FUNDACJA

Znamy Promotora Polski i Promotora Polskiej Gospodarki z Pomorza Zachodniego

Urszula Kurtiak, Edward Ley (Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley), J. Piechota i M. Kleiber (Fot. Jordan Jarociński/Baltic Business Forum)
poniedziałek, 15 kwietnia 2019

10 kwietnia 2019 roku w Świnoujściu, po raz pierwszy w historii Baltic Business Forum, zostały wręczone nagrody Promotor Polskiej Gospodarki oraz Promotor Polski. Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki jest przyznawany firmom, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, są ambasadorami naszego regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki. Wyróżnienie Promotor Polski trafia natomiast do osób, których osiągnięcia na polu naukowym, kulturalnym czy biznesowym budują wizerunek polskiej marki narodowej. Wręczeń dokonali: prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego, oraz Jacek Piechota, prezes ENEIA.

Promotorem Polskiej Gospodarki 2019 z regionu Pomorza Zachodniego zostało Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley, które specjalizuje się w wydawaniu książek kolekcjonerskich w limitowanych edycjach w różnych językach (polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, arabskim, kazachskim, łacinie).  Drukowane na czerpanych i artystycznych papierach, ręcznie oprawiane w skórę, jedwabie, a także metale i kamienie szlachetne książki kolekcjonerskie firmy Kurtiak i Ley były wystawiane w Nowym Jorku, Chicago, Paryżu, Londynie, Abu Zabi, Moskwie i Pekinie. Znajdują się w wielu bibliotekach narodowych, uniwersyteckich, publicznych i prywatnych (m.in. w Watykanie, Londynie, Berlinie, Waszyngtonie, Stanfordzie, Abu Zabi, Genewie, Chicago). Zamawiane były dla Jana Pawła II, Benedykta XVI, głów koronowanych i przywódców różnych państw.

Wydawnictwo prowadzi prywatne Muzeum Sztuki Książki, a także Szkołę Introligatorstwa Artystycznego. Ta działalność spowodowała odrodzenie niemal już zupełnie zapomnianego rzemiosła w Polsce. Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley jest laureatem Godła „Teraz Polska”.

Promotorem Polski 2019 z regionu Pomorza Zachodniego został prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński – światowej sławy autorytet w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej. Jest kierownikiem Katedry Onkologii i Zakładu Genetyki i Patomorfologii na Wydziale Lekarsko-Biotechnologicznym i Medycyny Laboratoryjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz działającego przy tej uczelni Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych. Konsultant krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej. Badacz nowotworów dziedzicznych. Jest najbardziej wpływowym polskim onkologiem według raportu, który powstaje na podstawie Web of Science Core Collection, czyli bazy danych tworzonej przez Clarivate Analytics, która indeksuje kilkanaście tysięcy czasopism, monografii oraz materiałów konferencyjnych.

Baltic Business Forum jest największym wydarzeniem gospodarczym na Pomorzu Zachodnim, odbywającym się od 2009 roku w Świnoujściu. To coroczne spotkanie przedstawicieli świata biznesu i polityki z regionu ABC (Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne), obejmujące państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz znaczące gospodarki, które nie należą do Wspólnoty, takie jak Ukraina i Turcja. Forum rokrocznie odbywa się pod hasłem „Energia dla rozwoju”. Jego organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

 

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter