28 listopada 2013
Krzysztof Przybył, prezes fundacji oraz Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska” w dniu 25 listopada br. odwiedzili Piłę i Ujście na zaproszenie posła Adama Szejnfelda.
25 listopada 2013
Ministerstwo Finansów pracuje nad ustawą, która już na etapie przygotowań wzbudziła dyskusję. Chodzi o przepisy, które ograniczają oprocentowanie pożyczek. Przygotowywaną regulację krytykują najbardziej firmy pożyczkowe, które argumentują, że restrykcyjne ograniczenia będą prezentem dla szarej strefy i dla lombardów – tam bowiem zapewne zwrócą się osoby, które nie mogą otrzymać pożyczki w banku.
18 listopada 2013
Zwycięzcą głównej nagrody w formie okładki magazynu Teraz Polska Nr 4/2013, zostaje praca opatrzona godłem ŻARÓWKA, której autorem jest Beata Świerczyńska. Kapituła postanowiła również wyróżnić pracę opatrzoną godłem 900809 autorstwa Piotra Pietrzaka. Laureaci są studentami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
18 listopada 2013
Społeczna odpowiedzialność biznesu to termin niezwykle modny – i dobrze, bo to pożyteczna moda. Jak jednak owa moda przekłada się na realne efekty działań dla pracowników? Społeczną aktywność zawsze powinno się zacząć od własnego podwórka. Zakrojone na szeroką skalę kampanie, współpraca z organizacjami charytatywnymi to krok kolejny.
13 listopada 2013
W niedzielę, 10 listopada, podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w Polskim Klubie w Denver prezes fundacji "Teraz Polska" Krzysztof Przybył, uhonorował statuetką Wybitnego Polaka doktora Jana Krasonia.
13 listopada 2013
W piątek, 8 listopada, w polskim konsulacie w Nowym Jorku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. "To jedno z najważniejszych świąt Polaków mieszkających zarówno w Polsce, jak i za granicą" - powiedziała konsul generalna Ewa Junczyk-Ziomecka, która tego wieczoru wręczyła odznaczenia za zasługi dla RP. Wręczono również nagrody laureatom konkursu "Wybitny Polak w USA".
12 listopada 2013
Święto Niepodległości powinno nastrajać optymistycznie – tymczasem atmosfera wokół tego dnia coraz bardziej przypomina listopadową ponurą pogodę.
7 listopada 2013
Ryk motocyklowych silników rozpocznie świętowanie Dnia Niepodległości 11 listopada. To jedyna, największa i najbardziej spektakularna parada motocykli w tym dniu w Polsce, która odbywa się corocznie w ramach kampanii ROCK Niepodległości. W zeszłym roku udział w niej wzięło ponad 250 maszyn!
7 listopada 2013
5 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki V edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła w tej edycji oceniała politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń. Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania zdobyły w tym roku firmy: Danone, Action SA oraz Compensa TU S.A. Kapituła Konkursu przyznała także dwie nagrody dziennikarskie: dla Maćka Pawlaka (redaktora działu gospodarka tygodnika „Gazeta Polska”) oraz dla Tomasza Pietrygi (kierownika działu prawnego dziennika „Rzeczpospolita”). W tym roku wręczono także Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności.
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego jest współorganizatorem Konkursu.
5 listopada 2013
W poniedziałek 4 listopada br., podczas Konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” poznaliśmy laureatów dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.
Teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
4 listopada 2013
Najwyższa Izba Kontroli należy do tych – niestety nielicznych – organów państwa, które niezmiennie cieszą się bardzo dużym zaufaniem Polaków. Zaufanie do NIK deklarowało w ostatnich latach około 60-70 procent obywateli. Porównajmy to z oceną działalności Sejmu, a zobaczymy, jak wysoki to odsetek…
4 listopada 2013
4 listopada br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Tegorocznymi zwycięzcami są: Kleszczów, Nowe Warpno, Krynica Morska i Warszawa.
29 października 2013
Posłowie zdecydowaną większością głosów postanowili, że sejmowe komisje powrócą do prac nad poprawianiem przepisów, które budzą tyleż emocji, co kontrowersji. Uspokajam, nie chodzi o związki partnerskie ani ustawę antyaborcyjną – ale o tzw. janosikowe.
29 października 2013
3.06.2013 podczas Gali Teraz Polska premier Tadeusz Mazowiecki otrzymał Honorowe Wyróżnienie Wybitny Polak, przyznane przez Kapitułę Polskiego Godła Promocyjnego w uznaniu dla niestrudzonego wysiłku na rzecz rozwoju Polski.
28 października 2013
„Teraz Polska musi szanować sama siebie. Sami bowiem nie potrafimy dostrzec pozytywnego skutku zmian, jakie dokonały się w Polsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.”
22 października 2013
Przyjęcie przez Parlament Europejski dyrektywy, która obwarowuje biurokratycznymi wymogami proces poszukiwania i wydobycia gazu z łupków, wywołała w zasadzie jedynie skrajne komentarze. Część ekspertów i polityków uznała to za duży krok w kierunku przekreślenia polskich – i nie tylko polskich – marzeń o bezpieczeństwie energetycznym. Inni dowodzą, że w zasadzie nic się nie stało, a krytykowana dyrektywa jest dowodem, że sprawy rozwijają się w kierunku korzystnym dla zwolenników gazu łupkowego.
