FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Teraz Polska
Teraz Polska

Znamy laureatów Konkursu „Teraz Polska”!

9 czerwca 2020
Zakończyła się 30., jubileuszowa edycja Konkursu „Teraz Polska”. Nagrodzono 16 produktów, 9 usług i jedną innowację. Podczas uroczystości, która odbyła się 9 czerwca 2020 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, wszyscy byli zgodni co do tego, że dziś – w dobie zawirowań i niepewności wynikających z pandemii koronawirusa – kluczowy wpływ na sytuację społeczną i gospodarczą będą mieli najlepsi polscy przedsiębiorcy, w tym laureaci Konkursu „Teraz Polska”.
 
Każdego roku na początku czerwca odbywa się wydarzenie ważne zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. W finale Konkursu „Teraz Polska” – bo o nim mowa – nagrodzone zostają najlepsze na polskim rynku produkty, usługi i innowacje. Rywalizacja jest zacięta, bowiem liczne są w kraju przykłady znakomitych biznesów. Jednak te, które w wyniku Konkursu posługują się charakterystycznym, znanym od 30 lat Godłem „Teraz Polska”, to crème de la crème krajowej gospodarki. Wśród wygranych są zarówno małe przedsiębiorstwa rodzinne, jak i wielkie koncerny, zaś nagrodzone produkty i usługi to prawdziwe spektrum specjalności i branż.

W bieżącym roku nagrodzono między innymi przedstawicieli sektorów: budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego (w tym producentów wyrobów tradycyjnych), instytucje finansowe, a także szereg przedsięwzięć z zakresu nowoczesnych technologii (np. roboty, aplikacje, innowacyjne testy do wykrywania grypy czy inteligentny pojemnik na śmieci, który sam rozpoznaje rodzaj odpadu i go sortuje). Po raz pierwszy w dotychczasowej historii Konkursu przyznano nagrodę firmie oferującej usługi w zakresie energii odnawialnej. OPISY LAUREATÓW ZNAJDUJĄ SIĘ W OSOBNYM DOKUMENCIE.
 
 
Para Prezydencka o jubileuszu Godła „Teraz Polska”
 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystej Gali Konkursu „Teraz Polska”. Jubileusz trzydziestej edycji Konkursu to szczególna okazja, aby z satysfakcją podsumować znakomity dorobek polskiej przedsiębiorczości i spojrzeć ku wyzwaniom jutra – zwrócił się do zebranych w liście Prezydent RP Andrzej Duda, Patron Honorowy Gali „Teraz Polska”Z serdecznymi gratulacjami zwracam się do Laureatów i Wyróżnionych. Państwa osiągnięcia stanowią wspaniały wzór do naśladowania. To właśnie ludziom takim jak Państwo, reprezentowanym przez Państwa firmom i tworzonym przez Państwa dziełom zawdzięcza nasza Ojczyzna podziwiany przez wszystkich sukces ekonomiczny. Państwa umiejętności, doświadczenie i śmiałe ambicje składają się na gwarancję, że hasło „Teraz Polska” pozostanie stale aktualne. Dają Państwo piękny przykład patriotyzmu gospodarczego. Życzę wszelkiej pomyślności na biznesowych drogach – dodał Prezydent.

– „Teraz Polska” jest marką nie tylko gospodarczą, z której korzystają liczni przedsiębiorcy, osiągając wzrost rentowności, lojalność klientów i przewagę nad konkurencją. Jest także marką społeczną, dobrem publicznym i swoistym konglomeratem sukcesów polskiej przedsiębiorczości oraz samorządności, symbolem dumy narodowej Polaków z osiągnięć ostatnich dekad. To Państwa dokonania i sukcesy bezsprzecznie przyczyniają się do prężnego rozwoju naszej gospodarki – mówiła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.Dali Państwo świadectwo, że sednem przedsiębiorczości jest twórcza energia, są talenty organizacyjne, ale także, a może przede wszystkim, budowanie dobrych międzyludzkich relacji – dodała.

Laureaci o Godle „Teraz Polska”
 
– Jestem zaszczycony, że przyznano nam nagrodę za usługę generalnego wykonawstwa i budownictwa. Godło „Teraz Polska” traktujemy jako dowód uznania naszej ciężkiej i ambitnej, ponad 40-letniej działalności na rynku. Wzięliśmy udział w konkursie, żeby pokazać, że całkowicie polska firma jest w stanie realizować warte setki milionów złotych inwestycje na absolutnie światowym poziomie. I tym samym każdego roku realnie zwiększać jakość życia Polaków – mówi Jarosław Szczupak, prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana.
 
