FUNDACJA

I edycja Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2015 Gazety Polskiej Codziennie”

piątek, 23 września 2016

21 września odbyła się I edycja Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2015 Gazety Polskiej Codziennie”, podczas której wręczono nagrody w kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, filantrop. Konkurs ma za zadanie wyłonić najlepszych polskich przedsiębiorców, pokazać najbardziej pomysłowych i innowacyjnych, nagrodzić filantropów, pochwalić się eksporterami produktów z etykietą „Made in Poland”, wskazać tych małych i średnich z potencjałem na awans do grona wielkich.

Ideą Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2015 Gazety Polskiej Codziennie” jest promowanie postaw przedsiębiorców, eksporterów, menadżerów, filantropów, ekspertów wspierających rozwój polskiej gospodarki i przyczyniających się do propagowania patriotyzmu gospodarczego. 

Laureaci zostali wyłonienie przez Kapitułę Konkursu, złożoną z przedstawicieli takich instytucji jak m.in.: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Agencja Rozwoju Przemysłu, PKO Bank Polski, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Staszica. Centrum im. Adama Smitha, Collegium Civitas, Instytut Jagielloński, Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Laureaci Konkursu „Polski Przedsiębiorca 2015 Gazety Polskiej Codziennie”

  • Kategoria Innowator

W tej kategorii nominowani zostali: Małgorzata i Maciej Adamkiewicz – Grupa Adamed Sp. z o.o., Marek Jakubiak - Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o., Adam Tychmanowicz – Neptis Sp. z o.o.

Zwycięzcami zostali: Małgorzata i Maciej Adamkiewicz – Grupa Adamed Sp. z o.o., a statuetkę wręczył minister rozwoju i wicepremier Mateusz Morawiecki.

  • Kategoria Eksporter

W tej kategorii nominowani zostali: Małgorzata i Maciej Adamkiewicz – Adamed Grupa Adamed Sp. z o.o., Ryszard Florek – Fakro Sp. z o.o., Karol Zarajczyk – Ursus S.A., Piotr Wojciechowski - WB Electronics S.A.

Laureatem został: Ryszard Florek – Prezes Fakro Sp. z o.o., a statuetkę wręczył Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.

  • Kategoria Lider Przemysłu

W tej kategorii nominowani byli: Henryk Siodmok – ATLAS S.A., Ryszard Florek – Fakro Sp. z o.o., Stanisław Soliński - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Marek Roleski –Roleski Sp. J., Zenon Michaś - Spółdzielnia Mleczarska Lazur

Laureatem został: Zenon Michaś – Prezes Spółdzielni Mleczarskiej Lazur, zaś statuetkę wręczył Marcin Chludziński, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

  • Kategoria MŚP

Nominowani byli: Marek Jakubiak - Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o., Paweł Szopa i Jakub Iwański - Red is Bad, Janusz Prus – VITBIS Sp. z o.o.

Zwycięzcą zostali twórcy Red is Bad - Paweł Szopa i Jakub Iwański, a statuetkę wręczył Tomasz Sakiewicz, redaktor Naczelny Gazety Polskiej Codziennie.

  • Kategoria Filantrop

Nominowani byli: Władysław Grochowski – Prezes Arche Sp. z o.o., Krzysztof Witkowski - Bruk-Bet Sp. z o.o.

Nagrodę w tej kategorii z rąk Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu RP, otrzymał Władysław Grochowski – Prezes Arche Sp. z o.o.

  • Wyróżnienie Redakcji „Gazeta Polska Codziennie”Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A.

 

Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Energii

Partner Strategiczny: PKO Bank Polski

Partner: Asseco Poland 

Partnerzy wspierający: Agencja Rozwoju Przemysłu, KGHM Polska Miedź, PKN ORLEN

Partnerzy instytucjonalni: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Staszica

Patronat medialny: TVP 1, TVP INFO, TVP 3 Warszawa, Telewizja Republika, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo, VoD Gazeta Polska, Niezależna.pl, Stream 1

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter