FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

PROMOTORZY POLSKI

Laureaci tytułu „Promotor Polski”

Wizerunek Polski budują nie tylko produkty, usługi, innowacje i gminy, ale przede wszystkim ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju. 

Wśród dotychczasowych laureatów wyróżnienia "Promotor Polski" są:

 • Argo Team

Nagrodzeni w październiku 2018 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. To zespół studentów automatyki i robotyki oraz mechaniki i budowy maszyn Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

 • Rafał Blechacz

Nagrodzony w marcu 2019 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Polski pianista, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2005 roku.

 • Katarzyna Bonda

Nagrodzona we wrześniu 2019 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Dziennikarka, scenarzystka, pisarka i autorka bestsellerowych powieści kryminalnych.

 • Paweł Buszman

Nagrodzony w maju 2019 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Profesor doktor habilitowany nauk medycznych, kardiolog. Pionier w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej przy użyciu stentów u pacjentów ze zwężeniem pnia lewej tętnicy wieńcowej oraz współtwórcą pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce.

 • Piotr Całbecki

Nagrodzony w marcu 2019 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Samorządowiec, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 • Tadeusz Donocik

Nagrodzony w maju 2018 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Prawnik, działacz samorządu gospodarczego, wiceminister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. 

 • Sonia Draga

Nagrodzona we wrześniu 2020 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Polska tłumaczka, działaczka społeczna i bizneswoman. Założycielka Wydawnictwa Sonia Draga i prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga.

 • Grażyna Dworakowska

Nagrodzona we wrześniu 2017 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury. Organizatorka Festiwalu „Wschód Kultury/Inny Wymiar”. 

 • Ryszrd Florek

Nagrodzony we wrześniu 2020 r. w Krakowie. Współzałożyciel i prezes firmy FAKRO – światowego wicelidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych; społecznik i filantrop.

 • prof. Marek Harat

Nagrodzony w marcu 2018 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Wybitny bydgoski neurochirurg, kierownik Kliniki Neurochirurgii Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. 

 • Prof. Jerzy Hausner

Nagrodzony we wrześniu 2020 r.  w Krakowie. Ekonomista, organizator kongresu Open Eyes Economy Summit.

 • dr Krzysztof Herdzin

Nagrodzony we wrześniu 2020 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Wybitny polski pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, wykładowca związany z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, autor jazzowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina.

 • Jacek Janiszewski

Nagrodzony w marcu 2018 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Polityk, minister rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Inicjator jednego z największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, Welconomy Forum w Toruniu. 

 • Witold Karczewski

Nagrodzony we wrześniu 2017 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.

 • Alicja Knast

Nagrodzona w maju 2019 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach od 2014 r. Jest członkinią Rady ds. Muzeów przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Tomasz Konior 

Nagrodzony w maju 2019 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Architekt i urbanista. Założyciel, właściciel i główny architekt w Konior Studio. Współautor m.in. Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” w Katowicach.

 • Wojciech Kuśpik

Nagrodzony w maju 2017 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Prezes zarządu Grupy PTWP SA. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

 • Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński

Nagrodzony kwietniu 2019 podczas Baltic Business Forum w Świnoujściu. Światowej sławy autorytet w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej.

 • Prof. Jacek Majchrowski

Nagrodzony we wrześniu 2020 r. w Krakowie. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i historyk doktryn politycznych i prawnych, były członek Trybunału Stanu. Wieloletni prezydent Krakowa.

 • prof. Wojciech Maksymowicz

Nagrodzony we wrześniu 2019 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.  Neurochirurg, profesor nauk medycznych, w latach 1997–1999 minister zdrowia i opieki społecznej, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 • Małgorzata Mańka-Szulik

Nagrodzona w maju 2018 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Polska nauczycielka i działaczka samorządowa, od 2006 prezydent Zabrza.

 • Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Nagrodzony we wrześniu 2020 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Rektor Politechniki Śląskiej w kadencji 2016-2020 oraz 2020-2024, dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego w latach 2012-2016.

 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka"

Nagrodzeni we wrześniu 2019 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Festiwal muzyki cerkiewnej organizowany od 1982, pierwotnie pod nazwą „Dni Muzyki Cerkiewnej”.

 • Teresa Mokrysz

Nagrodzona w maju 2018 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Twórczyni sukcesu marki MOKATE, odważna innowatorka w świecie biznesu, odpowiedzialny społecznie przedsiębiorca.

 • Dr Krzysztof Pawłowski

​​Nagrodzony we wrześniu 2020 r. w Krakowie. Fizyk, były senator RP. Prezydent pierwszej w Polsce prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu.

 • Elżbieta Penderecka

​​​Nagrodzona we wrześniu 2020 r. w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia im. Beethovena. Promotorka polskiej i światowej kultury w kraju i poza jego granicami, inicjatorka festiwali muzycznych, członkini władz międzynarodowych fundacji muzycznych i instytucji kultury.

 • Krzysztof Pruszyński

Nagrodzony we wrześniu 2017 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Twórca marki Blachy Pruszyński.

 • Artur Rojek

Nagrodzony w maju 2019 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Polski muzyk, wokalista, autor tekstów i kompozytor, członek zespołów Myslovitz (1992–2012) i Lenny Valentino (1998–2001). Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Off Festivalu.

 • prof. dr hab. nauk med. Grażyna Rydzewska

Nagrodzona w październiku 2018 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog. Kieruje Kliniką Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

 • Dariusz Sapiński

Nagrodzony w październiku 2018 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Polski przedsiębiorca i menedżer, inicjator i prezes zarządu grupy kapitałowej Mlekovita.

 • Monika Siecińska-Jaworowska

Nagrodzona we wrześniu 2019 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Prezes firmy Suempol.

 • Adam Sowa

Nagrodzony w marcu 2019 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Jest nie tylko twórcą wyjątkowej sieci cukierni. Podjął się również częściowej rekonstrukcji ulicy Mostowej w Bydgoszczy, dzięki czemu powstała kamienica, która jest teraz jedną z wizytówek miasta.

 • Wojciech Strzałkowski

Nagrodzony w październiku 2018 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Jest nie tylko czołowym w skali kraju przedsiębiorcą, ale także pasjonatem sportu, kibicem i udziałowcem w klubie Jagiellonia Białystok.

 • Andrzej Szumowski

Nagrodzony we wrześniu 2017 r. podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka. 

 • prof. Andrzej Tretyn

​Nagrodzony we wrześniu 2020 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Profesor nauk biologicznych, specjalista w zakresie biologii komórki, cytofizjologii, elektrofizjologii i fotomorfogenezie roślin, a także w biotechnologii medycznej i molekularnej cytofizjologii roślin.

 • Piotr Uszok

Nagrodzony we wrześniu 2020 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Polski samorządowiec, w latach 1998–2014 prezydent Katowic, a w 1998–2002 także prezes zarządu Związku Miast Polskich.

 • Joanna Wnuk-Nazarowa

Nagrodzona w maju 2018 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Kompozytorka, dyrygentka, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Krakowie, minister kultury i sztuki w rządzie Jerzego Buzka.

 • Marcin Wyrostek

Nagrodzony w maju 2017 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Akordeonista. Laureat ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą). Twórca wielu  projektów muzycznych. 

 • prof. Marian Zembala

Nagrodzony w maju 2017 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wybitny kardiochirurg. Należy do pionierów polskiej transplantologii. 

 • Marek Żydowicz

Nagrodzony w marcu 2018 r. podczas Welconomy Forum in Torun. Założyciel Fundacji TUMULT w Toruniu oraz twórca i organizator najbardziej znanej na świecie polskiej imprezy filmowej, jednego z najważniejszych i największych na świecie festiwali filmowych – CAMERIMAGE.

 

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.