18 listopada 2013
Społeczna odpowiedzialność biznesu to termin niezwykle modny – i dobrze, bo to pożyteczna moda. Jak jednak owa moda przekłada się na realne efekty działań dla pracowników? Społeczną aktywność zawsze powinno się zacząć od własnego podwórka. Zakrojone na szeroką skalę kampanie, współpraca z organizacjami charytatywnymi to krok kolejny.
13 listopada 2013
W niedzielę, 10 listopada, podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w Polskim Klubie w Denver prezes fundacji "Teraz Polska" Krzysztof Przybył, uhonorował statuetką Wybitnego Polaka doktora Jana Krasonia.
13 listopada 2013
W piątek, 8 listopada, w polskim konsulacie w Nowym Jorku odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. "To jedno z najważniejszych świąt Polaków mieszkających zarówno w Polsce, jak i za granicą" - powiedziała konsul generalna Ewa Junczyk-Ziomecka, która tego wieczoru wręczyła odznaczenia za zasługi dla RP. Wręczono również nagrody laureatom konkursu "Wybitny Polak w USA".
12 listopada 2013
Święto Niepodległości powinno nastrajać optymistycznie – tymczasem atmosfera wokół tego dnia coraz bardziej przypomina listopadową ponurą pogodę.
7 listopada 2013
Ryk motocyklowych silników rozpocznie świętowanie Dnia Niepodległości 11 listopada. To jedyna, największa i najbardziej spektakularna parada motocykli w tym dniu w Polsce, która odbywa się corocznie w ramach kampanii ROCK Niepodległości. W zeszłym roku udział w niej wzięło ponad 250 maszyn!
7 listopada 2013
5 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki V edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła w tej edycji oceniała politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń. Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania zdobyły w tym roku firmy: Danone, Action SA oraz Compensa TU S.A. Kapituła Konkursu przyznała także dwie nagrody dziennikarskie: dla Maćka Pawlaka (redaktora działu gospodarka tygodnika „Gazeta Polska”) oraz dla Tomasza Pietrygi (kierownika działu prawnego dziennika „Rzeczpospolita”). W tym roku wręczono także Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności.
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego jest współorganizatorem Konkursu.
5 listopada 2013
W poniedziałek 4 listopada br., podczas Konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” poznaliśmy laureatów dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.
Teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
4 listopada 2013
Najwyższa Izba Kontroli należy do tych – niestety nielicznych – organów państwa, które niezmiennie cieszą się bardzo dużym zaufaniem Polaków. Zaufanie do NIK deklarowało w ostatnich latach około 60-70 procent obywateli. Porównajmy to z oceną działalności Sejmu, a zobaczymy, jak wysoki to odsetek…
4 listopada 2013
4 listopada br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Tegorocznymi zwycięzcami są: Kleszczów, Nowe Warpno, Krynica Morska i Warszawa.
29 października 2013
Posłowie zdecydowaną większością głosów postanowili, że sejmowe komisje powrócą do prac nad poprawianiem przepisów, które budzą tyleż emocji, co kontrowersji. Uspokajam, nie chodzi o związki partnerskie ani ustawę antyaborcyjną – ale o tzw. janosikowe.
29 października 2013
3.06.2013 podczas Gali Teraz Polska premier Tadeusz Mazowiecki otrzymał Honorowe Wyróżnienie Wybitny Polak, przyznane przez Kapitułę Polskiego Godła Promocyjnego w uznaniu dla niestrudzonego wysiłku na rzecz rozwoju Polski.
28 października 2013
„Teraz Polska musi szanować sama siebie. Sami bowiem nie potrafimy dostrzec pozytywnego skutku zmian, jakie dokonały się w Polsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.”
22 października 2013
Przyjęcie przez Parlament Europejski dyrektywy, która obwarowuje biurokratycznymi wymogami proces poszukiwania i wydobycia gazu z łupków, wywołała w zasadzie jedynie skrajne komentarze. Część ekspertów i polityków uznała to za duży krok w kierunku przekreślenia polskich – i nie tylko polskich – marzeń o bezpieczeństwie energetycznym. Inni dowodzą, że w zasadzie nic się nie stało, a krytykowana dyrektywa jest dowodem, że sprawy rozwijają się w kierunku korzystnym dla zwolenników gazu łupkowego.
17 października 2013
Termin składania prac magisterskich w VII edycji Konkursu „Teraz Polska Promocja” został przedłużony do 25 października 2013.
14 października 2013
Jednym z największych osiągnięć ostatnich dwóch dekad – co zawsze powtarzam – jest pozbycie się przez Polaków uprzedzeń do rodzimych produktów i usług. Polska jakość jest w cenie, i to nie tylko w kraju! To efekt ciężkiej pracy polskich przedsiębiorców i ekspertów, ale także instytucji pozarządowych. Swoją cegiełkę – a nawet kilka cegiełek – dołożyła tu również Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizująca od 23 lat konkurs „Teraz Polska”.
9 października 2013
Czy autostrady, szybkie koleje, nowe laboratoria i parki technologiczne wystarczą, by osiągnąć szybki, stabilny rozwój Polski, by uczynić Polskę atrakcyjną do życia i pracy? Jak obok modernizacji technicznej dokonywać również modernizacji społeczno-kulturowej, naszych postaw i wzorców działania – jak zdobywać nowe kompetencje cywilizacyjne?
8 października 2013
3 października br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie Klubu „Teraz Polska”, podczas którego Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego ogłosił rozpoczęcie 24 edycji konkursu „Teraz Polska”.
