FUNDACJA

Konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” rozstrzygnięty!

piątek, 01 grudnia 2017

Piąty konkurs na okładkę magazynu „Teraz Polska” wygrywa Stanisław Gajewski. Nagrodę specjalną jury otrzymuje Magdalena Grodzka.

Okładka magazynu „Teraz Polska” jest swoistą formą galerii, miejscem prezentacji wypowiedzi polskich twórców na temat patriotyzmu i polskości, ale bez patosu i zbędnych uniesień. Okładkę pierwszego numeru magazynu przygotował Jan Sawka – była to ostatnia praca artysty przed śmiercią w 2012 r. Następne okładki przygotowali: Andrzej Pągowski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kajzer, Henryk Chyliński, Rafał Olbiński, Małgorzata Lazarek, Ryszard Horowitz, Natalia Olbińska, Piotr Młodożeniec, Tomasz Opasiński, Rosław Szaybo, Józef Wilkoń, Michał Batory, Edward Dwurnik, Chris Niedenthal oraz Lubomir Tomaszewski. Wraz z rozwojem pisma redakcja postanowiła udostępnić miejsce na okładce także młodym twórcom z wyższych szkół artystycznych. W ten sposób narodził się pomysł na konkurs, w którym nagrodą jest publikacja pracy i promocja młodych artystów na równi z najlepszymi!

Do tegorocznej, piątej edycji zgłoszono 68 prac z całego kraju. Oceniało je jury w składzie:

  • Ryszard Kajzer – grafik, plakacista, wykładowca warszawskiej ASP, założyciel Zerkaj Studio;
  • Wojciech Palczewski – projektant, grafik, założyciel agencji Tamburyn;
  • Krzysztof Przybył – redaktor naczelny magazynu „Teraz Polska” i prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.


Okładka najnowszego magazynu "Teraz Polska" autorstwa Stanisława Gajewskiego

Stanisław Gajewski

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na macierzystym wydziale. Mieszka i pracuje w Warszawie, specjalizuje się w ilustracji, rysunku prasowym i plakacie. Zajmuje się rysunkiem satyrycznym, a także prowadzi warsztaty z ilustracji i plakatu. Związany zawodowo z warszawską ASP. Autor artykułów naukowych poświęconych tematyce plakatu i rysunku satyrycznego. Uczestniczył w ponad stu wystawach krajowych i zagranicznych, zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych i w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Irlandii, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Estonii oraz Chinach. Laureat nagród w konkursach międzynarodowych i krajowych (m.in. Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Satyrykon 2017), stypendysta prezydenta RP oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego, członek współzałożyciel Polskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Satyryków FECO Poland.


Wyróżniony projekt Magdaleny Grodzkiej 

Magdalena Grodzka

Ma 22 lata, pochodzi z Rudy Śląskiej. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Zabrzu. Studiuje na drugim roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Interesuje się ilustracją, malarstwem, grafiką warsztatową oraz fotografią. Bardzo lubi poruszać tematy, które ją ciekawiły, gdy była dzieckiem. Dzięki temu czerpie radość z tworzenia ilustracji do książek dla najmłodszych. Chętnie wraca do tematu swojej tożsamości, której nadal poszukuje jako młoda twórczyni. W wolnych chwilach poświęca się pracy nad kolażami i szkicami. Choć w jej pracach świat jest raczej kolorowy, lubi zagłębiać się w ponurą treść porywających powieści kryminalnych i teksty dziennikarzy śledczych.

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter