27 września 2017
Laureatami XXXIV edycji Raportu CSR zostali: polska firma BD Art i jej spółka-córka BD Art Glass oraz Fundacja XX. Czartoryskich.
26 września 2017
Jak zwiększyć zyski? Gdzie i kiedy promować swoją działalność? W jaki sposób zabezpieczyć interesy firmy? Jak współpracować z samorządem? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Europejskiego Kongresu MŚP! Zamiast nadęcia i górnolotnych słów czeka na nich rzetelna i praktyczna wiedza, którą będą mogli przekuć w biznesowy sukces!
26 września 2017
Krzysztof Przybył: Zauważyli Państwo, że niemal każda ważniejsza inwestycja w sercu naszej stolicy uruchamia aktywność wielu mniej lub bardziej prawdziwych miłośników Warszawy i estetów? Jeżeli planowany budynek nie jest krytykowany za niewłaściwy wygląd, to sięga się po ostateczny argument – miejsce jego budowy jest nieodpowiednie ze względu na tragiczną historię.
18 września 2017
Krzysztof Przybył: Polskie marki to nie tylko produkty i usługi. To również projekty, wydarzenia, kultura a także - co ważne – ludzie. Opolski festiwal uważam za cenną i solidną polską markę. Próby używania tego szacownego wydarzenia jako politycznej maczugi są nie tylko obrzydliwe, ale i szkodliwe.
15 września 2017
Przedsiębiorcy i młodzi naukowcy znów mają możliwość pochwalenia się swoim innowacyjnym potencjałem. Trwa IX edycja Konkursu Innowator Mazowsza.
11 września 2017
Krzysztof Przybył: „Polskie Davos” już za nami. Tym razem było wiele rozmów o Europie i jej przyszłości. Czy słowa i deklaracje przełożą się na czyny, które pozwolą na zbudowanie Zjednoczonej Europie dobrych perspektyw na przyszłość?
5 września 2017
Na pochmurne jesienne popołudnia polecamy najnowszy numer kwartalnika "Teraz Polska". Tym razem na naszych łamach wyjątkowo silna reprezentacja świata kultury: Sylwia Chutnik, Elżbieta Cherezińska, Jan Jakub Należyty, Muniek Staszczyk i Edward Dwurnik. Do przeczytania także rozmowy z wybitnymi polskimi kardiochirurgami i, oczywiście, historie sukcesów polskich przedsiębiorców.
4 września 2017
Krzysztof Przybył: Bojkot konsumencki to naprawdę ciężka broń. Rzadko stosowana, bo też bardzo rzadko udaje się go przeprowadzić w sposób skuteczny. U nas zaś ostatnimi czasy nastała moda na ogłaszanie rozmaitych bojkotów z taką lekkością i nonszalancją, jakby chodziło o wygenerowanie listu otwartego.
30 sierpnia 2017
Jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na raka. U 25% z nich powodem choroby będzie błąd w jednym z 25 tys. genów. Znając ryzyko, można jednak uniknąć choroby. Nowatorski program „Badamy geny” pozwala ocenić ryzyko zachorowania na raka piersi i prostaty.
27 sierpnia 2017
Krzysztof Przybył: Jest całkiem realna obawa, że w ferworze reformowania państwa w oczach przeciętnego Polaka stracą kolejne środowiska. Środowiska ważne dla funkcjonowania budującego swoją zamożność społeczeństwa, np. przedsiębiorcy.
21 sierpnia 2017
Krzysztof Przybył: Ze smutkiem patrzę na to, co dzieje się wokół naszej perły, stadniny w Janowie Podlaskim. I nie rozumiem ani udawania, że wszystko idzie wspaniale, ani radości z powodu braku spektakularnych sukcesów. W ferworze wojny polsko-polskiej możemy na drobne rozmienić nasze drogocenne diamenty.
16 sierpnia 2017
Krzysztof Przybył: Bezrobocie w Polsce maleje w tempie naprawdę ekspresowym.
11 sierpnia 2017
Krzysztof Przybył: Termin „dialog” należy chyba do jednego z najchętniej używanych przez polityków. W przeważającej większości – w deklaracjach.
31 lipca 2017
Krzysztof Przybył: Jak wiadomo, Polacy są wybitnymi ekspertami od futbolu czy służby zdrowia. Teraz zaś coraz więcej z nas walczy o miano wybitnych ekspertów w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości.
26 lipca 2017
25 lipca we wnętrzach restauracji St. Antonio w Warszawie odbył się Letni Klub „Teraz Polska”, organizowany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Networkingowe spotkania członków Klubu odbywają się już od kilkunastu lat i gromadzą laureatów Konkursu „Teraz Polska”, partnerów i przyjaciół Fundacji.
24 lipca 2017
Krzysztof Przybył: Bezrobocie spadło do najniższego w dziejach wolnorynkowej Polski poziomu. I z tym jest problem. Niby powód do radości, a tak naprawdę zwiastun czarnych chmur, które mogą zagrozić naszej ekonomii.