17 października 2013
Termin składania prac magisterskich w VII edycji Konkursu „Teraz Polska Promocja” został przedłużony do 25 października 2013.
14 października 2013
Jednym z największych osiągnięć ostatnich dwóch dekad – co zawsze powtarzam – jest pozbycie się przez Polaków uprzedzeń do rodzimych produktów i usług. Polska jakość jest w cenie, i to nie tylko w kraju! To efekt ciężkiej pracy polskich przedsiębiorców i ekspertów, ale także instytucji pozarządowych. Swoją cegiełkę – a nawet kilka cegiełek – dołożyła tu również Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizująca od 23 lat konkurs „Teraz Polska”.
9 października 2013
Czy autostrady, szybkie koleje, nowe laboratoria i parki technologiczne wystarczą, by osiągnąć szybki, stabilny rozwój Polski, by uczynić Polskę atrakcyjną do życia i pracy? Jak obok modernizacji technicznej dokonywać również modernizacji społeczno-kulturowej, naszych postaw i wzorców działania – jak zdobywać nowe kompetencje cywilizacyjne?
8 października 2013
3 października br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie Klubu „Teraz Polska”, podczas którego Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego ogłosił rozpoczęcie 24 edycji konkursu „Teraz Polska”.
7 października 2013
Krytycy kapitalizmu wskazują, że system ten – o ile nie założy mu się cugli – wszystko sprowadzi do relacji popytu i podaży, a międzyludzkie stosunki do relacji sprzedawca-konsument. Patrząc na polską codzienność, takie obawy śmiało można uznać za przesadzone. Co więcej, w niektórych dziedzinach przydałoby się znacznie więcej rynkowego spojrzenia. Na przykład w sporcie.
7 października 2013
W dniu 4.10 2013 odbyła się debata „Sportowe śniadanie mistrzów” zorganizowana przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Trzy tercje tego swoistego meczu towarzyskiego dały pole do rozważań na tematy: sport a promocja Polski, sport a biznes, sport a zdrowie i kapitał społeczny.
1 października 2013
Pamiętają Państwo film Goodbye Lenin? Ten, w którym zasłużona enerdowska działaczka partyjna budzi się ze śpiączki w nowej, kapitalistycznej rzeczywistości, a najbliższa rodzina robi wszystko, by nie dowiedziała się szokującej prawdy o zmianach, które w międzyczasie zaszły? Coś podobnego dzieje się chyba w Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.
23 września 2013
Co jakiś czas wybucha – inspirowana oczywiście przez polityków – dyskusja o tym, jakie wynagrodzenie winno przysługiwać byłym prezydentom. Dyskusja (przypominająca z reguły bardziej kłótnię) dotyczy niestety wyłącznie kwot, jakie byli prezydenci powinni otrzymywać z budżetu państwa. Jej uczestników mniej interesuje znacznie bardziej ważny temat, a mianowicie jak wykorzystać byłych prezydentów do skutecznego lobbowania za polskimi narodowymi interesami na świecie i do budowania Marki Polska.
19 września 2013
Przypominamy, że wystartowała już VII edycja konkursu prac magisterskich „Teraz Polska Promocja”. Dzięki współpracy z gronem partnerów tegoroczna pula nagród wynosi ok. 50.000 zł. Prace można zgłaszać do 18.10.2013.
18 września 2013
Wiele się mówi o miliardach euro, zainwestowanych w ostatnich latach w polską infrastrukturę. Potwierdzając opinie o naszym narodowym charakterze, chętnie narzekamy na tempo prac, na chaos, na opóźnienia – co nie zmienia faktu, że udało się zrobić bardzo wiele, co musi przyznać każdy polski kierowca. Jest jednak druga strona medalu, bardziej wstydliwa i przemilczana, a mianowicie kwestia roszczeń z pozwów, złożonych przez wykonawców.
10 września 2013
Dyskusja o polskiej obronności oscyluje głównie wokół kwot, które przeznaczane są na uzbrojenie naszej armii. Sprawa ważna? Bez wątpienia, bo przecież gra idzie nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale o zobowiązania wynikające z międzynarodowych sojuszy. Dlatego tyle kontrowersji wywołała niedawna decyzja rządu o przesunięciach środków w budżecie MON. Minister Siemoniak przyjął na siebie niewdzięczną rolę tłumaczenia decyzji, która jego samego stawia w trudnej sytuacji…
5 września 2013
W najnowszym numerze Magazynu Teraz Polska przede wszystkim o kulturze i turystyce, i ich wpływie na wizerunek kraju.
Polska nigdy nie będzie w sferze kultury i dziedzictwa narodowego drugimi Włochami, czy drugą Francją. Czy jednak powinniśmy z góry zakładać, że wszelkie wysiłki na rzecz zwiększenia zainteresowania Polską są skazane na przegraną? Na pewno nie! - pisze we wstępie Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
3 września 2013
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego została organizacją wspierającą III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.
2 września 2013
Wydawałoby się, że na tle wielu europejskich państw Polacy mają w swojej historii naprawdę mało momentów, których powinni się wstydzić. I nie ma to nic wspólnego z pojmowaniem własnych dziejów z mesjanistycznego punktu widzenia z Polską jako pępkiem świata. A jednak – coraz więcej tematów oraz wydarzeń, głównie z najnowszej historii, budzi niesłabnące kontrowersje.