FUNDACJA

Winter Polish Open 2019

Fot. Lungo
wtorek, 26 listopada 2019

Winter Polish Open to Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbywało się pod patronatem m.in. Fundacji „Teraz Polska”.

Zawody odbyły się w dniach 22-24 listopada br. w szczecińskiej Floating Arenie. W tegorocznej edycji zawodów zmierzyło się ponad dwustu zawodników z kilkunastu krajów. Celem imprezy jest umożliwienie zawodnikom uzyskania minimów na Igrzyska Paraolimpijskie oraz popularyzacja dyscypliny w środowisku osób niepełnosprawnych.

Najlepszą pływaczką zawodów została wybrana Paulina Woźniak (KSI START Szczecin), która uzyskała łącznie 2518 pkt. Wśród mężczyzn najlepszy był Igor Hrehorowicz (Start Wrocław) z wynikiem 2571 pkt. Pośród drużyn narodowych wyróżniła się reprezentacja Uzbekistanu, która zdominowała zawody. Natomiast najlepszą polską drużyną okazał się lokalny KSI START Szczecin.

Oprócz zawodów pływackich organizatorzy przygotowali dla widzów mnóstwo atrakcji jak np. spektakl Teatru Rozmaitości "Gwitajcie" oraz pokazy iluzji i laserów. 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter