronawirusa.

W grudniu ubiegłego roku uruchomiono w Wałbrzychu tymczasowy oddział dla chorych na koronawirusa na 50 miejsc, na ostatnim piętrze obiektu po byłym oddziale pediatrycznym.

– KGHM odpowiada na zapotrzebowanie i dyspozycje rządu zgodnie z naszym hasłem "działamy – dbamy – chronimy". Pandemia to dla nas wszystkich test z odpowiedzialności i zaangażowania we wspólną sprawę, jaką jest walka z koronawirusem. Od wielu miesięcy dostarczamy do placówek medycznych w całej Polsce pomoc w postaci środków ochrony czy sprzętu medycznego. Sprawne przygotowanie miejsc w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku to nasze kolejne działania – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

12 lutego otwarto modułowy szpital w Legnicy. – Inwestycja to wspólny wysiłek wielu firm, w tym spółki z Grupy Kapitałowej KGHM BIPROMET. Dzięki temu powstał profesjonalny obiekt, który będzie służyć mieszkańcom Zagłębia Miedziowego nie tylko w okresie pandemii – mówił Adam Bugajczuk, wiceprezes do spraw rozwoju KGHM.

Szpital modułowy na 96 łóżek, oprócz sal dla pacjentów i pomieszczeń dla personelu, jest wyposażony w gabinety zabiegowe i nowoczesną izbę przyjęć. Placówka została zbudowana z 40 modułów, które były przewożone na miejsce i składane w całość. Po zakończeniu walki z pandemią szpital modułowy będzie nadal wykorzystywany. Powstaną tam kolejne oddziały, w tym m.in. psychiatryczny.

Źródło KGHM

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.