FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Wręczono wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski”

Wręczono wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski”

11 maja 2017

W czwartek, 11 maja 2017 roku podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczyła wyróżnienia „Promotor Polskiej Gospodarki”. Honorowymi tytułami wyróżniono 6 polskich firm, których liczne sukcesy przyczyniają się do budowania marki „Polska” zarówno w świadomości Polaków, jak i za granicą. W gronie nagrodzonych znalazły się: FAKRO, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA, URSUS, Selena, Newag oraz Grupa Maspex. 

- Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego pierwszy raz w ciągu ponad 25-letniej historii istnienia Fundacji nagradzając polskie firmy, wychodzi poza ramy Konkursu „Teraz Polska” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji. - Wyróżniając przedsiębiorców tytułem „Promotor Polskiej Gospodarki”, pragniemy z jednej strony przekazać nasze uznanie za wkład w budowanie konkurencyjnej gospodarki i marki naszego kraju, z drugiej natomiast pokazać Polakom sukcesy polskiej przedsiębiorczości, które budować powinny naszą narodową dumę – tłumaczy. 

Obecność rozpoznawalnych i silnych marek jest jednym z wyróżników silnej gospodarki narodowej. Polska potrzebuje firm, o których reputacji świadczą sukcesy nie tylko na rynkach krajowych, ale także zagranicznych. Nasz kraj wciąż buduje swoje portfolio silnych marek, które zdobywają międzynarodowe uznanie. 

11 maja nagrodę „Promotor Polskiej Gospodarki” odebrało 6 polskich firm:

  • FAKRO Sp. z o.o.

Wicelider na światowym rynku okien dachowych. Swoje okna eksportuje do 50 krajów na całym świecie. 

  • SELENA SA

Jeden z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Firma posiada 25 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i jedną z najszerszych ofert produktowych w Polsce i na świecie. 

  • URSUS SA

Najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. Numer 1 w Polsce. Z sukcesem podbijaja kolejne zagraniczne rynki.

  • NEWAG SA

Jedna z najstarszych firm kolejowych w Polsce. Jej sukces na rynku opisywany jest mianem spektakularnego i bezprecedensowego. 

  • Grupa Maspex

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. 

  • Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Lider rynku farmaceutycznego w Polsce. Największy polski producent leków. Aktywnie działa na rynkach międzynarodowych.

Podczas uroczystości przyznane zostały wyróżnienia „Promotor Polski”. Trafiły one do Wojciecha Kuśpika, Marcina Wyrostka oraz prof. Mariana Zembali - osób, których sukcesy osiągane na polu biznesowym, kulturalnym i naukowym budują wizerunek marki „Polska”. Ponadto w trakcie wydarzenia zaprezentowani zostali finaliści XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska”, którzy odebrali dyplomy potwierdzające uzyskanie nominacji. 

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.