33. Gala „Teraz Polska” już w najbliższy poniedziałek
29 maja br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się finał 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Podczas uroczystej gali nagrodzone zostaną najlepsze polskie produkty, usługi i przedsięwzięcia innowacyjne. Laureatów Konkursu wyłania Kapituła Godła „Teraz Polska” składająca się z autorytetów życia społecznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego.
Dotychczas w konkursie wzięło udział ponad 7000 firm reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie ponad 800 polskich laureatów. Wśród uczestników oraz laureatów konkursu znajdziemy zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe rodzinne firmy.
W tegorocznej edycji do ścisłego finału Konkursu zakwalifikowały się 43 firmy. O zdobycie Godła „Teraz Polska” ubiegały się: 23 produkty, 14 usług i 6 innowacji. Jak co roku, wśród nominowanych znalazły się przedsiębiorstwa z wielu branż, m.in. budowlanej, maszynowej, spożywczej, informatycznej, finansowej, medycznej, elektrotechnicznej, czy edukacyjnej. Nie zabrakło oczywiście innowacji.
Na przestrzeni ponad 30 lat swojego istnienia Godło „Teraz Polska” stało się najbardziej rozpoznawalnym znakiem jakości. Badania pokazują, że dla ponad 80% konsumentów jest ono symbolem najwyższej jakości produktów i usług, a dla laureatów konkursu „Teraz Polska” jest synonimem prestiżu i przyczynić może się do zwiększenia zaufania, lojalności klientów, rozpoznawalności i konkurencyjności firmy.
Istnienie Godła „Teraz Polska” w pozytywny sposób wpływa na krajowe życie gospodarcze i społeczne. Konsumentom daje stałą gwarancję dobrego wyboru dokonywanego przy sklepowej półce, a firmom dodatkowe, skuteczne narzędzie marketingowe.
W tym roku po raz jedenasty poznamy także laureatów Konkursu „Wybitny Polak”, w ramach którego nagradzane są osoby, które swoją działalnością i zaangażowaniem propagują pozytywny wizerunek Polski i Polaków na świecie. Wśród laureatów Konkursu są zarówno Polacy mieszkający w kraju, jak i osoby na stałe przebywające poza jego granicami, często znane i szanowane na emigracji, a wciąż anonimowe w ojczyźnie.