FUNDACJA TERAZ POLSKA

e-Miesięcznik XBW - nowe źródło informacji o kulturze

Fot. Wikipedia Per Krafft, portret Ignacego Krasickiego
poniedziałek, 22 lutego 2021

Krzysztof Przybył: Pracować zdalnie – choć nie w każdej branży – można, ale sam Internet nie zastąpi wernisaży i spotkań autorskich „na żywo”. Co nie znaczy, że nie sprawdza się jako narzędzie organizowania interesujących wydarzeń. Jest ich wiele. Także Fundacja „Teraz Polska” w okresie pandemii zorganizowała kilka debat, o których miałem przyjemność pisać na blogu. Natomiast propagowanie kultury bez Internetu dzisiaj jest  już niemożliwe. Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego - młoda, ale prężnie działająca -  zainaugurowała właśnie swój e-Miesięcznik.

e-Miesięcznik XBW według zapewnień redakcji będzie czymś więcej, niż zwykłą kroniką aktywności Fundacji. A ta w minionym roku, mimo wielu miesięcy lockdownu, nie spoczęła na laurach. Odbywały się spotkania z autorami i promocje książek on line, a w czasie letniego poluzowania obostrzeń w kierowanej przez Fundację warszawskiej Galerii Delfiny odbył się nawet wernisaż. Wokół Fundacji i Galerii, w której również i mi dane było niejednokrotnie gościć, udało się zbudować środowisko ludzi związanych z kulturą, gospodarką, działalnością społeczną – ponad podziałami. W dzisiejszych czasach warto podkreślać szczególnie to ostatnie.

Internetowy miesięcznik ma to środowisko integrować i rozszerzać. Informować o wydarzeniach kulturalnych, nowych książkach i płytach, przypominać postać patrona Fundacji, czyli biskupa Ignacego Krasickiego. Patrzymy na tę postać przez pryzmat szkolnych podręczników, jako na autora pierwszej polskiej powieści i bajkopisarza. A przecież to również polityk, mąż stanu, ważna postać polskiego Kościoła, encyklopedysta i przyjaciel królów. Postać wielowymiarowa. Dobry patron dla ludzi, którzy widzą, że sama troska o gospodarkę to zbyt mało, by zapewnić dobrą przyszłość Polsce. Bo równej troski wymaga kultura i edukacja. Takie postrzeganie rozwoju jest bardzo bliskie także Fundacji „Teraz Polska”.

W lutowym e-Miesięczniku szczególną uwagę zwracają dwa materiały. Pierwszy – to bardzo obszerny (ale i bardzo ciekawy) tekst Jacka Zalewskiego, dziennikarza „Pulsu Biznesu”, na temat Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jacek, przyjaciel także i naszej Fundacji, pasjonat postaci Marszałka, pisze o Muzeum od serca, przedstawiając swój subiektywny ranking najciekawszych eksponatów. Drugi – to wywiad z prof. Tadeuszem Cegielskim na temat biskupa Krasickiego. Historię można opowiedzieć ciekawie, o czym świadczą te publikacje.

Jak zostać odbiorcą e-Miesięcznika? Bardzo prosto: wystarczy zapisać się przez stronę Fundacji XBW . Co też serdecznie polecam!

Żródło: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, Natemat.pl

REKLAMA

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.