FUNDACJA TERAZ POLSKA

Ogłoszono nominacje do Godła „Teraz Polska"

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Hotelu Gromada w Warszawie ogłoszone zostały nominacje w 28. edycji konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Produkty, usługi, innowacje i gminy, które w tym roku zdobyły największe uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zaprezentowały się Kapitule „Teraz Polska” podczas corocznej wystawy.

 – Od kilku lat poziom konkursu “Teraz Polska” jest zdumiewająco wysoki. Wciąż przybywa firm, które uzyskują najwyższe oceny od ekspertów. To najlepsze świadectwo dla polskiej gospodarki, polskiej jakości i polskich możliwości. Polski biznes ma się doskonale, a my – Polacy – mamy z czego być dumni, mamy czym się chwalić. Grono tegorocznych nominowanych jest tego najlepszym dowodemmówił Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, podczas konferencji prasowej.

 

Spośród wszystkich pozytywnie zaopiniowanych zgłoszeń Kolegium Ekspertów wyłoniło listę:
-          26 produktów,
-          21 usług,
-          3 innowacji, 
-          6 gmin
nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego w tegorocznej edycji konkursu „Teraz Polska”.

- Niezmiennie największe zainteresowanie konkursem zauważamy wśród firm z branży spożywczej. W tym roku zgłoszone zostały także produkty i usługi medyczne, farmaceutyczne, budowlane, finansowe i energetycznepodsumowuje Michał Lipiński, dyrektor konkursu "Teraz Polska".  – Tegoroczna edycja konkursu „Teraz Polska” przyniosła również zgłoszenia tak modnych rozwiązań jak inteligentne domy, czy bezzałogowe statki latające. Ponadto cieszy nas fakt, że tym razem w konkursie wzięło udział kilka naprawdę dużych i cenionych na polskim rynku marek - dodaje.

 

Wśród nominowanych do Godła „Teraz Polska” znajdziemy m.in. Cydr Lubelski, zaawansowane technologicznie elementy systemu smart home, Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni”, usługi medyczne świadczone m.in. przez Grupę LUX MED czy usługi telekomunikacyjne. Po raz pierwszy o Godło „Teraz Polska” ubiega się bezzałogowy statek latający. Wśród tegorocznych nominowanych znalazły się także największe polskie przedsiębiorstwa jak POLPHARMA, MLEKOVITA, TAURON POLSKA ENERGIA, PKN ORLEN, PKO TFI czy LOTOS Oil. Wśród najciekawszych nominowanych produktów warto wymienić ręcznie tworzone książki kolekcjonerskie, wydawane przez Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley, które znajdują się w bibliotekach na całym świecie, a zamawiane były m.in. dla Jana Pawła II, Benedykta XVI, głów koronowanych i przywódców różnych państw.  

Konkurs „Teraz Polska” od blisko 30 lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem firm, które szukają sposobu na potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów i usług. Tym potwierdzeniem jest biało-czerwone Godło „Teraz Polska”, które stało się dla Polaków symbolem najwyższej jakości i polskiego pochodzenia produktu.

- Cieszymy się z nominacji do nagrody „Teraz Polska”. Zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w konkursie, gdyż pozwala on wskazać na polskim rynku produkty i usługi, które odznaczają się szczególnie wysoką jakością – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.Jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce bierzemy współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i chcemy zwiększyć szanse polskich pacjentów onkologicznych na powrót do normalnego życia. Możemy to zrobić, poprawiając dostęp do diagnostyki i leczenia, dlatego Grupa LUX MED rozwija model skoordynowanej, kompleksowej opieki onkologicznej – dodaje.

 

- Godło "Teraz Polska" to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych na polskim rynku - mówi Marcin Sowa, Prezes POLOmarket. - POLOmarket jest stworzoną od podstaw firmą ze stuprocentowo polskim kapitałem. Od ponad 20 lat konsekwentnie budujemy pozycję największej polskiej sieci supermarketów na niezmiernie konkurencyjnym rynku zdominowanym przez zagraniczne firmy. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zawalczyć o nominację w kategoriach Usługa i Produkt. Uważamy, że jakość, którą dostarczamy od ponad 20 lat, zarówno jeśli chodzi o obsługę klienta, sprzedaż, jak i promowanie polskich produktów, zasługuje na takie wyróżnienie - kończy. 


Nominowani zaprezentowali się Kapitule „Teraz Polska” podczas wystawy w Hotelu Gromada w Warszawie. Następnie jury składające się z 25 autorytetów życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera w drodze głosowania wybrało zwycięzców tegorocznej edycji konkursu.

Laureatów XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” poznamy podczas uroczystej gali wręczenia statuetek 18 czerwca 2018 r. w Teatrze Wielkim.

Zobacz pełną listę nominowanych

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Zobacz wideo podsumowujące wydarzenie

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.