FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Finał 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Znamy najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje

Finał 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Znamy najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje

29 maja 2023

Godło „Teraz Polska” trafiło do 22 firm, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji. Tytuł Wybitnego Polaka trafił do Igi Świątek i Andrzeja Krakowskiego. W dniu finału odbywa się oficjalna uroczystość w Belwederze oraz wielka gala w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W 2023 r. Godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy (2 firmy otrzymały wyróżnienie). W gronie wygranych znalazły się między innymi: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, urządzenia dla branży telewizyjnej, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, houseboat, zabytkowa kopalnia, leasing, system antydronowy i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług i innowacji. Oto zwycięskie przedsiębiorstwa i instytucje: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole; DiWine Sp. z o.o.; StreamVX Sp. z o.o.; Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o.; Dico s.c.; Wydawnictwo Naukowe PWN SA; Kratki.pl Marek Bal; Rysztof s.c.; Fimtec-Polska Sp. z o.o. Sp. k.; Torpol Sp. z o.o.; La Mare Sp. z o.o.; Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA; House Solutions Sp. z o.o.; Pekao Leasing Sp. z o.o.; Data Dynamics Sp. z o.o.; Państwowy Instytut Medyczny MSWiA; Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu; Adam Milner AMO Obsługa Gastronomii i Hoteli, Catering; 60mln.pl Sp. z o.o.; Advanced Protection Systems SA; ADJ Nanotechnology Sp. z o.o.; Politechnika Warszawska; MedApp SA.

Zobacz wszystkich nagrodzonych laureatów

Dziś kluczowa jest wiarygodność. Jest ona istotnym kapitałem, rośnie pozycja liderów owej wiarygodności. Taką pozycję na rynku mają firmy, które posługują się Godłem „Teraz Polska”, i taką pozycję ma owo Godło, które w rozumieniu konsumentów jest symbolem zaufania, najwyższej jakości, krajowego pochodzenia. Laureaci 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” są filarami, instytucjami wiarygodności. Reprezentują to, co najlepsze w przedsiębiorczości. A w naszej rodzinie Godła „Teraz Polska” cenimy ją najwyżej. Wierzymy, że przedsiębiorczość jest najpotężniejszą siłą, która może zmieniać społeczeństwo i poprawiać życie ludzi. W swej istocie przedsiębiorczość polega na zidentyfikowaniu problemu, a następnie na odwadze i kreatywności, które pozwolą ów problem rozwiązać. Wiedzie do tego droga podejmowania ryzyka, eksperymentowania i wyciągania wniosków z porażek – nie jest to zatem droga łatwa. Lecz podążanie nią doprowadza do powstania czegoś nowego i wartościowego, czego wcześniej nie było. Z tej okazji chciałem też dodać, że warto wspierać przedsiębiorców przy każdej okazji oraz zapewniać im narzędzia, warunki, również instytucjonalne i prawne, oraz zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu. Wierzymy, że kiedy przedsiębiorcy prosperują, wszyscy odnoszą korzyści  – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Zobacz fotorelację z Gali

Dotychczas w Konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 6 tys. polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono łącznie 814 produktów, usług i innowacji. Wśród laureatów najwięcej jest firm średnich, zatrudniających 51–250 pracowników (42 proc.), nieco mniej firm dużych, zatrudniających więcej niż 250 pracowników (32 proc.) i firm małych, zatrudniających mniej niż 50 pracowników (26 proc. – dane za lata 2000–2023). Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę. Widać to po analizie profilu i specjalizacji przedsiębiorstw, które wygrywają w Konkursie. O ile niegdyś dominowały firmy zajmujące się branżami tradycyjnymi, które oczywiście wciąż są bardzo mocne i odgrywają ogromną rolę w gospodarce, to dziś wśród laureatów coraz więcej jest przedstawicieli branży medycznej, elektronicznej i informatycznej, chemicznej czy szeroko rozumianych innowacji. Rekordziści, szczycący się wielokrotnym laurem „Teraz Polska” dla swoich produktów, to między innymi: Koło, Pollena Eva, Gerlach, Zelmer, Mokate i Lazur. Godło „Teraz Polska” jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Patrząc na tegorocznych laureatów, jednego można być pewnym: motorem zmian społecznych i gospodarczych w Polsce są przedsiębiorcy, nowocześni, zaradni, odpowiadający na potrzeby rozwijającego się świata. Świadczą o tym dobitnie poziom i jakość zgłoszeń laureatów Godła „Teraz Polska”, którym z tego miejsca serdecznie gratuluję – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Prócz wyróżnienia najlepszych produktów, usług i innowacji Kapituła Godła „Teraz Polska” uhonorowała również Wybitnych Polaków. Ten zaszczytny laur trafił do Igi Świątek i Andrzeja Krakowskiego. Czytaj więcej>>>

Warto wspomnieć, że zakończenie 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 34. edycji. – Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji Konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w Konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2023 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną – tłumaczy Michał Lipiński. Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło „Teraz Polska” jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem.

Kliknij i pobierz katalog 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”

karta dół laureaci 2024

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.