ALSTAL laureatem Godła „Teraz Polska”
Do biało-czerwonej drużyny Godła „Teraz Polska” dołączyła firma ALSTAL. Kapituła Konkursu doceniła jakość generalnego wykonawstwa i budownictwo Grupy Budowlanej ALSTAL.
9 czerwca br w Pałacu Prezydenckim statuetkę „Teraz Polska” z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy oraz prof. Michała Kleibera, przewodniczącego Kapituły Godła odebrali: prezes Grupy ALSTAL Jarosław Szczupak oraz Brygida Grzegorz, dyrektor finansowy Grupy.
– Jestem zaszczycony, że przyznano nam nagrodę za usługę generalnego wykonawstwa i budownictwa. Godło „Teraz Polska” traktujemy jako dowód uznania naszej ciężkiej i ambitnej, ponad 40-letniej działalności na rynku – mówi prezes Jarosław Szczupak.
Firma ALSTAL rozpoczęła działalność w 1976 roku pod Inowrocławiem jako niewielki zakład ślusarski Alojzego Szczupaka. Dziś jego syn, Jarosław kieruje koncernem, który ma swoje oddziały w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy i Łodzi. 9 czerwca br. Grupa Budowlana ALSTAL dołączyła do prestiżowego grona firm wyróżnionych w 30-stej, jubileuszowej edycji najbardziej znanego konkursu promującego polskich przedsiębiorców. Prezes ALSTALU przyznaje, że jednym z fundamentów firmy od samego początku był gospodarczy patriotyzm.
– Wzięliśmy udział w konkursie, żeby pokazać, że całkowicie polska firma jest w stanie realizować warte setki milionów złotych inwestycje na absolutnie światowym poziomie. I, tym samym, każdego roku realnie zwiększać jakość życia Polaków – podkreśla prezes Szczupak.
ALSTAL ma na swoim koncie bardzo szerokie spektrum inwestycji na krajowym rynku. Obecnie buduje 24 obiekty o wartości 1,3 mld zł. W portfolio grupy jest m.in. Opera Leśna w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu czy MotoArena w Toruniu. Perłą w koronie firmy będzie szczecińska Fabryka Wody za 350 mln zł, nowoczesny kompleks basenowo-edukacyjny z największą liczbą saun w Europie.
Przedstawiciele firmy uważają, że Godło „Teraz Polska” to uwieńczenie dotychczasowej działalności grupy i doping do dalszego rozwoju. W najbliższym czasie ALSTAL przenosi się do Bydgoszczy z uwagi na ogromny potencjał rozwojowy tego miasta.