FUNDACJA

Pokrynickie refleksje

poniedziałek, 10 września 2018

Krzysztof Przybył

Forum Ekonomiczne w Krynicy to miejsce mniej i bardziej formalnych dyskusji o biznesie, państwie i społeczeństwie, lecz również samo w sobie - wartościowa polska marka.

Zygmunt Berdychowski wraz z gronem współpracowników zbudował inicjatywę, która zyskała wymiar ponadregionalny. Śmiało można powiedzieć, że Krynica-Zdrój jest miejscem jednego z najważniejszych kongresów ekonomicznych Europy Środkowo-Wschodniej. Na Forum można się przekonać, jak wiele kwestii biznesowych i geopolitycznych łączy Polskę z sąsiadami. Symbolicznym gestem było przyznanie w tym roku tytułu Człowieka Roku Forum Ekonomicznego premierowi Litwy – kraju, z którym, mimo wszystko, łączy nas o wiele więcej, niż dzieli, a ostatnie lata przynoszą wiele wspólnych, partnerskich inicjatyw. 

Forum Ekonomiczne od samego początku jest też miejscem promocji najlepszych polskich marek. Z nieskrywaną satysfakcją dodam, że przechadzając się po firmowych stoiskach mam wrażenie, jakbym patrzył na listę laureatów konkursu „Teraz Polska”. Wiele z tych dużych, rozpoznawalnych i w kraju, i za granicą polskich przedsiębiorstw oraz instytucji zdobyło Polskie Godło Promocyjne. W tym wymiarze i naszą fundację, i krynickie forum łączy jedno: wspieramy dobre, polskie marki. Mam wrażenie, że organizatorzy Forum Ekonomicznego znakomicie rozumieją to, co nasza Fundacja stara się krzewić od niemal trzydziestu lat: że siłę Marki Polska – marki globalnej – buduje się dzięki sile, jakości i rozpoznawalności poszczególnych narodowych marek. I tych wielkich, jak Orlen czy Fakro (nasi laureaci!), jak i tych mniejszych. Także marek związanych z takimi dziedzinami, jak medycyna, nauka, sport. Na tegorocznym Forum oblegane było stoisko Światowego Centrum Słuchu, stworzonego i kierowanego przez profesora Henryka Skarżyńskiego, wyróżnionego w Konkursie „Teraz Polska” tytułem Wybitny Polak. Profesor – mówię to bez przesady – jest jedną z naszych najcenniejszych narodowym marek, specjalistą ze ścisłej światowej czołówki. Chyba najwyższa pora pomyśleć o tej najważniejszej światowej nagrodzie.

Czytaj całość

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter