FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Znamy laureatów 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Znamy laureatów 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”

3 czerwca 2024

W tym roku Godło „Teraz Polska” trafiło do 22 firm, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji.  3 czerwca, podczas uroczystości  w Belwederze Laureaci  otrzymają dyplomy gratulacyjne Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tego samego dnia wieczorem podczas finałowej Gali „Teraz Polska” w Filharmonii Narodowej w Warszawie zostaną wręczone statuetki.  

W 2024 r. Godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy (3 firmy otrzymały wyróżnienie). W gronie wygranych znalazły się między innymi: wełna skalna, miody, makaron fit,  ale też miodarki, nawozy mineralne, oprogramowanie księgowe, stacja ratownictwa morskiego, regulator napięcia i symetryzator prądów, park rozrywki, drezyny rowerowe, system ogrodzeń aluminiowych, ryby opiekane i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług oraz innowacji.

Oto zwycięskie przedsiębiorstwa i instytucje (w kolejności alfabetycznej): deBies Janusz Demkowicz, ENERGYLANDIA GOCZAŁ FAMILY Sp. k., FC Auto System Sp. z o.o., GASTRO RENTAL M.Henzel M.Bartosz Sp. j., MAKARONY POLSKIE SA, Mentor SA, Miodziarze Sp. z o.o., MMB Drives Sp. z o.o., NTS Polska SA, Petralana SA, POL-GLASS Sp. z o.o. Sp. k., Przedsiębiorstwo Pszczelarskie ŁYSOŃ Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAMADA Piotr Sulecki, PTWP SA, SEKO SA, Stolarstwo Tomasz Wróbel, TABAL Sp. z o.o., TARGET SA, Twardzik Sp. j. , UNIROL Sp. z o.o., VITRINTEC Sp. z o.o., Web INnovative Software Sp. z o.o.

Kliknij i poznaj Laureatów 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Krzysztof Przybył i prof. Michał Kleiber podczas Gali „Teraz Polska”, fot. Kaka.media

Przedsiębiorcą jest przede wszystkim ten, kto ma w sobie pomysłowość, kreatywność i determinację, kto myśli o swoich klientach, o zmienianiu życia ludzi i tworzeniu wartości. W tym sensie przedsiębiorcą jest niewątpliwie każdy z dzisiejszych Laureatów. Kierujecie firmami różnej wielkości, macie rozmaitą strukturę organizacyjną czy prawną, macie również zróżnicowane przychody i zyski. Naszym zdaniem na koniec dnia bardzo ważne w przedsiębiorczości jest owo zmienianie życia ludzi i tworzenie wartości. Właśnie takie cele, motywacje i taką filozofię odnajdziemy, idąc tropem nagrodzonych dzisiaj najlepszych produktów, usług i innowacji – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Dotychczas w Konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 4 tys. polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono łącznie 837 produktów, usług i innowacji. Wśród laureatów najwięcej jest firm średnich, zatrudniających 51–250 pracowników (42 proc.), nieco mniej firm dużych, zatrudniających więcej niż 250 pracowników 28 proc.) i firm małych, zatrudniających mniej niż 50 pracowników (30 proc. – dane za lata 2000–2024). Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę. Widać to po analizie profilu i specjalizacji przedsiębiorstw, które wygrywają w Konkursie. O ile niegdyś dominowały firmy zajmujące się branżami tradycyjnymi, które oczywiście wciąż są bardzo mocne i odgrywają ogromną rolę w gospodarce, to dziś wśród laureatów coraz więcej jest przedstawicieli branży medycznej, elektronicznej i informatycznej, chemicznej czy szeroko rozumianych innowacji. Rekordziści, szczycący się wielokrotnym laurem „Teraz Polska” dla swoich produktów, to między innymi: OSM Koło, Pollena Eva, Gerlach, Zelmer, Mokate i Lazur. Godło „Teraz Polska” jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Kliknij i pobierz statystyki 34 edycji Konkursu „Teraz Polska”

Żyjemy w czasach szybkiego tempa zmian technologicznych i niespotykanych dotąd możliwości, jakie one stwarzają. Jednak dzisiejsi laureaci Godła „Teraz Polska” pokazują, że siła ludzkiej współpracy i kluczowa rola liderów zawsze będą miały fundamentalny wpływ na rozwój i zmiany. Sama technologia nie napędza postępu, robią to ludzie. Współpraca i praca zespołowa są podstawą każdego udanego przedsięwzięcia. Laureaci Konkursu „Teraz Polska” mogą służyć za doskonały przykład jak rzetelnie osiągać sukces w biznesie – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Kapituła Godła „Teraz Polska” przyznała również 3 wyróżnienia, które trafiły do firm: „BOSZ” Szymanik i Wspólnicy Sp. j., PayEye Sp. z o.o. oraz Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej GROMADA.

