FUNDACJA POLSKIEGO
GODŁA PROMOCYJNEGO

PROMOTORZY POLSKI

Mazowsze (2022)

Wojciech Nowicki

Polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Mistrz olimpijski z Tokio, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, wicemistrz świata w Eugene 2022. Na trzech wcześniejszych mistrzostwach świata zdobywał brązowe medale. Jest także dwukrotnym mistrzem Europy z Berlina 2018 i Monachium 2022. 4 sierpnia 2021 zdobył w Tokio złoto igrzysk olimpijskich, ustanawiając rekord życiowy 82,52 m.
- To wyróżnienie zachęca do dalszej pracy i utwierdza w przekonaniu, że warto podejmować jej trud. Jestem bardzo dumny z tego, że mogę na arenie międzynarodowej promować nasz kraj, zdobywać dla niego laury i będę się starał robić to jak najdłużej.  - powiedział Wojciech Nowicki odbierając statuetkę Promotora Polski.

 

Sebastian Świderski

Jeden z najbardziej znanych polskich siatkarzy. W trakcie swojej wieloletniej kariery sportowej był srebrnym medalistą mistrzostw świata w 2006 roku, dwukrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W reprezentacji rozegrał 322 spotkania. W siatkówce klubowej reprezentował barwy klubów polskich i włoskich. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski z drużyną Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej odnosił sukcesy grając w Stilonie Gorzów. Podczas gry we Włoszech zdobył wicemistrzostwo Włoch z drużyną Perugia Voley oraz Puchar i Superpuchar Włoch z Lube Banca Macerata. Po zakończeniu kariery był trenerem i prezesem zarządu klubu ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Od ubiegłego roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zamów newsletter

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego z siedzibą w Warszawie (00-033), przy ul. Górskiego 1. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: sekretariat@terazpolska.pl , telefonicznie pod numerem +48 22 201 26 90 lub pisemnie na adres Fundacji.

Państwa dane są i będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. Uzasadnionymi interesami administratora jest prowadzenie newslettera i informowanie osób zainteresowanych o działaniach Fundacji.

Dane osobowe będą udostępniane do wglądu dostawcom usług IT w zakresie niezbędnym do utrzymania infrastruktury IT.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu administratora, chyba że wyrażą Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych w wymienionym celu.

Uprzejmie informujemy, iż przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, do ich sprostowania, do usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, do sprzeciwu na przetwarzanie a także prawo do przenoszenia danych (o ile będzie to technicznie możliwe). Przysługuje Państwu także możliwość skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub do właściwego sądu.

Podanie danych jest niezbędne do subskrypcji newslettera, niepodanie danych uniemożliwi wysyłkę.