FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Wywiad z Arturem Tomasikiem, prezesem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

Wywiad z Arturem Tomasikiem, prezesem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

12 maja 2022

26 kwietnia 2022 podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” nagrodziła Artura Tomasika tytułem Promotor Polski w uznaniu dla jego działalności na rzecz rozwoju portu lotniczego Katowice oraz tworzenia synergii pomiędzy lotnictwem i nauką.

- Od 16 lat jestem prezesem portu lotniczego Katowice, więc to szmat czasu i życia, które poświęciłem wraz ze swoją załogą, aby ten port wyglądał i działał jak najlepiej. W lotnictwie priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo, służy temu także infrastruktura. Postawiliśmy sobie za cel, aby była one operacyjnie sprawna na najwyższym poziomie, a także ładna jako wizytówka Śląska dla pasażera lądującego w Pyrzowicach. Mam nadzieję, że to się nam udało. Choć w dobie covidu lotnictwo przeżyło kryzys, to teraz szybko odbudowujemy swoją silną pozycję sprzed pandemii, bo mamy bardzo dobre opinie pasażerów i dobre widoki na rozwój - mówi Artur Tomasik.


Wywiad przeprowadził Michał Lipiński 26 kwietnia 2022 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Zdjęcia dzięki uprzejmości ISB News.

Artur Tomasik to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w branży finansowej i lotniczej. Od 2007 roku jest prezesem Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport. Pełni funkcję prezesa Związku Regionalnych Portów Lotniczych, przewodniczy Radzie Programowej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego przy Politechnice Śląskiej, a od 2019 roku jest Przewodniczącym Rady Uczelni Politechniki Śląskiej.

Czytaj więcej o wręczeniu tytułu Promotor Polski na Śląsku...

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.