FUNDACJA TERAZ POLSKA

Premiera płyty z piosenkami patriotycznymi "Nasza Niepodległa"

poniedziałek, 13 października 2008

W tym wyjątkowym projekcie, którego promotorem jest Fundacja, wzięli udział: Katarzyna Cerekwicka, Edyta Geppert, Małgorzata Kożuchowska, Natalia Kukulska, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Justyna Steczkowska, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Maciej Miecznikowski, Ryszard Rynkowski, Piotr Szczepanik i zespół Zakopower. Autorem wszystkich aranżacji jest Krzysztof Herdzin, pianista, kompozytor, producent i aranżer.

Nagrany w Studiu Polskiego Radia album to wybór pieśni i piosenek patriotycznych zaaranżowanych w sposób nowoczesny. Znajdują się na nim utwory o Polsce i losach Polaków, często tragicznych i bolesnych, zarówno historycznych, jak i współczesnych. Możemy posłuchać zarówno piosenki „O mój rozmarynie”, jak i „Biały krzyż”, czy „Obława”. Dzięki ciekawemu dobraniu repertuaru na płycie nie brakuje utworów lekkich, towarzyszących przyjemnemu spędzaniu czasu. Specjalnie na potrzeby tego projektu powstała piosenka premierowa „Radosna niepodległość”, ze słowami Romana Kołakowskiego i muzyką Krzysztofa Herdzina.

Podczas Gali Niepodległości, która odbędzie się w Operze Narodowej w dniu 11 listopada, będzie można usłyszeć i zobaczyć artystów, którzy wzięli udział w tym projekcie. Wykonają na żywo utwory nagrane na płytę, a koncert transmitować będzie Program 1 Telewizji Polskiej.

Honorowy patronat:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński

oraz

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski

PREMIERA: 13 października 2008

Promotor Projektu: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Producent Wykonawczy: SOS MUSIC

Wydawca: Polskie Radio S.A.

Dystrybucja: Warner Music Poland

Patronat medialny: Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A.

NASZA NIEPODLEGŁA – track lista:

Publikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Twitter
Czytaj także

ZAMÓW NEWSLETTER:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.