– Tegoroczną nagrodę otrzymaliśmy za nasz najnowszy produkt, czyli Kefir 1 l zawierający aż 13 żywych kultur bakterii, który zapakowaliśmy w neutralny dla środowiska karton. Już po raz piąty produkty OSM w Kole zostały laureatem Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Jest ono gwarancją najwyższej jakości, a umieszczenie go na opakowaniach podkreśla tę jakość i wzmacnia markę. Znamy wartość naszych produktów, jesteśmy przekonani o ich stałej i powtarzalnej, bardzo wysokiej jakości. Godło „Teraz Polska” jest z kolei jednym z najbardziej rozpoznawalnych wśród konsumentów znaków ją potwierdzających. Dodatkowo jego biało-czerwone logo podkreśla polskie pochodzenie produktów. Biorąc udział w konkursie, wzmacniamy przekaz skierowany do klientów, w którym zachęcamy do kupowania polskich produktów – mówi Czesław Cieślak, prezes zarządu OSM w Kole.
 
– Jestem dumny z pracy całego zespołu APA Group. Już od wielu lat nasze rozwiązania są doceniane w konkursach, a Godło „Teraz Polska” jest dla nas szczególnie ważne. Staramy się być jak najlepszą wizytówką polskiej myśli technologicznej na świecie. Naszych sukcesów upatruję przede wszystkim w ustawieniu człowieka w centralnym punkcie każdego procesu, od projektowania po wdrożenie. To zapewnia bezpieczeństwo, komfort i użyteczność dopasowane do użytkownika technologii. Nigdy nie robimy odwrotnie i tym wyprzedzamy konkurencję – mówi Artur Pollak, prezes Zarządu APA Group.
 
– Godło „Teraz Polska” to jedno najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych na polskim rynku. Otrzymanie tej nagrody kolejny rok z rzędu w jubileuszowej, 30. edycji – tym razem w kategorii usługa – jest dla nas ogromną nobilitacją. Od 23 lat konsekwentnie budujemy pozycję największej polskiej sieci supermarketów z najwyższej jakości produktami i usługami. Tegoroczne Godło „Teraz Polska” jest najlepszym potwierdzeniem słuszności strategii, jaką obraliśmy i którą konsekwentnie realizujemy przy współpracy z polskimi producentami i dostawcami – mówi Marcin Sowa Prezes Zarządu POLOmarket.
 
– Makaron Lubella Świderki został laureatem Konkursu „Teraz Polska”. To dla nas duże i wyjątkowe wyróżnienie. Godło „Teraz Polska” jest rozpoznawalnym symbolem na polskim rynku spożywczym i usługowym, który wyróżnia nasze rodzime produkty. Wierzę, że to prestiżowe wyróżnienie i możliwość korzystania z tego znaku umocni pozycję marki Lubella na rynku. Dla nas, jako lidera w kategorii makaronów w Polsce, jest to szczególnie ważne. Udział w konkursie oraz otrzymanie nagrody motywuje nas do jeszcze prężniejszego rozwijania naszego portfolio i wprowadzania kreatywnych rozwiązań, które posłużą naszym konsumentom – Piotr Romańczuk, wiceprezes Zarządu Lubelli.
 
– Nagrodę w konkursie otrzymaliśmy za nasz inteligentny system do zarządzania odpadami. Składa się on z urządzenia, które automatycznie rozpoznaje i segreguje odpady, oraz systemu informatycznego pozwalającego zoptymalizować zarządzanie nimi. Godło „Teraz Polska” to dla nas duże wyróżnienie, w pewnym sensie zwieńczenie jakiegoś etapu pracy. Nagroda ta pozwoli nam podkreślać jedne z naszych największych atutów. Bin-e to urządzenie, które w całości powstało w Polsce, od pomysłu aż po produkcję. Chcemy pokazać, że w naszym kraju są sprzyjające warunki do wytwarzania wysokiej jakości, zaawansowanej technologii, która nie odstaje innowacyjnością od rozwiązań zachodnich. Liczymy, że to wyróżnienie jest furtką do zdobycia nowych klientów, którzy cenią sobie polskie innowacyjne rozwiązania – Jakub Luboński, prezes zarządu Bin-e.
 
 
Konkurs w dobie koronawirusa
 
Od początku pandemii Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu „Teraz Polska”, podejmowała wszelkie starania, by jak najlepiej wywiązać się ze swojej misji i jak najskuteczniej realizować swoje credo, czyli wspierać polskich przedsiębiorców i polskich konsumentów. – Takie było źródło naszej genezy; na początku transformacji ustrojowej po otwarciu polskiego rynku na globalną gospodarkę chcieliśmy dowartościować krajową produkcję i usługi, a konsumentów zachęcić, by nie „zachłysnęli się” wyrobami z Zachodu, i wskazać im najlepszych z najlepszych: liderów jakości, użyteczności, innowacyjności. Zadanie zostało wykonane, ale po względnie spokojnych 30 latach znów zdarzył się wstrząs, a my mieliśmy poczucie konieczności powrotu do naszej pierwotnej misji – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. – Dziś stoimy u progu wielkich wyzwań, natomiast wszystkim zależy, aby nasza gospodarka wyszła z tej bardzo trudnej próby obronną ręką. Znakomici laureaci Konkursu „Teraz Polska” reprezentują nieprawdopodobny potencjał. To daje nadzieję, że polscy przedsiębiorcy, na czele z jej najbardziej znamienitymi przedstawicielami, w razie gdy kryzys będzie się pogłębiał, znów wyciągną nas z tarapatów. Tak jak zrobili to już raz, po roku 1989, gdy umożliwili wyjście z biedy, stworzyli miejsca pracy i swoistą kulturę rozwoju – dodaje prezes Przybył.
 