17 lipca 2017
Krzysztof Przybył: W kopalni w Bogdance związki zawodowe oprotestowały próbę wprowadzenia w zakładzie ładu korporacyjnego grupy Enea. Wydaje się oczywiste, że skoro firma decyduje się na wejście do grupy, która jest w dodatku gwarantem jej niezakłóconego funkcjonowania, to musi przyjąć zasady tej grupy. Nie można mieć samych korzyści, a żadnych obowiązków.
10 lipca 2017
Krzysztof Przybył: Mocne potwierdzenie, że Stany Zjednoczone wesprą nasz kraj w polityce dywersyfikacji dostaw gazu, ma poważne znaczenie. Mam jednak wrażenie, że wszystko to odbywa się w myśl zasady „od szczegółu do ogółu”, a nie odwrotnie. Trochę tak, jakbyśmy najpierw wybierali okna i drzwi, a na później odkładali przygotowanie projektu domu.
3 lipca 2017
Krzysztof Przybył: Z pewną dozą zazdrości myślałem zawsze o redaktorze Bikoncie jako o osobie, która swój talent może poświęcić na promocję czegoś ważnego. Ważnego dla świadomości Polaków i dla polskiej kultury. Bowiem kultura stołu jest nierozłącznym elementem narodowej tożsamości.
26 czerwca 2017
Krzysztof Przybył: Od innowacyjności podobno nie uciekniemy, a już na pewno nie uciekniemy od debatowania o niej. W miniony wtorek, podczas gali rozdania nagród „Gazety Polskiej Codziennie” Przedsiębiorca Roku 2016 odbyła się dyskusja „Polska innowacyjna – idea czy rzeczywistość?”. Skład panelistów z góry gwarantował, że rozmowa wyjdzie poza powtarzane zwykle ogólniki.
19 czerwca 2017
Krzysztof Przybył: Fakt, że prezydent Trump odwiedzi w lipcu Polskę jako jeden z pierwszych krajów europejskich, jest niewątpliwym sukcesem – zarówno rządu, jak i całego kraju. Dobrze by było, gdyby normą stało się oddzielanie w polityce zagranicznej oceny polityków od dobrze pojętej oceny polskiego interesu.
12 czerwca 2017
Krzysztof Przybył: Wbrew kasandrycznym przepowiedniom polska gospodarka ma się dobrze. I jest to chyba najgorszy z możliwych momentów, by spoczywać na laurach i zająć się niczym niezmąconą konsumpcją. Rzadkie chwile, gdy gospodarka kwitnie, powinny być impulsem do mobilizacji.
7 czerwca 2017
Krzysztof Przybył: Ogrom danych dotyczących każdego z nas musi być odpowiednio zabezpieczony. Służyć ma temu dyrektywa unijna RODO. Wymusza ona na polskich samorządach skuteczne działania zabezpieczające prywatność Polaków. Warto zaznaczyć, że jest ku temu skuteczne narzędzie – i to polskie.
29 maja 2017
W poniedziałek, 29 maja 2017 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVII uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz ósmy przyznane zostały również tytuły „Wybitny Polak”.
29 maja 2017
Po raz ósmy Kapituła Konkursu „Teraz Polska” wybrała Laureatów Konkursu „Wybitny Polak”. W tym roku Kapituła Konkursu nagrodziła twórców kultury o międzynarodowej sławie: Krzysztofa Pastora - znakomitego choreografa, dyrektora Polskiego Baletu Narodowego oraz Jana A.P. Kaczmarka – kompozytora, laureata Oscara®, twórcę i dyrektora Festiwalu Transatlantyk.
24 maja 2017
Bohaterami najnowszego numeru kwartalnika "Teraz Polska" są m.in. kompozytor Jan A.P. Kaczmarek i architekt Robert Konieczny. Ponadto Ryszard Bugaj pisze o optymalnym modelu gospodarki, a Małgorzata Bonikowska i Paweł Kowal o budowaniu relacji z sąsiadami.
19 maja 2017
W poniedziałek, 29 maja o godz. 18:45 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się Gala wieńcząca XXVII edycję Konkursu „Teraz Polska”. Podczas wydarzenia poznamy tegorocznych Laureatów Godła „Teraz Polska” oraz Konkursu „Wybitny Polak”.
16 maja 2017
20 czerwca 2017 r. w Warszawie odbędzie się konferencja ,,Biznes i Technologie 2017’’ skierowana do kadry kierowniczej przedsiębiorstw i instytucji.
16 maja 2017
W minioną sobotę, 13 maja w Oslo odbyła się siódma finałowa Gala Konkursu "Wybitny Polak w Norwegii". Jury przyznało 5 nagród oraz 2 wyróżnienia.
16 maja 2017
Krzysztof Przybył: Tak już się dzieje, że na fali wolnorynkowych przekształceń na dalszy plan schodzą kwestie zachowania dziedzictwa kulturowego. Przykładem tego jest nasza kolej. A akurat w przypadku polskiej kolei tradycja jest niezwykle barwna i związana z polskimi dziejami.Pytanie – jak o tę tradycję dbać?