FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

karta góra
Konkurs „Teraz Polska” rozstrzygnięty!

Konkurs „Teraz Polska” rozstrzygnięty!

3 czerwca 2013

3 czerwca poznaliśmy laureatów XXIII edycji konkursu „Teraz Polska” i IV edycji konkursu „Wybitny Polak”.

Konkurs „Teraz Polska” to wyjątkowa okazja, aby pokazać polskie firmy, które wytrwale i konsekwentnie działają w tych niełatwych czasach. Pamiętajmy, że to dzięki małym i średnim przedsiębiorstwom, firmom rodzinnym i raczkującym startupom, Polska gospodarka z sukcesem odpiera kryzys ekonomiczny i śmiało wchodzi na rynki globalne - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

W tym roku Kapituła konkursu „Teraz Polska” wybierała laureatów spośród 63 nominowanych. Godło otrzymało 14 produktów, 9 usług, 2 innowacje oraz 6 samorządów.

Laureatem została m.in. firma Balton, prekursor w dziedzinie produkcji stentów uwalniających leki. Nagrodzono stent „Bioss” o konstrukcji dopasowanej do anatomicznych kształtów naczynia krwionośnego, przeznaczony do leczenia zwężenia tętnicy wieńcowej w miejscu jej rozgałęzienia, uwalniający leki antyproliferacyjne, zmniejszające reakcję zapalną na ciało obce.

Kolejny raz Godło „Teraz Polska” zdobyła firma Oknoplast, jeden z pięciu największych producentów okien i drzwi z PVC w Europie, sponsor piłkarzy Interu Mediolan. W tej edycji uznanie Kapituły zdobyło energooszczędne okno Winergetic Premium, które łączy zaawansowane rozwiązania technologiczne i elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linię profilu. Okno to zapewnia komfort cieplny w domu, a subtelna linia profilu sprawia, że staje się ono istotnym elementem dekoracyjnym elewacji budynku.

Czterokrotny laureat konkursu to firma PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o., działająca na rzecz poprawy jakości wody i ochrony środowiska naturalnego w Polsce od 1995 roku. PROTE specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów likwidacji skażeń środowiska gruntowo-wodnego. W tym roku uznanie Kapituły zdobyła kompleksowa usługa oczyszczania sieci wodociągowej za pomocą SeaQuest, niezatrzymująca dostaw wody, a tym samym przychodów z produkcji wody, przy zachowaniu wszelkich norm jakości wody pitnej.

Wśród nagrodzonych samorządów warto zwrócić uwagę na Władysławowo, położone na powierzchni 38 km2 między Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką, zamieszkane przez ponad 15 tys. mieszkańców. Urokliwe położenie, dbałość włodarzy miasta o mieszkańców i turystów, liczne atrakcje rozrywkowe i sportowe, współistnienie kultury i tradycji kaszubskiej nadają gminie wyjątkowy walor doceniony i nagrodzony Godłem „Teraz Polska”.

Poznaliśmy również laureatów IV edycji konkursu „Wybitny Polak”, których sukcesy zawodowe i pozycja społeczna przyczyniają się do promocji naszego kraju na świecie. W tym roku tytuł „Wybitnego Polaka” otrzymali:

- Rafał Olbiński - wybitny artysta grafik,
- Krzysztof Penderecki – światowej sławy kompozytor i dyrygent.
W uznaniu za całokształt pracy na rzecz Polski i Polaków Kapituła „Teraz Polska” przyznała wyróżnienia honorowe „Wybitnego Polaka” Jerzemu Buzkowi i Tadeuszowi Mazowieckiemu.

Ponadto Teatr Wielki – Opera Narodowa został wyróżniony za stałe i konsekwentne podnoszenie poziomu artystycznego sceny narodowej oraz promocję polskiej kultury na arenie międzynarodowej.

Natomiast Program 3 Polskiego Radia otrzymał wyróżnienie za konsekwentną realizację
misji radia publicznego w zakresie kształtowania wysokiego poziomu wrażliwości kulturalnej wielu pokoleń Polaków.

Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak”, a także wyróżnień honorowych odbędzie się 3 czerwca br. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Patronami medialnymi Gali są: TVP1, IAR, PR24, Dziennik Gazeta Prawna, Money.pl, PRoto.pl, PAP Samorządowy. 

Laureaci konkursu Teraz Polska

Laureaci konkursu Wybitny Polak

Wyróżnienia honorowe Teraz Polska

Wyróżnienia honorowe Wybitny Polak

karta dół

Czytaj także

Kontakt

Fundacja Godła Polskiego "Teraz Polska"

ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa

Sekretariat

Telefon: (+48) 22 201 26 90
fundacja@terazpolska.pl

Dział Konkursu

Telefon: (+48) 22 826 01 91
konkurs@terazpolska.pl

Dział PR i komunikacji

Telefon: 506 000 253
kamilbroszko@terazpolska.pl

 

Klauzula Informacyjna (PDF)

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.