 
Cyfrowa transformacja Konkursu i honorowy patronat
 
Z powodu pandemii COVID-19 Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego dostosowała procedury konkursowe do obostrzeń sanitarnych i lockdownu. – Zostały one zmodyfikowane na takiej samej zasadzie, jak w wielu innych branżach. Dokonano transformacji cyfrowej i do realizowania transparentnych i rzetelnych procesów oceniania firm i wyboru laureatów przez Kapitułę Godła „Teraz Polska” włączono najnowsze narzędzia komunikacyjne. Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowym patronatem finał Konkursu, dzięki czemu uroczystość wręczenia statuetek „Teraz Polska” odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”. Partnerami Głównymi Konkursu „Teraz Polska” są laureaci Godła i wieloletni przyjaciele Fundacji: firma Fakro, wicelider światowej produkcji okien dachowych, oraz firma Blachy Pruszyński, największy polski producent blachodachówki. Fundacja ma zaszczyt współpracować z  podmiotami, które nie tylko oferują konkretne wsparcie, ale też swoją postawą potwierdzają, że bliskie są im ideały, które wyraża od lat Polski Program Promocyjny „Teraz Polska”.
 
Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”
 
KATEGORIA PRODUKTY
 • Kefir Naturalny 1l.; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole
 • Lubella Makaron Świderki; Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k.
 • Wódka Biały Bocian 40%; Polmos Bielsko-Biała SA
 • Twaróg śmietankowy ze Strzałkowa; Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie
 • Plaforma Nazca 2.8; APA Sp. z o.o.
 • Cyfrowa, precyzyjna i ultraczuła platforma diagnostyczna do wykrywania wirusa grypy w próbce wymazu „Flu SensDx”; SensDx SA
 • Matowa lateksowa farba do ścian  i sufitów Śnieżka EkoPlus; Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
 • Seria produktów marki IBUM; Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
 • Seria dwuwarstwowych podłóg drewnianych FertigDeska i FertigDeska Luxury; Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet
 • Specjalistyczna zaprawa mineralna  REBET A do renowacji i hydrolizacji obiektów budowlanych; Przedsiębiorstwo MD Sp. z o.o.
 • TYTAN PROFESSIONAL pianoklej uniwersalny 60 Sekund, SELENA S.A.
 • Agregaty prądotwórcze dla misji pokojowych ONZ; FOGO Sp. z o.o.
 • Wentylator dachowy do okapów kuchennych Vero-150; Uniwersal Sp. z o.o.
 • Roboty REECO; RENEX Sp. z o.o. Sp. k.
Wyróżnienie „Teraz Polska” 
 • Linia kosmetyków do pielęgnacji dla mężczyzn COLOGNE; Pan Drwal Sp. z o.o.
 • Schab pieczony na maśle i szynka pieczona na maśle; Zakłady Mięsne "Dobrosławów" Henryk Amanowicz
 
Laureaci 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”
 
KATEGORIA INNOWACJE
 • Inteligentny system do zarządzania odpadami "Bin-e"; Bine Sp. z o.o.
 
KATEGORIA USŁUGI
 • Sieć sklepów POLOMARKET; POLOmarket Sp. z o.o.
 • Generalne wykonawstwo, budownictwo; ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.
 • Kompleksowa usługa dostarczania i montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z pozyskaniem finansowania, przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej i opieką nad rachunkami; COLUMBUS ENERGY S.A.
 • Gwarancja de minimis jako skuteczny instrument wsparcia polskich przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw; Bank Gospodarstwa Krajowego
 • Program Polska Bezgotówkowa; Fundacja Polska Bezgotówkowa
 • Innowacyjne terapie dla pacjentów; KO-MED Centra Kliniczne Sp. z o.o.
 • Wysoko wyspecjalizowane usługi transportowo-logistyczne w zakresie przewozów cysternowych płynnych surowców; Grupa Kapitałowa Trans Polonia Group
 • Usługi gastronomiczne Gospody Pazibroda; CHRZANOWSCY s.c.
 • Dostarczenie wody o najwyższej jakości, uzyskanie najlepszych wyników oczyszczania ścieków, edukacja ekologiczna; Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

 

List Prezydenta RP do Laureatów 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”

List Minister Jadwigi Emilewicz do Laureatów 30. edycji Konkursu "Teraz Polska"

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LAUREATACH 30. EDYCJI KONKURSU "TERAZ POLSKA"

lub

POBIERZ LISTĘ I OPIS LAUREATÓW
 
Zobacz galerię zdjęć
 
Dowiedz się jak zdobyć Godło „Teraz Polska”
 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.