FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

PROMOTORZY POLSKI

Podlasie (2019)

Katarzyna Bonda

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku, wychowywała się w Hajnówce. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka oraz dokumentu kryminalnego Polskie morderczynie. Ogromną popularność (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie.

Prof. Wojciech Maksymowicz

Neurochirurg, wykładowca akademicki i nauczyciel wielu pokoleń młodych lekarzy. Pan Profesor mawia, że cudów nie czyni, ale inaczej patrzą na jego pracę pacjenci i ich rodziny. Pan profesor otrzymuje od nas wyróżnienie w uznaniu za dokonania Kliniki Budzik dla Dorosłych w Olsztynie. Jest kierownikiem Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala klinicznego w Olsztynie, przy której powstała pierwsza Klinika Budzik dla Dorosłych. W latach 1997-1999 był Ministrem Zdrowia i Opieki Społecznej w rządzie Jerzego Buzka, a obecnie jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka

Festiwal ma na celu prezentację światowego dorobku oraz popularyzację wysokich wartości artystycznych i duchowych muzyki cerkiewnej. Formuła Festiwalu stwarza okazję do dyskusji, spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni między uczestnikami z różnych środowisk. Do tej poty we wszystkich edycjach wzięło udział blisko 900 chórów z 40 krajów świata (Europy, Azji, Ameryki Płn. i Afryki). Co warte podkreślenia w imprezie uczestniczą chóry bez względu na narodowość i wyznanie: katolicy, grekokatolicy, protestanci, prawosławni, staroobrzędowcy, a także muzułmanie, buddyści, wyznawcy judaizmu. Jego otwartość, prezentowana różnorodność repertuarowa i kulturowa — to przykład wzajemnego szacunku i tolerancji. A także doskonały sposób Promocji Polski na świecie.

Monika Siecińska-Jaworowska

Prezes firmy Suempol. Germanistka z wykształcenia, businesswoman z powołania. Z firmą rodzinną związana od jej założenia w 1989.  Suempol pod jej kierownictwem przekształcił się z przedsiębiorstwa przerabiającego ręcznie krewetki na zlecenie holenderskiego partnera, w nowoczesną, międzynarodową firmę, posiadającą  zakłady w Bielsku Podlaskim oraz fabryki w Niemczech i we Francji. Suempol zatrudnia ok. 1500 pracowników (w Polsce, Francji, Niemczech, Norwegii i Holandii) i jest europejskim potentatem w produkcji łososia wędzonego. Co warte podkreślenia 80 proc. produkcji firma eksportuje na rynki zagraniczne. W uznaniu jakości oferowanych produktów otrzymała Godło Teraz Polska.

Nagrodę odebrał Arkadiusz Jaworowski, wiceprezes firmy Suempol Sp. z o.o.

Zobacz galerię zdjęć

Relacja TVP3 z uroczystości

Relacja Radia Białystok z uroczystości

Relacja Kuriera Porannego z uroczystości

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.