FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

PROMOTORZY POLSKI

Mazowsze (2023)

Marcin Herra
Polski prawnik, menedżer i specjalista w zarządzaniu obiektami wielkopowierzchniowymi. Główny koordynator polskich przygotowań do Euro 2012. W latach 2008–2014 prezes spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego w Warszawie. Były wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Od 2022 wiceprezes Legii Warszawa. Początkowo jego kariera była związana z branżą paliwową - był prezesem w Lotos Paliwa Sp. z o.o., pracował również w Holandii w firmie Shell. W 2008 został powołany przez ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego na stanowisko prezesa zarządu nowo powstałej spółki celowej Skarbu Państwa PL.2012, która była odpowiedzialna za koordynację i przygotowania do Euro 2012. Spółka w 2013 została zarządcą Stadionu Narodowego. Prezesem zarządu PL.2012+ był do 2014. Od 2012 pełnił funkcję wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, gdzie był odpowiedzialny za przygotowania do Euro 2016 w piłce ręcznej, na stanowisku tym pracował do 2016. Od 2017 przez rok był prezesem zarządu Sawex S.A. Od 2018 sprawuje funkcję prezesa zarządu spółki Arena Operator, operatora Areny Gliwice. Od 2022 roku sprawuje funkcję wiceprezesa zarządu Legii Warszawa.

Stefan Szczepłek
Polski dziennikarz, pisarz, komentator sportowy i historyk piłki nożnej. Absolwent XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Ukończył studia z nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w tematyce piłkarskiej. Pracował w „Sztandarze Młodych”, tygodniku „Piłka Nożna”, redakcji sportowej TVP oraz w „Życiu Warszawy”. Obecnie jest dziennikarzem redakcji sportowej „Rzeczpospolitej”. Autor książek o historii futbolu. Dwa razy w miesiącu oprowadza po Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie w ramach trasy Znani i lubiani. Żonaty z Wandą, mają dwójkę dzieci: Martę i Jana. Jego brat Jan Szczepłek był zawodnikiem CWKS Legia Warszawa. Laureat nagrody Złote Pióro Klubu Dziennikarzy Sportowych i Nagrody im. Dariusza Fikusa za 2007. W 2012 otrzymał Srebrnego Wawrzyna Olimpijskiego PKOI. W 2014 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2015 otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego.

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.