Specjalne wyróżnienie „Teraz Polska” otrzymał program edukacyjny „Junior-Edu-Żywienie” realizowany przez Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Prezydent RP Andrzej Duda skierował list do organizatorów i uczestników uroczystości wręcznia nagród laureatom 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”. List odczytał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik.

- Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystości wręczenia nagród w 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Gratuluję Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego konsekwencji w działaniu i wizji tego unikalnego przedsięwzięcia, realizowanego nieprzerwanie od 1993 roku. Charakterystyczny biało–czerwony logotyp towarzyszy przedsiębiorcom od wczesnych lat gospodarki wolnorynkowej w naszym kraju. Jest symbolem uznania dla osiągnięć i bodźcem do dalszej pracy. Promuje rozwijające się firmy i daje przepustkę do nowych rynków. Dla wielu laureatów stanowi drogowskaz kierujący do coraz efektywniejszego zarządzania, zwiększania innowacyjności i konkurencyjności nie tylko na rynku krajowym, lecz także za granicą.

Godło „Teraz Polska” wspiera polskie marki, a zarazem samo jest prestiżową, sprawdzoną, godną zaufania marką. Gratuluję przedsiębiorcom, którzy otrzymują dzisiaj prawo do posługiwania się Polskim Godłem Promocyjnym. To zaszczyt, a zarazem zobowiązanie, bo dołączając do grona laureatów, stają się Państwo ambasadorami polskiej przedsiębiorczości. Państwa produkty, usługi i rozwiązania przyczyniają się do wzrostu gospodarki narodowej i pomyślności Polaków. Sprzyja to również postawom patriotycznym, bo liczni konsumenci świadomie wybierają ofertę krajową i chcą być dumni z jej wysokiej jakości. Dzięki Konkursowi „Teraz Polska” renoma i oryginalność wyróżnianych marek budują siłę i rozpoznawalność polskiej gospodarki na rynkach światowych. Dziękuję, że dają nam Państwo powody do dumy z polskich dokonań.

Dziękuję Kapitule Konkursu za wskazywanie wzorów aktywności gospodarczej, promowanie dobrych praktyk oraz inspirowanie wymiany myśli między przedsiębiorcami, którzy chcą się dzielić swoim doświadczeniem. Dziękuję wszystkim Państwu za codzienną wytrwałą, rzetelną pracę dla Rzeczypospolitej i współobywateli. Raz jeszcze gratuluję laureatom. Niech przyznane nagrody będą dla Państwa źródłem satysfakcji i zachętą do dalszego rozwoju działalności, która dobrze służy wolnej Polsce.

 

Wicepremier i minister cyfryzacji dr Krzysztof Gawkowski powiedział ze sceny: - 34. raz w ręce polskich przedsiębiorców przekazywane są nagrody, które są świadectwem jak wiele pracy, wysiłku, ale też poświęcenia kosztuje nas zbudowanie dobrej i jakościowej marki. Godło Teraz Polska stało się taką marką, która nie tylko promuje polskie marki, ale daje też świadectwo tego jaka jest jakość polskiego produktu, polskich usług, innowacji, ale przede wszystkim ciężkiej pracy. Ciężkiej pracy, która czasami okazuje się sukcesem po miesiącu, ale jeszcze częściej bywa sukcesem po wielu trudnych latach, wyrzeczeń, pytań, a przede wszystkim powolnego, ale uczciwego budowania biznesu

Warto wspomnieć, że zakończenie 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 35. edycji. – Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji Konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w Konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2024 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną – tłumaczy Michał Lipiński. - Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło „Teraz Polska” jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem.

Kliknij i pobierz listę Laureatów 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”

Kliknij i pobierz katalog galowy 34. edycji Konkursu „Teraz Polska”

----------------

Partnerzy Główni Konkursu „Teraz Polska”:  FAKRO Sp. z o.o., Pruszyński Sp. z o.o.

Partnerzy Gali: Solbet Sp. z o.o.; Huawei Polska Sp. z o.o.

Partnerzy Polskiego Programu Promocyjnego: PLL LOT SA, Grupa MTP, THINKTANK

Patroni medialni: Polskie Radio, TVP

Partnerzy medialni: ISB News, Wnp.pl, Rynekzdrowia.pl Portalspożywczy.pl Przedsiebiorcy.eu Kapitalpolski.pl  LinktoPoland.com, MagazynPomorski.eu, MagazynTerazPolska.pl

 

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.