7 października 2013
Krytycy kapitalizmu wskazują, że system ten – o ile nie założy mu się cugli – wszystko sprowadzi do relacji popytu i podaży, a międzyludzkie stosunki do relacji sprzedawca-konsument. Patrząc na polską codzienność, takie obawy śmiało można uznać za przesadzone. Co więcej, w niektórych dziedzinach przydałoby się znacznie więcej rynkowego spojrzenia. Na przykład w sporcie.
7 października 2013
W dniu 4.10 2013 odbyła się debata „Sportowe śniadanie mistrzów” zorganizowana przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Trzy tercje tego swoistego meczu towarzyskiego dały pole do rozważań na tematy: sport a promocja Polski, sport a biznes, sport a zdrowie i kapitał społeczny.
1 października 2013
Pamiętają Państwo film Goodbye Lenin? Ten, w którym zasłużona enerdowska działaczka partyjna budzi się ze śpiączki w nowej, kapitalistycznej rzeczywistości, a najbliższa rodzina robi wszystko, by nie dowiedziała się szokującej prawdy o zmianach, które w międzyczasie zaszły? Coś podobnego dzieje się chyba w Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.
23 września 2013
Co jakiś czas wybucha – inspirowana oczywiście przez polityków – dyskusja o tym, jakie wynagrodzenie winno przysługiwać byłym prezydentom. Dyskusja (przypominająca z reguły bardziej kłótnię) dotyczy niestety wyłącznie kwot, jakie byli prezydenci powinni otrzymywać z budżetu państwa. Jej uczestników mniej interesuje znacznie bardziej ważny temat, a mianowicie jak wykorzystać byłych prezydentów do skutecznego lobbowania za polskimi narodowymi interesami na świecie i do budowania Marki Polska.
19 września 2013
Przypominamy, że wystartowała już VII edycja konkursu prac magisterskich „Teraz Polska Promocja”. Dzięki współpracy z gronem partnerów tegoroczna pula nagród wynosi ok. 50.000 zł. Prace można zgłaszać do 18.10.2013.
18 września 2013
Wiele się mówi o miliardach euro, zainwestowanych w ostatnich latach w polską infrastrukturę. Potwierdzając opinie o naszym narodowym charakterze, chętnie narzekamy na tempo prac, na chaos, na opóźnienia – co nie zmienia faktu, że udało się zrobić bardzo wiele, co musi przyznać każdy polski kierowca. Jest jednak druga strona medalu, bardziej wstydliwa i przemilczana, a mianowicie kwestia roszczeń z pozwów, złożonych przez wykonawców.
10 września 2013
Dyskusja o polskiej obronności oscyluje głównie wokół kwot, które przeznaczane są na uzbrojenie naszej armii. Sprawa ważna? Bez wątpienia, bo przecież gra idzie nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale o zobowiązania wynikające z międzynarodowych sojuszy. Dlatego tyle kontrowersji wywołała niedawna decyzja rządu o przesunięciach środków w budżecie MON. Minister Siemoniak przyjął na siebie niewdzięczną rolę tłumaczenia decyzji, która jego samego stawia w trudnej sytuacji…
5 września 2013
W najnowszym numerze Magazynu Teraz Polska przede wszystkim o kulturze i turystyce, i ich wpływie na wizerunek kraju.
Polska nigdy nie będzie w sferze kultury i dziedzictwa narodowego drugimi Włochami, czy drugą Francją. Czy jednak powinniśmy z góry zakładać, że wszelkie wysiłki na rzecz zwiększenia zainteresowania Polską są skazane na przegraną? Na pewno nie! - pisze we wstępie Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
3 września 2013
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego została organizacją wspierającą III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.
2 września 2013
Wydawałoby się, że na tle wielu europejskich państw Polacy mają w swojej historii naprawdę mało momentów, których powinni się wstydzić. I nie ma to nic wspólnego z pojmowaniem własnych dziejów z mesjanistycznego punktu widzenia z Polską jako pępkiem świata. A jednak – coraz więcej tematów oraz wydarzeń, głównie z najnowszej historii, budzi niesłabnące kontrowersje.
27 sierpnia 2013
W dziennikarskim kalendarzu każda pora roku ma swoje stałe, niezmienne tematy. Spadnie pierwszy śnieg? Sto procent szans na serię artykułów z cyklu: jak co roku zima zaskoczyła drogowców. Boże Narodzenie? Nie obejdzie się bez analiz, ile Polacy wydają na prezenty. Za parę dni mamy koniec wakacji, zatem na łamy gazet i na portale internetowe wraca kwestia cen (zawsze zbyt wysokich) podręczników. „Fakt” znalazł już winnych, czyli wydawców. Apeluje do minister edukacji narodowej, by zajęła się tą kwestią. Apel słuszny – tylko pytanie, czy nabroili wydawcy, czy też winny jest obowiązujący system?
19 sierpnia 2013
Podobno pewni możemy być tylko dwóch rzeczy: śmierci i podatków (choć niektórzy radzą, by odwrócić kolejność tej wyliczanki). Do tej listy należałoby dodać jeszcze tantiemy, ściągane przez organizacje zarządzające prawami autorskimi.
19 sierpnia 2013
Nauka i innowacyjność powinny się stać polską specjalnością, a jedną z dziedzin, w której Polacy mogą przodować, są badania mózgu - powiedział PAP goszczący w Krakowie światowej sławy naukowiec z Singapuru, twórca atlasów mózgu, laureat 3 edycji konkursu „Wybitny Polak” prof. Wiesław L. Nowiński.