FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska
Fot. Kamil Broszko/Teraz Polska

Wywiad z prof. Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, rektorem Akademii WSB

9 maja 2022

26 kwietnia 2022 podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” nagrodziła prof. Zdzisławę Dacko-Pikiewicz tytułem Promotor Polski w uznaniu dla jej zasług na rzecz promocji nauki oraz idei współpracy biznesu i szkolnictwa wyższego.

- Transformacja rynku pracy powodowana jest przez cztery olbrzymie technologie: analitykę wielkich zbiorów danych, sztuczną inteligencję i automatyzację, która zmienia rynek pracy, chmurę obliczeniową oraz dostęp do wszechobecnej i szybkiej sieci 5G. Te cztery wyzwania determinują model kształcenia - mówi prof. Dacko-Pikiewicz. Pani Rektor podkreśliła, że w obecnych czasach ważne jest, aby absolwent studiów wyższych był przygotowany nie tylko do rynku pracy, ale też do aktywnego życia, na który wpływa ogrom takich zjawisk jak bid data, internet rzeczy, nieprzewidywalny świat vuca oraz gig economy i całkiem zmieniony model pracy.


Wywiad przeprowadził Michał Lipiński 26 kwietnia 2022 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Zdjęcia dzięki uprzejmości ISB News.

Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz kieruje jednym z największych ośrodków akademickich sektora niepublicznego w Polsce - Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej. Działa na rzecz wzmocnienia współpracy sektorów nauki i gospodarki. Jest Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet w Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet oraz Ambasadorką Kongresów Polskich.

Czytaj więcej o wręczeniu tytułu Promotor Polski na Śląsku...

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.