FUNDACJA

Nominacje do Godła „Teraz Polska”: Produkty i usługi najwyższej jakości

środa, 19 kwietnia 2017

We wtorek, 25 kwietnia 2017 roku o godz. 14:30 na PGE Narodowym, podczas konferencji prasowej, ogłoszone zostaną nominacje w 27. edycji Konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Następnie odbędzie się wystawa, podczas której nominowane produkty, usługi, innowacje i gminy, zaprezentowane zostaną Kapitule Konkursu. 

Konkurs „Teraz Polska” od ponad 25 lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem firm, które szukają sposobu na potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów i usług. Godło „Teraz Polska” w ciągu ponad 25 lat stało się symbolem najwyższej jakości. Wyeksponowanie zalet produktów poprzez oznaczenie tym znakiem jest niezwykle ważne dla konsumentów. Dla ponad 80% Polaków to właśnie jakość produktu jest najczęstszym czynnikiem branym pod uwagę w procesie podejmowania decyzji zakupowych, a 70% polskich konsumentów właśnie z nią kojarzy Godło „Teraz Polska”. 

- Od kilku lat poziom Konkursu jest bardzo wysoki. To kolejna edycja, w której około połowa zgłoszeń otrzymała 900 i więcej punktów na 1000 możliwych. Z jednej strony bardzo nas to cieszy, bowiem potwierdza się, że polskie produkty, usługi, innowacje i gminy cechuje wysoka jakość. Z drugiej strony natomiast tak wysokie oceny sprawiają, że przed Kapitułą Konkursu stoi niezwykle trudne zadanie wyboru laureatów, a więc wskazania tych rzeczywiście najlepszych – ocenia Michał Lipiński, dyrektor Konkursu.  

Do XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska” wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, z których aż 60 zdobyło uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zyskując nominację. W gronie tegorocznych nominowanych znalazły się 33 produkty, 14 usług, 7 przedsięwzięć innowacyjnych i 6 gmin. 

- Konkurs niezmiennie cieszy się wielką popularnością wśród firm z branży spożywczej i budowlanej. Cieszy nas fakt, że tegoroczna edycja obfitowała także w zgłoszenia przedsiębiorstw z branży elektronicznej, elektrotechnicznej i informatycznej – podsumowuje Lipiński.  – XXVII edycja Konkursu „Teraz Polska” przyniosła również znacznie wyższą niż w poprzednich latach liczbę zgłoszonych innowacji. A ponadto zauważyliśmy, że wśród firm, które starają się o Godło „Teraz Polska” dla swoich produktów i usług, z roku na rok jest coraz więcej przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety. Mamy nadzieję, że te tendencje będą widoczne w kolejnych edycjach – dodaje.

Laureatów Konkursu poznamy 29 maja podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. 


Prezentacja Nominowanych w Konkursie „Teraz Polska”

Kiedy: wtorek, 25 kwietnia 2017 r., godz. 14:30

Gdzie: PGE Narodowy, sala Kantyna, al. ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa

Akredytacje dla mediów: a.siedlinska@terazpolska.pl 

W programie: 

14:30  Konferencja prasowa - ogłoszenie listy produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych oraz  gmin nominowanych do Godła „Teraz Polska” w XXVII edycji Konkursu.

15:00-17:00 Wystawa nominowanych produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych oraz gmin 

 

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter